Ana sayfa » İstanbul Yazıları » Flamingo Köy Nerede? Nasıl Gidilir? | Giriş Ücreti 2023

Flamingo Köy Nerede? Nasıl Gidilir? | Giriş Ücreti 2023

Flamingo Köy İstanbul, doğa içindeki konumu, samimi ve sıcak atmosferiyle İstanbul’un en güzel yerlerinden biri. Kalabalığıyla, gürültüsüyle, trafiğiyle bizi bunaltan İstanbul, Fllamingo Köy gibi doğal ortamlarıyla gönlümüzü almasını biliyor… 😊

Ruhunuzun biraz detoks yapmaya ihtiyacı varsa, Çatalca Flamingo Köy sizin için doğru adres. İstanbul’un nefes alma noktalarından biri olan bu yerde günlük hayatın stresinden kendinizi soyutlayabileceksiniz.

Nasıl mı? İşte bütün detaylarıyla Flamingo Köyü gezi rehberi:

Flamingo Köy Hakkında Bilgi

flamingo köy istanbulBurası kahvaltı mekânı, piknik yeri ve doğal yaşam parkı olarak hizmet veriyor. Hemşehirde, hem şehirden uzak bir yer arayanların beklentilerine cevap olan İstanbul Flamingo Köy; sessizlik, dinginlik, huzur vaad ediyor. Tamamen organik, doğal ürünlerden meydana gelen kahvaltısı da burayı ayrıcalıklı kılıyor.

Söğüt ağaçlarıyla ve yemyeşil bitkilerle kaplı olan bu yer, sıcak havaların tadını doya doya çıkarma imkânı sunuyor. Hava güzelse, ağaçlardan birinin altına hamak kurup nargile keyfi yapabilirsiniz.

Kapalı alanı 1700 metrekare olan Flamingo Köy’ün açık alanı ise 18.000 metrekare. Aynı anda 1000 kişinin ağırlanabildiği bu yerde 1400 araç kapasiteli bir otopark mevcut.

Flamingo Köy’de ziyaretçilerin köy hayatını yakından tanımaları ve deneyimlemeleri amaçlanıyor. Dalından meyve-sebze koparıp âfiyetle yiyebileceğiniz, kendinizi köy hayatının bir parçası gibi hissedeceğiniz bir yer burası.

Flamingo Köy Ziyaret Saatleri 2023

Tesis, 09:00-20:00 saatleri arasında ziyarete açık. Hafta içi daha sakin bir yer hâline gelen Flamingo Köy, hafta sonları bazen çekilmez olabiliyor.

Gelmeden önce her ihtimâle karşı arayıp yer ayırtmanızı öneririm.

Flamingo Köy Giriş Ücreti 2023

 • Hafta içi 90 TL.
 • Hafta sonu 110 TL.
 • 0-4 yaş arası çocuklar için ücret alınmıyor.
 • 4-10 yaş grubu çocuklar için giriş ücreti %50 indirimli.
 • Tesissi mangal için de ziyaret etseniz, kahvaltı için de gelmiş olsanız giriş ücretini ödüyorsunuz.
 • Kaç kişi geldiyseniz, herkes ayrı ayrı ücret ödemek durumunda. Bir şey yeyip yemeyeceğinizin önemi yok. ‘Para peşin kırmızı meşin.’ Diye boşuna demiyorlar.
 • Kahvaltı için geldiğinizi söylerseniz, ödediğiniz ücreti kahvaltı fiyatından düşüyorlar. Sadece geri kalan farkı veriyorsunuz. Aynı şey barbekü-mangal için de geçerli. Mangal için oradan alacağınız et, içecek, salata gibi ekstra şeyler, girişte ödediğiniz ücret düşülerek fiyatlandırılıyor.
 • Giriş ücreti ödemek zorunlu. Dolayısıyla buraya sadece manzara izlemek için gelmek mantıklı bir fikir değil. İllâ kahvaltı veya mangal yapmanız gerek diyorlar yani.
 • Peki; ‘eti ben getirsem, giriş ücretinden yırtabilir miyim?’ diyorsanız: Maalesef. Kaçış yok! O ücret ya ödenecek, ya ödenecek. 😂 Bu nedenle eti oradan almanız daha doğru. Nasıl olsa girişte ödediğiniz ücreti düşecekler. Bir daha niye masraf yapasınız ki? of course dostum! 😂

Flamingo Köy Adı Nereden Geliyor?

Şimdi aklınıza, Flamingo Köy’de flamingo var mı? Diye bir soru gelmiş olabilir. Acaba flamingolar buraya geldiği için mi burası Flamingo Köy olmuş? Yoksa kuşlar, burası Flamingo Köy olduğu için mi buraya gelmişler?

Kahverengi bir renkse, kahve ne renk? Derler ya o hesap. 😂

Ya daaaa… Kırmızı mercimek çorbası neden sarıdır? Sizi bu paradokslar ile baş başa bırakıyorum! 😂

Neyse. Flamingo Köy’de bembeyaz Flamingo kuşları var, evet. Bir yandan kahvaltınızı edip, bir taraftan da onları seyredebilirsiniz.

Hele yanınızda çocukları getirdiyseniz, flamingolara bayılacaklarından emin olabilirsiniz.

Flamingolar, ‘Muğla’nın kış güzelleri’ olarak biliniyor. Bodrum ve Milas ilçeleri arasında yer alan Boğaziçi Köyü, kış mevsiminde flamingolarla dolup taşıyor. Pelikanlar da Muğla’nın –deyim yerindeyse- geleneksel kuş türlerinden.

Muğla demişken; isterseniz Muğla gezilecek yerler yazımıza da bir uğrayın. Muğla plajları neler? ve Muğla’da ne yenir? öğrenin!

Burayı epey övdüm falan ama… Flamingo Köy yorum ve değerlendirmeleirine bakarsanız, pek çok kişi bu mekânı yerden yere vuruyor. Nefret söylemleri havada uçuşuyor. 😂

Bazılarının iddiası şu: ‘Uçup gitmesinler diye Flamingoların kanatlarını ve kuyruklarını kesmişler.’

Bazıları da fiyatların pahalı olmasından, çalışanların ilgisizliğinden falan şikâyet ediyor.

İnsanları memnun etmek imkânsız. Her şeye bir kulp bulmak mümkün. O yüzden bence siz Flamingo Köy Ekşi Sözlük’te, forumlarda, Kızlar Soruyor’da falan nasıl eleştirilmiş; onlara pek takılmayın.

Herkes birbirini gömmeye meraklı! Meselâ Çamlıca kulesi hakkında neler neler diyorlar…

Flamingo Köy ile ilgili bu iddia doğruysa, bunun savunulacak bir tarafı yok, evet. Ancak bu, kulaktan kulağa yayılmış bir efsane de olabilir. Hemen Flamingo Köy’ü günah keçisi ilan etmeyelim! 😂

Tabii ki hayvancıkların görevi kahvaltı ederken, yemek yerken bizi eğlendirmek; sosyal medya fotoğraflarımıza arka plan olmak değil. Bu konuda hemfikiriz zaten.

Flamingo Köy Nasıl Bir Yer?

flamingo köyKöy derken, burası büyük bir yer değil. Keyifli bir ambiyansı var ancak, aktivite imkânları sınırlı. Burası için maximum 2-3 saat yeterli olur. Sonra sıkılmaya başlarsınız.

Tesisin girişinde sizi flamingolar karşılıyor. Zaten o an, ne kadar güzel bir yerde olduğunuzu anlıyorsunuz. Daha sonra, manzarasıyla göz kamaştıran yapay bir göl hoş geldin diyor size.

Mekânın tam ortasında konumlandırılan bu gölde flamingolar yer alıyor. Gölün güzelliğini tamamlayan ördekler de buraya farklı bir ambiyans katıyor.

Giriş tabelasının olduğu kısımdan içeri girip biraz yürüyorsunuz. Giriş ücretinin alındığı yerden ödemenizi yapıyorsunuz.

Göl çevresinde birçok masa yer alıyor. İsterseniz gölün kenarında oturmayı tercih edebilir veya tesisin farklı noktalarına göz atabilirsiniz. Flamingoların yanı başındaki masalarda da boş yer bulabilirsiniz.

Kahvaltı veya mangal için geldiyseniz, gölün yakınında da boş yer varsa bu fırsatı kaçırmayın! Ancak hafta sonu gelmeyi tercih ederseniz, kalabalığın ortasında kalmamak için sakin bir yere oturmanız daha mantıklı.

Flamingo Köy’ün baş aktörü flamingolar ve sülünler. Fakat hayvan çeşitliliği bundan ibaret değil. Etrafta çeşitli kümes hayvanlarının dolaştığına tanık olabilirsiniz. Hayvanat bahçesinde kazlar ve Yeşil Tavuskuşları cirit atıyor. Tavuklar, civcivler, kuğular da onlara eşlik ediyor. 😊

Mükemmel manzaraya farklı bir boyut kazandıran bu şirin hayvanlar, ortamı cıvıl cıvıl, rengârenk bir hâle getiriyor. 😊

Flamingo Köy Aktivite Önerileri

 • Flamingo Köy’de neler yapılır? Diye merak edenler, burada zamanın dolu dolu geçtiğini bilmeli. Yapılacak en önemli şeylerden biri elbette muhteşem manzarayı seyre dalmak ve bunu fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirmek.
 • Başka?… 🤔 Flamingoları besleyebilirsiniz! Sizin elinizden de bir yem yesinler. 😊
 • Tesiste güzel ve oldukça büyük yürüyüş patikaları mevcut. Kahvaltıdan önce sabah sporu niyetine burada yürüyüş yapabilirsiniz. İsterseniz yemek sonrası kalorilerinizi burada yakın, bana her türlüsü uyar. 🙂
 • Çocuklar için oyun alanı var. Orada bisiklet, trambolin ve benzeri eğlence olanakları yer alıyor. Siz dinlenirken çocuklarınız kendilerine özel olarak tasarlanan oyun alanında hoş vakit geçirebilirler.
 • Burada Hayvanlar Âlemi olarak isimlendirilen bir bölüm var. Bu mini hayvanat bahçesi, sülün ve Flamingolara ev sahipliği yapıyor. Demin bahsettiğimiz kümes hayvanları da bu bölümde yer alıyor. Gelmişken burayı mutlaka ziyaret edin, bu sevimli canlıları yakından görün. Eminim siz ve özellikle çocuklarınız için unutulmaz bir anı olacak!

Sülün demişken, aklıma Sülün Osman geldi şu an. Bitcoin Safiye falan. Dolandırıcılar doldurmuş her yeri, yılan gibi dolanmış dolandırıcılar her yere. 😂 Tekerleme gibi konuştum. Yine modumdayım. 😂

Neyse. Flamingo Köy gezi rehberi küçük bir reklam arası verdi, şimdi devam ediyor.

 • Gölde yunus bisikletleriyle küçük bir gezintiye çıkabilirsiniz. Flamingoların arasında, bu bisikletlerle tur atarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
 • Oltasını getiren ve şansı yâver gidenler balık tutma fırsatı bulabiliyor. Gitmeyenler ne yapıyor? Çok basit: Tabii ki şansına küsüyor! 😂 Ha ha ha öldüm gülmekten. 😂
 • Burası iş yemeği, toplantı, nişan ve kır düğünü gibi amaçlarla da kullanılıyormuş.

Flamingo Köy Yeme-İçme

Temiz havanın sizi fazlasıyla acıktıracağı şüphesiz. Buraya gelip de barbekü-mangal keyfi yapmadan olmaz. Dilerseniz eti kendiniz getirebilirsiniz. Fakat yanınızda hiçbir malzeme bulunmasına gerek yok, her şeyi buradan temin etmeniz de mümkün.

Kendin pişir kendin ye konseptli barbekü alanında mangalınızı yakabilirsiniz. Eğer mangal yakmakla uğraşmak istemiyorsanız garsonlar hemen hallediyor. İsterseniz eti direkt onlar pişirip masanıza getiriyor.

Flamingo Köy menü bakımından çok fazla alternatife sahip değil. Saat 13:30’dan sonra barbekü hizmeti başlıyor. Fiyatlar içeriğe göre değişiyor. Etler kilo bazında fiyatlandırılıyor. Bu da 160-190 TL’den başlayarak artıyor.

Barbekü için en doğru zaman Mayıs ayı. Bu dönemde genellikle hava ne fazla sıcak, ne de çok soğuk oluyor. Fakat ‘hava mava fark etmez, barbekü varsa gerisi hikâye’ diyorsanız, Flamingo Köy’ün kapıları size 4 mevsim açık.

Tabii ki tek bir barbekü alanı yok. Bunun için farklı alanlar oluşturulmuş.

Hayvanların olduğu kısımda iki barbekü bulunuyor, göl kenarında da yine barbekü mevcut.

Hazır konusu açılmışken;

Flamingo Köy Kahvaltı

flamingo köy kahvaltıFlamingo Köy kahvaltı
servisi hafta içi 09:00’da başlayıp 14:00 saatine kadar sürüyor. Hafta sonu ise yine 09:00’da başlıyor, 13:00’da sona eriyor.

Flamingo Köy’de kahvaltı, az evvel belirttiğim gibi doğal yiyeceklerden oluşuyor. Katkısız, taptaze, mis gibi köy kahvaltısı yapmak istiyorsanız âlâsını burada bulabilirsiniz.

Kümesten yumurtalar, ev yapımı sucuklar, köy ekmekleri ve dahası sizi bekliyor. Serpme kahvaltıda; sigara böreği, menemen, patates ve biber kızartması, söğüş tabağı, domates soslu sosis gibi alternatifler sunuluyor.

Cemal Süreyya ne demiş:

‘Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.’

Olmaaaa mı beaaa? (Ben şu an, tam olarak hangi yörenin ağzıyla konuşuyorum? Biri beni aydınlatsın. Trakya olabilir. Trakya’yı severim. 😂

Onun için Kırklareli gezilecek yerler, Tekirdağ gezilecek yerler ve Edirne gezilecek yerler gibi pek çok yazı yazmıştım.)

Neyse… Cemal beye katılıyorum. Kahvaltı = Mutluluk. 😂

‘En tatlı sabahlar, Çokokrem’le başlar.’ Diye boşuna reklam yapmıyor adamlar! 😂

Flamingo Köy kahvaltı bakımından Hidiv Kasrı ve Mihrabat Korusu ile yarışır. Size o kadar söylüyorum. 😊

(İtiraf ediyorum, gaza gelip abartmış olabilirim.)

Flamingo Köy Kahvaltı Fiyatları 2023

 • Hafta içi serpme kahvaltı sunuluyor. Fiyat; kişi başı 160 TL.
 • Hafta sonu açık büfe kahvaltı hizmeti var. Kişi başı fiyat 180 TL.
 • Açık büfe kahvaltıda çay servisi sınırsız.

Dostlar siz Kuponall’a güvenin. Bizzat aradık ve teyit ettik. Diğer sitelerde yazan bilgiler güncel değil. Eğer fiyatlarda değişiklik olursa hemen güncelleyeceğimizden emin olabilirsiniz.

Gezilecek yerler yazmakla yetinmez, yazdıklarımızın güncel standartlara uygunluğunu denetleriz. Müsterih olun. 😊

Flamingo Köy Nerede?

İstanbul’un Çatalca ilçesinde bulunan Flamingo Köy, şehir merkezine ortalama 1-1,5 saatlik mesafede yer alıyor.

Gökçeali Mahallesi’nde konumlanıyor. Flamingo Köy adres bilgisi de şöyle:

Gökçeali Mahallesi, Cevizlik Sokak, No:43, Gökçeali / Çatalca

Yol tarifi için tıklayın!

Flamingo Köy Nasıl Gidilir?

 • Özel Aracınızla Gelecekseniz:

E-5 veya TEM üzerinden Çatalca ilçesine ulaşıyorsunuz. Çatalca girişinin yakınında, sağ taraftaki Gökçeali yolundan ilerliyorsunuz. Gökçeali Köyü girişinde bulunan Gökçeali Köprüsü’nü geçiyorsunuz. Soldaki ilk yoldan devam ediyorsunuz. Cevizli Sokak boyunca gittiğinizde, yaklaşık 300 metre sonra Flamingo Köy ile karşılaşacaksınız.

 • Toplu Taşıma ile Gelecekseniz:

Yenibosna Metro durağından Çatalca’ya giden bir otobüse binin. Çatalca’ya gelerek Gökçeali Köy dolmuşlarına binip Flamingo Köy’e 10 dk içinde varabilirsiniz.

Buraya en yakın otobüs durağı 20-25 dk’lık mesafede bulunan Gökçeali istasyonu otobüs durağı.

İETT otobüsüne binmeyi tercih edecekseniz, kullanabileceğiniz hatlar şöyle:

 • 404 Karacaköy-Çatalca
 • 403 Çiftlikköy-Çatalca
 • 402 Binkılıç-Çatalca

Flamingo Köy Ulaşım

 • Web Sitesi: flamingokoy.com
 • GSM: 0552 377 6161
 • GSM 2: 0532 139 9161
 • E-Posta: info@flamingokoy.com
 • Ayrıca Flamingo Köy Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Flamingo Köy Yakınlarında Gezilecek Yerler

İstanbul’un en zengin destinasyonlarından biri olan Çatalca, birçok tarihi yapısı ve doğal güzelliğiyle ilgi görüyor. İşte onlardan bazıları:

1. Çilingoz Tabiat Parkı

istanbul mesire yerleriYeşilliklerle kaplı olan bu park, sahili ve ormanlık alanıyla hafta sonu kaçamağı için en uygun yerlerden. Parkta voleybol, futbol ve su sporları için özel alanlar var.

Yol tarifi için tıklayın!

2. İnceğiz Mağaraları

istanbul'da gezilecek yerlerYıllarca, Yeşilçam filmleri için doğal set görevi üstlenen bu mağaralar ‘İstanbul’un ilk apartmanı’ diye de nitelendiriliyor.

Geçmişi 5000 bin yıl öncesine dayanan bu mağaralar, bir dönem manastır olarak kullanılmış. Burada keşfedilen eserler İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor.

Yol tarifi için tıklayın!

3. Ters Ev

Mimari bakımdan ters olarak tasarlanan bu yer, kelimenin tam anlamıyla başınızı döndürecek! Tüm eşyaların baş aşağı durduğu bu mekânda birbirinden ilginç fotoğraf karelerine atabilirsiniz.

Burada kahvaltı ve mangal alanları mevcut.

Yol tarifi için tıklayın!

4. Mübadele Müzesi

Ülkemizin ‘göç temalı’ ilk müzesi burası. Burada tarihi müzik âletlerinden ev eşyalarına, el işi çeyizliklerden nostaljik fotoğraflara kadar birçok şey var.

Yol tarifi için tıklayın!

5. Antikköy

Burası da size köy yaşamını deneyimleme imkânı sunacak bir yer. Yeşillikler içerisinde kurulu olan Antikköy, hem organik köy kahvaltısı hem de kendin pişir kendin ye hizmeti veriyor. Uzun uzun yürüyüş yapabileceğiniz, çeşit çeşit hayvanlara rastlayacağınız bu yer, doğal ürün satış noktası da barındırıyor.

Yol tarifi için tıklayın!

6. Uzun Duvar (Anastasius Surları)

Burası, Türkiye’deki en uzun sur duvarı diye kabul ediliyor. M.S. 6. Yüzyıla tarihlenen bu eser, ‘İstanbul’un Çin Seddi’ olarak nitelendiriliyor.

Şu an surlardan geriye sadece bazı parçaları kalmış. Karacasu  bölgesinden başlayan bu kalıntılar, Silivri mevkiine kadar devam ediyor.

Yol tarifi için tıklayın!

Sonuç olarak Flamingo Köy İstanbul hayatının karmaşasına mola vereceğiniz, kafanızı dinleyip yeni hafta için pozitif enerji depolayabileceğiniz bir yer. ‘Bir köyden fazlası’ sloganını benimseyen Çatalca Flamingo Köy, bunun hakkını fazlasıyla veriyor.

Göl kenarında, doğayla iç içe bir kahvaltı, müthiş bir manzara, nefis lezzetler ve dahası… Tüm bunlara eşlik eden sülün ve flamingolar… Özetle huzur bulmanız için sebep çok!

Burası doğanın kollarında huzura ermek, bir gününü tatil havasında geçirmek isteyenleri bekliyor.

Tabii Flamingo Köy Çatalca ilçesindeki onlarca piknik alanından sadece biri. Hem buradaki, hem İstanbul’daki tüm mesire yerlerini İstanbul piknik alanları içeriğimizde topladık.

Ama İstanbul öyle bir şehir ki, bunlar bile devede kulak kalıyor. Türkiye’yi bir kefeye, bu şehri diğer kefeye koysak İstanbul ağır basar belki de…

Her köşesinde farklı güzellikler barındıran İstanbul Flamingo Köy dışında ne köylere, parklara, bahçelere ev sahipliği yapıyor… Hepsi İstanbul gezi rehberi sayfamızda!

Yorum yapın