Ana sayfa » Gezilecek Yerler » MUĞLA PLAJLARI ve MUĞLA KOYLARI

MUĞLA PLAJLARI ve MUĞLA KOYLARI

Muğla Plajları ve Muğla Koyları listesi yaparak Muğla’da denize girilebilecek her noktayı sizlere sunmak istiyoruz. Yazımızda detaylı şekilde plaj ve koy isimlerini, ayrıca bu yerlerin özelliklerini görebileceksiniz. Eminim ki yazıyı okuduktan sonra Muğla’ya gittiğinizde aklınızda nereye gitmeliyim sorusu oluşmayacak. Ayrıca Muğla Halk plajları da bu listede yer alıyor.

Muğla Plajları ve Muğla Koyları

Muğla’nın plajları ve Muğla’nın Koyları yazımızda verdiğimiz yerlerin çok güzel yerler olduğunu baştan söylemeliyiz. Liste, herhangi bir sıralama yapılarak yazılmadığı için tüm plaj bölümlerini okuyarak seyahat planı yapmanızı tavsiye ederiz.

Hatırlatmalarımızı ve bilgilendirmelerimizi yaptığımıza göre ilk ilçemizden listemize başlayabiliriz. İlk ilçemiz Milas olacak. Milas, Muğla merkezine yaklaşık olarak 1 saat uzaklıkta bir ilçe. O zaman Muğla Milas plajları bölümüne başlayalım.

Muğla Milas Plajları ve Muğla Milas Koyları

Milas ilçesinde güzel plajların sayısı maalesef çok fazla değil. Milas’ta mavi bayraklı sadece bir plaj mevcut ve de burası da özel bir otelin tesisi. Ancak biz tercih edebileceğiniz ve güzel zaman geçirebileceğiniz plajları sizler için araştırdık. Muğla Milas koyları ise yok denmeyecek kadar mevcut sadece.

İasos Sahili

iasos sahili, milas plajları

Denizi ve manzarası güzel bir sahildir. Aynı zamanda tarihi yapılara ve tarihi eserlere çok yakın bir konumda bulunduğu için tercih edilebilir bir plaj. Ancak iyi derecede yüzme bilmeyenler için pek tavsiye etmiyoruz.

Zeytinlikuyu Koyu

milas plajları, muğla plajları

Denizi sabahları dalgasız ve temiz. Denizin tabakası da çamur değil tamamen kum. Hatta plaj boydan boya kum diyebilirim. Suyun soğuk olmaması sebebiyle çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği nokta. Kısacası güzel bir koy ve makul fiyat politikasına sahip işletmesi de var. Fazla kalabalık değildir ve retro tarzı bir ortama sahiptir. Tek dezavantajı biraz uzak mesafede olması.

Gürçamlar Plajı

 

Gürçamlar Koyu bölgesindeki çoğu güzel plaj noktası beş yıldızlı oteller tarafından işletiliyor. Biz onlara değinmeden direk plaj hakkında bilgi verelim. Denizi Muğla için ortalama kalitede, kumu ise yok desek olmaz var desek olmaz ama taşlık bir bölge olarak tarif edeyim. Çevresinde çam ağaçları olduğu için piknik gibi etkinliklerin yanında bir de denize girer çıkarız diyorsanız iyi bir seçenek. Ancak sadece yüzmek ve eğlenmek istiyorsanız Zincirlikuyu Koyu’nu tercih edin.

Ören Sahili

ören plajı, milas koyları

Denizi çok güzeldir. Canlı bir noktadır. Sahilin çoğu bölgesinden denize girilebilir ve işletmeleri mevcut. Denizi biraz taşlık sadece. Dağlarla denizin birleştiği güzel bir atmosferi var. Sabah saatlerinde denize girme huyu olan okurlarımız varsa değerlendirebilirler burayı. Dezavantaj olarak biraz WC sorunu var. Aralıkları uzak ve sıra oluyor. Biraz da işletmeler yüksek fiyat çektiği için önleminizi almanızı tavsiye ederim.

FETHİYE PLAJLARI ve FETHİYE KOYLARI

Fethiye plajları ve Fethiye Koyları sadece Muğla için değil, Türkiye için de çok güzel yerler. Buralardaki yerler ile alakalı genellikle çekilen tek sıkıntı çoğu ücretin sezon başladığında yüksek olması. Bu bölümümüzden bir yeri seçip gitmek isterseniz sizlere tavsiyem bütçenizi fiyatların normal fiyatların üstünde olabileceğini hesap ederek oluşturun ve de gideceğiniz yerlere tam olarak ulaşmadan aracınızdan inip fiyatları sorun ki sürprizler yaşamayın. Gelin hep beraber Fethiye plajları ve Fethiye koyları neler inceleyelim.

Kabak Koyu

fethiye kabak koyu

Burası yaklaşık olarak 200 metre uzunluğunda bir kumsal. Sit alanı olarak geçtiği için herhangi bir tesise sahip değil. Su seviyesi bir anda derinleşen bir yer. Ekstra olarak da suyu da çok tatmin edici berraklıkta değil. Sezon dışında gelecekseniz biraz daha berrak oluyor diyorlar ama herhangi bir tesis olmadığı için şemsiye, şezlong gibi ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılayacağınız için burası biraz ekstra bir yer diyebilirim.

Karaot Plajı

karaot plajı, muğla koyları

Denizi akvaryum gibi berrak ve canlı, kumu ise gerçekten iyi. Doğanın içinde bir bölgede olan plaj bir sit alanında olduğu için herhangi bir tesis mevcut değil. WC ihtiyacınızı ve yeme içme ihtiyacınızı iyi hesap edip önlemlerinizi aldığınızda denizde yaşayan canlıları bile görebileceğiniz güzel denizi sizleri kesinlikle tatmin edecektir.

Patara Plajı

fethiye plajları, fethiye koyları

Muğla Patara Plajı incecik kumları ve tam 18 kilometre ile olan uzunluğu ile oldukça büyük bir plaj. Plaj içerisinde işletmeler de mevcut. Hem biraz genel kültür olsun Yeşilçam filmlerinin çöl sahneleri burada çekilirdi. Kumu gerçekten çok güzel ama denizi ve işletmesi de kumun güzelliğinden geri kalır değil. Tek dezavantajı Muğla merkezine 220 kilometre uzaklıkta bulunması. Eğer ki gelirseniz de yolun yorgunluğunu atmadan dönmeyin.

Katrancı Koyu

katrancı koyu, fethiye koyları

Koyun içerisinde iki tane küçük koy mevcut. 2 koydaki deniz ve plajın özellikleri aynı. Suyu tatil sezonlarında pek temiz sayılmaz ancak diğer vakitlerde iyi. Deniz tabanı ve plajı kumlu, denizi ise çoğu zaman dingin ve dalgasız. Ancak çok popüler bir yer değil.

Kıdrak Plajı

fethiye kıdrık plajı

Kartpostallara layık bir manzaraya ve ortama sahip bir yer. Denizi akvaryumdan farksız güzellikte ve harika ötesi kumsalı ile çok güzel bir plaj. Bu güzelliklerinin yanında büfe ve restoranları mevcut, WC ve duş imkanı da var. Piknik alanları ise buranın kreması. Şemsiye ve şezlong fiyatları makul ancak isterseniz kendiniz de getirebiliyorsunuz. İşletmelerindeki fiyatlar da abartılı değil. Tercih edildiğinde pişman etmeyecektir.

İnlice Halk Plajı

inlice plajı, inlice koyu

Muğla İnlice Plajı olarak da bilinen plaj aynı zamanda İnlice Halk Plajı olarak da tariflenir. Bu plajın işletmesi ve WC, duş, soyunma kabinleri gibi güzel artıları var. Belediye tarafından işletildiği için ise fiyatlar diğer işletmelere nazaran biraz daha uygun. Muğla halk plajları işinde gerçekten çok güzel bir idare sistemine sahip.

Plajın imkanlarını saydığımıza göre biraz da denizi ve kumundan bahsedelim. Çok geniş bir alana sahip olan plajın denizi gerçekten güzel ve temiz. Ancak kumları biraz sert ama o da çok sert denilemez. Deniz sığ şekilde ancak bazen bir anda derinleşen noktaları ile çocuklu aileler varsa dikkatli olmayı gerektirecek şekilde bir zeminde. Giriş ücreti gibi dertlerin olmadığı plajda şezlong ve şemsiye imkanları da mevcut.

Turunç Pınarı Koyu

turunç pınarı koyu, fethiye plajları

Muğla Turunç Plajı olarak da geçen koy karayoluna sahip olmaması sebebiyle sadece tekne turları ile ziyaretçi ağırlıyor. Cennet bahçelerinden bir bahçe gibi mükemmel bir doğaya ve türkuaz renginde harika bir denize sahip. Ayrıca koyu çevreleyen ağaçların arasında doğa yürüyüşü yapma gibi imkanlarınız da var. Eğer eğlenmek için değil de sessiz ve huzurlu bir tatil arayışında iseniz duraklarınız arasında burası da olmalı.

Ölüdeniz

ölüdeniz, ölüdeniz koyu

Dünyaca ünlü bir doğa harikası bir plaj. Fethiye denildiğinde akla ilk gelen yerler arasında en çok dikkat çeken yer. Fethiye plajları ve Fethiye koyları gerçekten çok güzel ancak burası çıtayı çok yükseğe çekiyor. Suyunun durgunluğu ve pırlanta gibi olması, plaj kumlarının harikalığı ile tam bir tatil yeri. Eğer kısa bir zaman dilimi için Muğla’da iseniz buradan başka bir yeri tercih etmeden buraya gelin.

Girişi ücretli, şezlong ve şemsiyeler ücretli. Ancak buranın sahip olduğu güzel ve doğa üstü güzelliği korumak için yapılan bir uygulama bu. Muğla halk plajları ne kadar dikkatli korunsa da maalesef herkesin kolaylıkla ulaşabildiği yerler doğal güzelliğini kaybedebiliyor. Verdiğiniz ücretten kat kat fazlasını güzel bir hatıra olarak geri alıyorsunuz öyle düşünün.

Çalış Plajı

çalış plajı fethiye

Muğla Çalış Plajı diğer plajlara göre özel bir konuma sahip. Fethiye ilçesine çok yakın olması büyük bir artısı ancak plajın çevresi birçok otel ve restorana da ev sahipliği yapıyor. Girişi ücretsiz. Sadece şezlong ve şemsiye ücreti ödüyorsunuz. Burası genelde tatilcilerin yeridir. Sezonlarda mevcut kitlesi gayet seviyeli ve güzel bir ambiyansa sahiptir. Tatile ek olarak gezebileceğiniz kuş cennetlerine de yakın. Ulaşım ve yaşam alanlarının dibinde olma artısı ile tercih edilebilir bir yer.

Kelebekler Vadisi

kelebekler vadisi fethiye

Burası nasıl tarif edilir bilmem ama dünya mirası olarak korunması tavsiye edilen yerler arasında gösteriliyor. Vadide yüzlerce çeşit kelebek türü mevcut. Burası sit alanı ilan edildiği için herhangi bir işletme mevcut değil. Ulaşımı tekne turları ile sağlayabilirsiniz. Şahsi aracınız varsa araba ile gelme imkanı da var ancak bir köye kadar gelip geri kalan yolu yürümek zorundasınız. Denizi harika, kumu harika. Dağların arasında bir cennet gibi. Tercih edilebilir bir yer.

Kuleli Koyu

muğla koyları

Doğanın bizlere sunduğu en güzel iki ortamı birden yaşamak mı? İşte burası bir tarafında yeşilin her tonunu içinde barındıran bir ormana sahip ve hemen yanında ise mavinin tüm tonlarına ev sahipliği yapan bir denizi var. Böyle bir güzelliğe en güzel eşlik edebilecek insan ürünü, bir kitaptan başka bir şey olamaz bence. Dalgaların çıkardığı sesler, rüzgarların sesleri, ormandan gelen cıvıltılar. İnsanda ne stres ne gerginlik bırakır bu ortam. Tek kelime ile yazmak isteseydim huzur derdim.

Aksazlar Koyu

aksazlar koyu, muğla koyları

Koyun içindeki plaj doğal bir yer değil. Burasının kumları başka yerden taşınarak oluşturulmuş. Suyu ise biraz bulanık ama denizi sığ olduğu için çocukları olan aileler için yüzme öğretme düşüncesi varsa uygun bir yer. WC, duş ve giyinme kabinleri mevcut. Girişi ücretli ancak estetik bir ortam olduğu için hesaplı bir yer aynı zamanda. Değerlendirilebilir.

Küçük Boncuklu Koyu

fethiye koyları, muğla koyları

Denizi çok güzel ve harika olsa da kumsalı çok taşlık. Denizin tabanı da çakıl taşları ile dolu. Plaj ayakkabısı olmadan burada duramazsınız. Deniz seviyesi ise kademeli olarak derinleşmekte. Şahsen ben bu tarz koy ve plajlarda hep ayaklarıma bir şeyler battığı için tercih etmiyorum ama değerlendirilebilir.

Büyük Boncuklu Koyu

fethiye büyük boncuklu koyu, muğla koyları

Küçüğünden tek farkı ve aynı zamanda en büyük artısı ormanın içinde kamp yapabilme fırsatı sunması. Deniz ve çakıl olayı burada da aynı. Deniz seviyesi olayı da aynı. Tercih edilebilme konusunda tavsiyemiz ise burası tercih edilebilir olarak karar verdik. Çünkü kamp artısı  her yerde olan bir şey değil ve ortam olarak da mükemmel olmasa bile iyi diyebilirim. Özellikle ailesiyle kamp yapmak isteyenler için güzel bir koy.

Küçük Samanlık Koyu

küçük samanlık koyu

Denizi akvaryum gibi. Bazı bölgelerde deniz içindeki canlıları bile görebilme imkanınız var. Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz ve temiz bir ortamı olan işletmelere de sahip. Her yeri bakımlı ve temiz. Sadece kumsal çakıl taşlarıyla dolu. Çakıl taşları küçük ve batmıyor ama çocuğunuz varsa plaj ayakkabısı veya terliği ile gelmesi daha uygun olur. Tercih edilebilir.

Bu arada belirtmeden geçmeyeyim. Burada mangal da piknik de yapılıyor. Bazı okurlarımız bu konuda hassas olabilir. Belirtelim.

Büyük Samanlık Koyu

büyük samanlık koyu

Burası biraz daha özel dizayn edilmiş. Doğanın ve yeşilliğin içinde bir yer. Mangal ve piknik için ayrı bir bölümü var. Çocuklar için oyun parkları mevcut. Bisiklet sürüşü ve yürüyüş yapmak gibi faaliyetleri yapabileceğiniz ortamlar mevcut. Burası cennet gibi bir yarımada ancak şemsiye ve şezlong temin edemiyorsunuz. Giriş ücreti de yok. Tercih edilebilir ancak hazırlıklı olmanız şartı ile.

Muğla Dalaman Koyları ve Muğla Dalaman Plajları

Muğla Dalaman Koyları ve Muğla Dalaman Plajları genel itibari ile saklı cennetler. Tatil meraklısı okurlarımız eminim burayı çokça duymuşlardır hatta gitmişlerdir. Muğla plajları ve Muğla koyları arasında ise önemli bir konuma sahip. Yazımızın devamında zaten sizler de fark edeceksiniz.

Gökgemile Koyu

dalaman koyları

Burada olan Kapıdağ Yarımadası’nda bir çok koy bulunuyor. Bunlardan biri de Gökgemile koyu. Buraya ulaşım tekneler ile sağlanıyor ama Hamam Koyu’ndan buraya yürüyerek gelme şansınız varsa 20 dakikalık bir mesafede bulunduğu için hem doğa yürüyüşü yaparak ve gezerek de gelebilirsiniz. Güzel ağaçların içinde berrak renkli deniz eşliğinde sakinliğin ve huzurun tadını alabilirsiniz.

Sarsala Koyu

dalaman plajları

Burası biraz daha tekne sahibi olan okurlarımıza hitap eden bir yer. Coğrafi konumu nedeniyle de belki arazi aracı tarzı aracı olanlar da biraz zorlansa da gelebilir. Kumsalı ince kumlarla kaplı ve tam bir doğa harikası bölgede yer alan koy Dalaman merkezine sadece 12 kilometre uzaklıkta.

Ekincik Koyu

ekincik koyu

Burası da Sarsıla Koyu gibi doğal bir cennet. Burada çok sayıda yat turizmi faaliyetleri gerçekleşiyor. Çünkü suyu tertemiz ve doğal bir cennet gibi olan konumu ile çok yoğun ve aktif bir nokta. Sahip olduğu işletmelerin ve çeşitliliğin çokluğu ile tercih edilebilir bir yer.

Sarıgerme Plajı

dalaman plajları

Su sporlarına ilginiz varsa burası en doğru tercih noktası. Denizi çoğu su sporuna uygun ve belki de Muğla Dalaman plajları arasında en temiz plaj. Etrafı çam ağaçları ile kaplı. Kumsalı da suyu gibi tertemiz ve güzel. Saklı bir cennet demek yanlış olmaz. Tercih edilebilir.

Günlüklü Koyu

günlüklü koyu, dalaman koyları

Diğer Muğla Dalaman koyları gibi tamamen bir doğanın bize hediye ettiği cennet bir yer. Kumsalı çok güzel ve denizi ise sığ. Aileler için çok uygun. Ayrıca hemen 10 metre arkadaki ağaçlık bölgedeki o kadar gür ki güneş ışığı bile geçirmiyor. Yürüyüş yapmak ve piknik yapmak için mükemmel bir ortam. Tercih edilebilir.

Muğla Ortaca Plajları ve Muğla Ortaca Koyları

Muğla Ortaca plajları ve Muğla Ortaca koyları diğer Muğla ilçelerine göre biraz daha az sayıda. Sebebi ise sahil kıyısının küçük olması, yani yüz ölçümünün sahil kısmının küçük olmasından kaynaklanıyor.

Aşı Koyu

aşı koyu

Dalgıçların meslek deneyimleri gerçekleştirdiği bir koy. Genellikle gözden uzak bir yerde zaman geçirmek isteyenlerin gittiği bir yer. Gittiğinizde tekne ve yatları görebilirsiniz. Çok yoğun bir yer değildir ve çok da bilinen bir yer değildir. Hani biraz da el değmemiş bir bölgede diyebilirim. Tercih edilebilir.

Sarıgerme Plajı

dalaman plajları

Muğla Dalaman plajları bölümünde buraya değinmiştik zaten. Çok ortada bir yer olduğu için buraya da ekliyorum ancak burası hakkında bilgiyi Dalaman bölümüne çıkarak inceleyebilirsiniz.

İztuzu Plajı

ortaca plajları

Muğla İztuzu Plajı nerede sorusunu soracağınızı tahmin ettiğimiz bir yer. Muğla İztuzu plajı Ortaca ilçesinde bulunuyor. Bu plajın işletmesi Muğla Üniversitesine ait. İşletmeleri mevcut. Mangal yakmak ise yasak. Hatta bazı bölgelerinde güneşlenmek bile yasak. Burası caretta caretta türüne en çok rastlayabileceğiniz yerlerden birisi. Gelen bir daha gelmek ister buraya. Tam bir doğal cennet. Ulaşım imkanları da geniş.

Bu arada buraya gelmişken Kaunos Antik Kenti’ne de uğrama şansınız varsa değerlendirebilirsiniz.

Sarsala Koyu

dalaman plajları

Burası harika bir yer ancak biraz dar maalesef. Denizi ve kumu çok iyi. Manzarası harika. Ortam ise çok temiz ve bakımlı. İşletmeleri var ve en ucuz fiyatlar burada. Kendi aracınızla gidebileceğiniz ender yerlerden bir tanesi burası. Dipteki balıkları bile görebildiğiniz akvaryum olarak tabir edilen denizi ve yeşilliğin arasındaki ortamı ile tercih edilebilir.

Muğla Köyceğiz Koyları ve Muğla Köyceğiz Plajları

Muğla Köyceğiz koyları ve Muğla Köyceğiz plajları biraz Muğla’nın çevre ilçelerine nazaran çok revaçta olmasa da tatil için tercih edilebilecek yerlere sahip. Marmaris, Dalaman ve Ortaca ilçelerinin komşusu olmak kolay değil. Haliyle şu an sahip olduğundan daha çok potansiyele sahip olması gereken bir yer.

Ekincik Koyu

ekincik koyu, köyceğiz plajları

Eskiden sadece teknelerle ulaşımı olan bölge karayolu bağlantısına sahip olduktan sonra birçok insanı ağırlamaya başladı. Manzarası harika. Tüm doğa faaliyetlerini gerçekleştirme imkanının yanı sıra güzel denizi ve kumu ile de bağımlılık yapan yerlerden. Bir çok işletme mevcut ve fiyatlar gayet makul seviyede.

Delta Plajı

Burada aslında denize değil bir göle giriyorsunuz ama ben bu bilgiyi söylemesem büyük ihtimal ile fark etmeyecektiniz bile. İşletme belediyeye ait ve fiyatları makul. Gölün suyu aynı deniz gibi, kumu ise aynı plaj kumu gibi bir fark yok. Suyu da aynı zamanda temiz, ortam ise bakımlı. Tercih edilebilir.

Muğla Ula Plajları ve Muğla Ula Koyları

Muğla Ula plajları ve Muğla Ula koyları Ula ilçesinin denize sahip olduğu ilçe alanının küçük olması itibari ile az sayıda. Ancak komşusu Marmaris ve Muğla merkezi tarafındaki plaj ve koylar da buraya yakın diyebiliriz.

Akyaka Plajı

akyaka plajı

Muğla halk plajları arasında yer alan Akyaka plajı Ula Belediyesi tarafından işletilmektedir. Kumu harikadır, pürüzsüzdür. Denizi sığ, suyu ise tertemizdir. Mavi Bayrak sahibidir. Etrafında bir dünya işletme mevcut. Fiyatlar ve ücretler ise tercih ettiğiniz işletmeye göre değişkenlik göstermekte. Tatil planınız varsa burası tercih edilebilir.

Çınar Plajı

ula plajları, ula koyları

Akyaka merkeze yakın bir konumda özel bir işletme tarafından işletilen bir plaj. Kendine has güzel özellikleri olsa da işletmesi çok şikayet edilen bir plaj. Denizi biraz taşlık, aynı zamanda da kumu yok ve çakıl taşlarıyla dolu. Tercih edilebilir mi bilmiyorum ama kendine has doğal güzellikleri ve manzarası yok da değil. Değerlendirilebilir.

Küfre Koyu

küfre koyu

Tekne ve yat sahibi olanların çoğunlukla tercih ettiği güzel bir koy. Neredeyse liman denilebilecek kadar kalabalık olduğu zamanlar oluyor. Manzarası ve doğanın içindeki ambiyansı muhteşem. İmkanlar dahilinde değerlendirilebilir.

Akbük Koyu

gökova akbük koyu

Gökova Körfezi’nde bulunan Akbük Koyu saklı bir cennet olarak adlandırılabilir. Sessiz ve sakin bir yerdir. Denizi temizdir. Eğer sıkıntılı ve stresli çalışma ortamlarında bulunuyorsanız kesinlikle buraya gelip herşeyden uzaklaşmalısınız. Tek dezavantajı biraz uzak ve sakin bir yer olduğu için işletmeler arasında rekabet yok. Bu da maalesef çok pahalı bir yer anlamına geliyor. Koy güzel ancak işletmeler biraz pahalı. Değerlendirilebilir.

Muğla Bodrum Plajları ve Muğla Bodrum Koyları

Muğla Bodrum’da denize girilecek yerler bir hayli çok. Burası Türkiye’mizin tatil alanındaki en güzel ilçeleri arasında gösterilir. İlçenin sahip olduğu imkanlar ve güzelliklerin yanı sıra işletmelerin de her ihtiyaca cevap veriyor olması tatil düşüncesi olan insanlar için çok önemli bir tercih etkeni oluyor. Bize ise burada nerede ne var tanıtmak düşüyor. O zaman Bodrum plajları ve Bodrum koyları neler hep beraber bakalım.

Mazı Köyü Sahili

mazı koyu sahili bodrum

Bir plajdan daha çok bir dinlence yeri desek yanlış olmaz. Denizi harika ve tertemiz. Ancak kum yok. Sahilde ve denizin tabanında da kayalıklar ve taşlar mevcut. Fazla da rüzgar alan bir yer olmadığı için olsa gerek suyu çok güzel. Ayriyeten sahilde koy denilebilecek kadar koy da var. İşletmeleri var ve girişi ücretsiz. Ancak köye de çok yakın ve yürüme mesafesinde olduğu için bakkal ve marketlerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Gündoğan Halk Plajı

bodrum plajları, bodrum halk plajları

Muğla Bordum halk plajları arasında olan Gündoğan Halk Plajı üstelik mavi bayrak sahibi. Plaj ve deniz tabanı ince kumlar ile kaplı. Denizi ise masmavi, temiz ve berrak. Neredeyse yarım kilometre uzunluğa sahip ve işletmeleri bolca mevcut. İşletmelerden hizmet almadan duş ve soyunma kabinini kullanabiliyorsunuz. Ailecek ve çocuklarınızla gelmeyi tercih edebileceğiniz bir plaj.

Kargacık Koyu

bodrum plajları

Doğal bir güzellik. Denizi çok güzel, serin ve diğer Bodrum Koyları arasında en az tuz oranına sahip. Kumu ise biraz irice kum ama neredeyse çakıl varmış gibi rahatsız ediyor ama plaj ayakkabısı ile halledilebilecek bir olay. Denizinde çok güzel rahatlanabilir ancak işletme yok. WC ve soyunma odası gibi şeyler de yok. İnsan eli değen herhangi bir şey yok. Bu da bazı okurlarımız için rahat ve güzel bir ortam, bazı okurlarımız için ise eğlenceden uzak kalmak demek. Giriş ücretsiz. Değerlendirilebilir.

Peksimet Plajı

peksimet plajı bodrum

Muğla Bodrum halk plajları arasında gösterilir. Denizi temiz ve berraktır ancak sadece belli bölgelerde yosun var. Suyu çoğu zaman ılıktır. Genel itibari ile sakindir çok rüzgar almaz. Kumu ise ince kum, deniz tabanında da ince kum mevcut. İyi ve güzel bir yer ama halk plajı olmasına rağmen çok tercih edilmez çünkü merkeze uzak ve işletme yok. Belediye buraya bir çok şezlong koymuş ancak soyunma kabini ya da WC imkanı yok. Sahilde birkaç tane lokanta var WC sorununuza çözüm olabilecek ama hizmet almak durumundasınız. Değerlendirilebilir bir yer kısaca.

Ortakent Halk Plajı

ortakent halk plajı

Burası Muğla halk plajları arasında çok prestijli bir konumda. Denizi akvaryum gibi berrak ve temiz. Kumu ise deniz tabanında ve plajda ince kum olarak mevcut. Bazı bölgelerde çakıllı yerler var ama nazar boncuğu olarak nitelendirmek yanlış olmaz. Su pek soğuk değil hani biraz ılık. Su seviyesi ise 8 metreye kadar sığ. Çocuklu aileler için çok güzel bir oran. 8 metreden sonra ise yavaş yavaş derinleşiyor.

Ekstra olarak belediyenin ücretsiz şezlong hizmetinin yanı sıra 2010 yılından beri aralıksız mavi bayrak sahibi bir plaj. Tercih edilebilir.

Bardakçı Koyu

bardakçı koyu, bodrum koyları

Burası gerçekten güzel bir koy ancak her tarafı işletmeler tarafından veya oteller tarafından satın alınıp tüm girişleri ücretli hale getirilmiş. İşletmeler arasında da fiyat ve hizmet farklılıkları mevcut. Artılarına gelecek olursak merkeze çok yakın. 15 dakikalık yürüyüşle bile ulaşılabilir. Çok kalabalık değil ve hizmetler insanı tatmin ediyor. Denizi sezonlarda hafif bulanık ama diğer zamanlar temiz ve berrak. Kumu ise ince kum. Değerlendirilebilir.

Aspat Koyu

bodrum aspat koyu

Doğa harikası bir yer. 1. Derece sit alanı. Girişi ücretli ve bir adet işletme mevcut. Plajı ve deniz tabanı ince kumlarla kaplı. Denizi ise çok güzel bir mavi tonunda ve ayriyeten temiz. Kalabalık olmayan, sessiz, sakin, huzurlu bir yer. Ailecek tercih edilebilecek seviyede bir ortamı mevcut. Manzarası da çok güzel. Deniz kenarı da sığ olduğu için çocuklu aileler de tercih edebilir.

Suyun altında gözlerinizi açarsanız ya da deniz gözlüğü takarsanız deniz atı veya deniz canlılarına bile rastlayabilirsiniz. Normalde tercih edilebilir ancak biraz tuzlu bir yer olduğu için değerlendirilebilir etiketi koyuyorum. Değerlendirilebilir.

Bitez Plajı

bodrum plajları, muğla plajları

İlk önce uyarımızı yapalım. Aşırı derecede yoğun ve kalabalık bir yer. Ağız tadıyla denize gireyim ailemle, sevdiklerimle vakit geçireyim ortamına pek sahip değil. Kulaç bile atacak yer bulursanız çok şanslısınız demektir. Ancak sezonda ya da tatil zamanları dışında gelecek iseniz gerçekten güzel bir yer. Denizi dalgasız, kimse yokken de gerçekten temiz. Kumu da insana gerçek bir plaj kumuna temas etme hissi veriyor. Deniz yavaş yavaş derinleşleştiği için yüzme bilmeyenlere de hitap ediyor.

Giriş ücreti yok hatta işletmelerden şezlong ve şemsiyeyi rica etseniz ücretsiz de alabilirsiniz. Bodrum Merkezi’ne10 dakikalık araçla seyahat mesafesinde. Değerlendirilebilir.

Gümüşlük Halk Plajı

gümüşlük plajı

Bodrum plajları arasında en çok duyacakların yerlerden biri. Burası diğer adıyla Çayıraltı Halk Plajı olarak da bilinir. Denizi çok dalgalı ve çocuklu aileler için dikkat edilmesi gereken bir husus. Sırf bu yüzden genel itibari ile sakin ve sessiz. Pek tercih edilen bir halk plajı değil. Ama artılarına gelecek olursak da gerçekten temiz bir yer. Kumu ince kum ve deniz tabanında da aynı şekilde çakılsız bulunuyor. Denizi de oldukça temiz.

Bir adet kafeterya mevcut. Ayriyeten Tavşan Adası’na da gidilebiliyor. Tamamen ücretsiz WC, soyunma kabini ve duş hizmetleri mevcut. Herhangi bir ücret yok. Kafeteryadaki fiyatlar da ucuz. Değerlendirilebilir.

Torba Sahili

torba sahili

Deniz tabanı ve sahil kumsal, denizi de güzel ancak rüzgarlı olduğu zamanlar bulanıklaşabiliyor. Bir adet belediyeye ait işletme var ve gerçekten diğer plaj ve koylardaki işletmelere göre daha hesaplı. Aynı zamanda merkezi bir konumda olduğu için yürüyerek alışverişinizi yapıp da gelme imkanınız da var. Duş, WC, soyunma odaları da çok temiz. Giriş ücreti de yok. Tercih edilebilir.

Karaincir Plajı

karaincir plajı

Eğer gerçekten soğuk bir deniz arayışında iseniz buz gibi bir denizi olan Karaincir Plajı’na merhaba deyin. Kumu ince kum hem de altın sarısı renginde. Bakım ve temizlik kısmında ise ortalamanın üstünde. Denizi soğuk ve temiz. Akvaryum tarzı bir berraklığı var. Tek bir dezavantajı var o da maalesef kişi başı giriş ücreti 50 Lira civarında. Bu da aile ile gelmek için biraz tuzlu. Ama bu dezavantajın şöyle bir güzelliği de var. Şemsiye ve şezlong dahil ve yiyecek ve içecek almak için krediniz oluyor. Tercih edilebilir.

Yalıkavak Halk Plajı

bodrum halk plajları

Burası su sporları ile ilgilenen vatandaşların uğrak noktası olan Bodrum plajları arasında. Uzunluğu 200 metre civarında olduğu için plajın bazı bölümleri ücretsiz, bazı bölümleri ise işletmeler ve oteller tarafından kendilerine ayrılmış ve ücretli. Denizi gerçekten harika bir serinlikte ve kumu da en az denizi kadar hoş. Çocuklu ailelerin de rahat edebileceği bir sığlığa sahip. Plaj temiz, işletmeler ve restoranlar bol, çeşitlilik bol. Plajda cankurtaran da mevcut. Tercih edilebilir.

Muğla Marmaris Koyları ve Muğla Marmaris Plajları

Marmaris koyları ve Marmaris plajları için ne desem az. Türkiye’nin önde gelen plaj ve koylarını içinde barındıran Marmaris bir cennetten farksız. Yalnız Marmaris için genel bir tavsiye vermemiz gerekiyor. Marmaris’te tatil yapmak gibi bir hedefiniz varsa ve eğer gezmeyi de seviyorsanız mutlaka araç kiralayın. Mümkünse de bütçenizi yüksek tutmaya çalışın. Gelin Marmaris plajları ve koylarına bakalım.

Marmaris Halk Plajı

marmaris halk plajı

Denizi temiz, kumu güzel. Merkeze çok yakın olduğu için en çok tercih edilen plajlardan. Halk plajı olması sebebiyle de yoğunluğu fazla. Eğer sakin bir deniz keyfi sizin için şart değilse burası kesinlikle tatmin edecektir. Merkeze yakın olduğu için işletmeler ve lokantalar arasında fiyat karşılaştırması yaparak hesaplı alışveriş yapmanız da mümkün. Tercih edilebilir.

Uzunyalı Plajı

marmaris uzunyalı plajı

Burası bir işletmeye ait. Marmaris merkezine yakın ancak suyu çok da berrak, temiz değil. Merkeze yürüme mesafesinde. Girişi ücretsiz ancak duş hizmetinden şezlonga varasıya kadar diğer herşey ücrete tabii. Merkeze yürüme mesafesinde olduğu için Marmaris Halk Plajı’ndan sonra tercih edilebilir bir nokta.

İçmeler Plajı

marmaris plajları

Baştan uyarayım. Şemsiye ve şezlongları kullanmak için işletmelerden bir şeyler almanız gerekiyor. Peki değer mi derseniz değer. Hemen anlatıyorum. Denizi gerçekten güzel. Ekstra olarak kumu da hoş bir tatil havası yaratıyor vücudunuzda. Merkeze yürüme mesafesinde değil  ancak dolmuşlar ile ulaşım mevcut. Tercih edilebilir.

İncekum Plajı

incekum plajı

Küçük bir bilgi vererek başlayalım. Buraya gelen ziyaretçilerin neredeyse %25’i burasını Kleopatra Plajı sanarak geliyor. Şaşırdıysanız sebebini de açıklayayım. Klepatra Plajı birazdan okuyacağınız üzere bir ada plajı. Yani karayolu ile ulaşım yok. Ama navigasyon sizi buraya kadar getiriyor. Doğal olarak belli bir süre Kleopatra Plajı’nda sanıyor ziyaretçiler kendilerini.

İncekum Plajı’nın özelliklerine değinelim. Plajın kumu ince olmasına rağmen çevresi kayalar ile sarılmış. Denizi ise güzel ve serin. Hemen arkanızda ise ormanlık alan güzel bir tatil atmosferi oluşturuyor. Buraya gelmek için otoparka kadar geliyorsunuz, plaja traktörler ile sizleri götürüyorlar. Dikkat edilmesi gereken tek husus bu. Bunun yanı sıra işletmedeki fiyatlar biraz daha hesaplı diğer plajlara göre. Giriş ücretli ama tercih edilebilir.

Kleopatra Plajı

marmaris koyları

Sedir Adası’nda bulunan Kleopatra Plajı biraz önceki hikayenin başrolüydü. (Bknz; İncekum Plajı) Peki insanlar neden buraya gelmek için uğraşıyor, burasını merak ediyor. Hemen açıklayayım. Burası özel bir ada, plaj. Buradaki kumlara terlikle basmak yasak. Hatta bazı bölgesinde güneşlenmek bile yasak kumlar çalınabilir diye. Denizinin güzelliğini anlatmaya gerek bile yok. Muhteşem ötesi bir kum ve kumlardan geri kalmayan bir deniz var.

Kısa bir genel kültür bilgisi vermek sanırım burayı tanıtmak için çok yerinde olacak. Burada efsane mi gerçek mi bilinmez ama Kleopatra’nın burada yüzdüğü düşünülüyor. Buradaki kumları da Afrika kıtasından getirdiğine dair efsaneler de var. Doğru mudur bilmiyorum ama Türkiye’de bu cinste kum maalesef yok. Ada aynı zamanda tarihi antik kentleri de içinde barındırdığı için güzel bir tarih gezisi de yapabilirsiniz. Binlerce yıllık eserler gerçekten de büyüleyici.

Kızkumu Plajı

marmaris kız kumu plajı

Aslında bir plajdan bahsetmek zor ama burayı cazip ve güzel kılan bir şey var. Neymiş o şey derseniz denizin ortasında tam 600 metre boyunca yürüyüş imkanı veren doğal bir kum bölge var. Hemen karşısında ise küçük bir plajı mevcut. Şahsen tercih edilecek bir ekstra eğlencesi olduğunu düşünmüyorum imkanları kısıtlı, küçük ve sanki çok büyükmüş gibi kalabalık. Kızkumu’nda yürüyüş yapılıp geçilebilir. Değerlendirilebilir.

Kumlubük Koyu

kumlubük koyu

Güzel olmasının yanı sıra ücretsiz bir koy. Aynı zamanda çoğu zaman sakin bir yerdir. Bölge bölge kumluk alan yerine taşlık alan var ama iskele taraf tamamen kum. Kafanızı karıştırabilecek bir detay olarak dikkat edin. Plaj tamamen taşlık değil. Otellere ait şezlonglar var ama kiralamak da zorunda değilsiniz. Burası sizler için ekonomik bir tercih olacaktır.

Çiftlik Koyu

marmaris koyları, muğla koyları

Burası biraz özel bir tatil için kesinlikle tercih edilebilir bir yer. Yolu biraz uzun ve yorucu. Ancak buraya geldiğinizde dört-beş adet işletme arasında seçim yapmakta zorlanacağınız seviyede kaliteli ve hesaplı bir hizmet var. Şezlonglar hizmet aldığınız zaman ücretsiz. Manzarası da yemekleri de güzel bir yerdir. Denizi berrak ve sakinliği ile tüm bu güzelliklerini taçlandırınca çok özel bir konuma sahip oluyor. Tercih edilebilir.

Bördübet Koyu

marmaris bördübet koyu, muğla koyları

Yüzmek için değil de daha çok kamp veya su sporları için tercih edilebilecek bir yer. Ormanlık alan ve yarım kilometreden uzun deresi ile 1 kilometrelik bir plaja açılıyorsunuz. Aynı zamanda iki farklı habitatın uyumuna şahit olacaksınız. Bu yüzden de korunan bir bölge.

Kamp yapabileceğiniz bir alan mevcut. Kano ve bu tarz gezintiler yapabileceğiniz imkanlarınız var. Bisiklet turu veya balık tutmak da burada çok güzel bir seçenek olabilir. Gözü pek olanlar için kamp, ben tadına bakıp gidicem tatilde yorulmak istemiyorum diyenler için günübirlik ziyaret tavsiye ediyorum. Tercih edilebilir.

Cennet Koyu

marmaris cennet koyu

Adı gibi cennet bir yer. Herhangi bir otel ve işletme olmadığı için biraz maceraperest olanlara özel bir cennet. Ormanda yapabileceğiniz etkinlik ve sporlar, denizde yapabileceğiniz faaliyet ve dinlenceler. Eğer bunlar kesmediyse bir de zor şartlara meydan okuyun. Sizin gibi orada çok fazla olmasa da insanlar mutlaka olacaktır. Onlara bakarak da örnekler alabilirsiniz. Ben gittiğimde bir arkadaş grubunun denizin hemen dibindeki büyük bir ağaca salıncak yaptıklarını ve çok eğlendiklerini görmüştüm. Okurlarımıza bizden küçük bir hediye olarak değerlendirebilirsiniz.

MUĞLA DATÇA PLAJLARI VE DATÇA KOYLARI

Sıra geldi Datça’da denize girilebilcek plajlara. Bu kısımda gidebileceğiniz en güzel Datça plajları ve Datça koyları listesini vereceğiz. Bu yerlere gittiğinizde güzel bir tatil geçireceğinizi umuyoruz. O halde başlayalım.

Kumluk Plajı

datça plajları

Kumluk plajı Datça merkezine çok yakın olduğu için en çok tercih edilen plajlar arasında. İsmini ise kumluklardan oluşan sığ denizinden almış. Çocuklu aileler için en ideal ortama sahip. Mavi bayraklı plajın içerisinde birçok işletme mevcut. Şemsiye ve şezlonglar ise bu işletmelerden kiralanıyor. Hem denize girebileceğiniz, hem de mevcut imkanları ile sizleri rahat ettiren bir yer. Tercih edilebilir.

Taşlık Plajı

datça plajları

Taşlık plajı Datça limanından biraz ilerledikten sonra Ilıca’ya varmadan güzel bir konumda bulunuyor. Zemininin taşlık ve çakıllardan oluşması sebebiyle bu ismi alan plaj içerisinde doğal bir güzellik barındırıyor. Denizin dibinde şifalı su gölü bulunan plajın çevresinde de yaşam alanları bulunduğu için bir çok imkanı var. İşletmeleri mevcut ve aynı zamanda hesaplı.

Suyu genel itibari ile soğuk olan plaj aynı zamanda Datça plajları arasında kuzey rüzgarı almayan plajlar içerisinde yer alıyor. Denizin içinden kaplıca suyu da çıktığı için kendine has doğal bir güzelliği var. Tercih edilebilir.

Kargı Koyu

datça koyları

Kargı koyu Datça’da görebileceğiniz en güzel koylardan. Denizi temiz ama aynı zamanda soğuk. Kumsalı ayağı rahatsız etmeyecek şekilde minik çakıllarla dolu. Bu sayede sahil şeridinde suya girerken herhangi bir bulanıklıkla karşılaşılmıyor. İşletmelerin genelinde fiyatlar makul seviyede ve ailece gelinebilecek bir ortama sahip. Tercih edilebilir.

Kızlanaltı Plajı

muğla plajları

Kızlanaltı Plajı hakkında hiçbir şey duymadıysanız yazdıklarımızı okuyunca nasıl daha önce bilgi sahibi olmadığınıza şaşıracaksınız. Kızlan Köyü içerisindeki plaj yay biçimde bir kumsal alana sahip. Geçirebileceğiniz en sakin ve en güzel tatilinizin adresi Kızlan Köyü olabilir. Tatil meraklıları ve plaj aşıkları tarafından bilinen ancak çok da popüler olmayan bu plajda rahatlığa ve huzura kavuşacaksınız. İçerisinde bir çok plaj bulunduran ve her plajında da aynı güzellikte huzur bulunan Kızlanaltı plajı kesinlikle tercih edilebilir.

Gebekum Plajı

muğla datça plajları

Marmaris yolunda bulunan Gebekum plajı görebileceğiniz en güzel kumlara sahip. Datça plajları içerisinde ise ayrı bir konumda. Plajdaki kumların içerisinde bulunan mikroskobik canlılar çok uzun zaman önce kumları yemişler ve ortaya yeni kum türleri çıkmış desek inanır mısınız? Bizce inanmalısınız çünkü gerçekten de durum bu. Şu an kumları koruma altında. Sessiz ve sakin olan sahilde yol boyunca işletmeler de mevcut. Farklı ve özel bir yer arayışında olanlar için tercih edilebilir. Ancak tatilinizde biraz macera arıyorsanız burası doğru plaj değil.

Kızılbük Koyu

datça kızılbük koyu

Kızılbük koyu çok sakin ve doğa ile iç içe bir koy. Denizi tertemiz ve büyük palmiye ağaçlarının altında gölgelenme ve dinlenme imkanına sahipsiniz. Sahili ayağı rahatsız etmeyecek derecede çakıllarla dolu. Tam bir aile ortamına sahip diyebiliriz. İçerisinde iki tane işletme mevcut ve fiyatlar ortalamanın çok da üzerinde değil. İskelesi de mevcut. Temiz ve nezih bir yer. Tercih edilebilir.

Hayıtbükü Koyu

datça koyları ve plajları

Hayıtbükü koyu en popüler koylardan. Birçok işletmesi ve oteli mevcut. Datça koyları arasında ise rüzgardan en korunaklı koylar arasında gösterebiliriz. Denizi ve ortamı güzel. Kumsal ise çakıllarla dolu ve ayağınızı incitebilir. Deniz ayakkabısı aldığınız takdirde sorun olmayacaktır. Tatil planlarınız arasında değerlendirebileceğiniz bir koy. Tatil sezonlarında çok kalabalık olmasına karşın sezon haricinde çok sakin ve sessiz.

Palamutbükü Koyu

Datça koyları içerisinde en çok bilinen koylarından biri de Palamutbükü koyu. Merkezden 25 kilometre uzaklıkta bulunan koy, tatilcilerin ve yerel halkın yoğun ilgisine maruz kalıyor. Gittiğinizde de kalabalık olduğunu göreceksiniz. Durum böyle olunca çevrede de birçok işletme açılmış. Yani ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesisler bulunuyor.

Koyun plajı çakıl kum karışımından oluşuyor ve deniz masmavi aynı zamanda berrak. Sahili de oldukça uzun. Buraya geldiğinizde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Ayrıca şunu da söyleyelim; Palamutbükü koyu, ”Üç güzeller” arasında yer alıyor ve aralarında da ençok beğenilen.

Ovabükü Koyu

datça koyları

Datça merkezden 20 kilometre uzaklıkta bulunan Ovabükü, Mesudiye bölgesinde yer alıyor. Üstelik Hayıtbükü’ne de 1 kilometre uzaklıkta. Buraya gelmek isterseniz, pişman olmayacağınızı söyleyebilirim. Müthiş doğası ve denizi var. Çevresinde de aile işletmeleri var. Yani ihtiyaçlarınızı rahatça giderebilirsiniz.

Sahil oldukça uzun ve geniş. Rahatça yayılabilir ve tadını çıkarabilirsiniz. Karşıda bulunan dağın da keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca güneş batarken izlememek için kendinizi zor tutacaksınız.

Domuz Çukuru Koyu

domuz çukuru koyu

Datça’da bulunan en ilginç koylardan biri de Domuz Çukuru Koyu. İlginç dedim çünkü karadan erişimin olmadığı bir koy. Burada gidebilmek için Datça merkezden teknelerle seyahat etmelisiniz. Tabi isterseniz tekne de kiralayabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 45 dakika sürüyor.

Koyun plajı kumla çakılın karışımı şeklinde. Denizi berrak ve tertemiz. Buraya geldiğinizde huzuru hissedeceksiniz. Çam ağaçlarının kokusunu içinize çekip rahat bir nefes alabileceksiniz. Benim tavsiyem gelmişken gece burada konaklayın. İster çadır getirin yanınızda, isterse bungalovlardan birini kiralayın.

Yazımızda Muğla plajları ve Muğla koyları neler sizinle paylaştık. Eğer İzmir’e gelmek isterseniz, İzmir Plajları ve Koyları yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca Aydın’da iseniz, Aydın Plajları ve Koyları yazımıza göz atabilirsiniz.

“MUĞLA PLAJLARI ve MUĞLA KOYLARI” üzerine 19 yorum

 1. Anlatmışsınız bir Muğlalı olarak bazı yerleri bilmiyordum kalkıp gezeceğim gerçekten güzel bir liste oluşturmuş sonsuz teşekkürler

  Cevapla
 2. Muğla’ya uzun zamandır tatil amaçlı gitmeyi düşünüyordum yazınızı sonuna kadar okudum bu harika plajları bizimle paylaştığınız için teşekkürler emeğinize sağlık

  Cevapla
 3. Adı üstünde muğla. Cennetten köşe. Bakınca bile insanın içi ısınıyor. Deniz.sahil.yeşillik

  Cevapla
 4. Gezmeyi ve yeni yerleri görmeyi çok seviyorum yazınızı çok beğendim bilgilendirici ve güzel tanıtılmış👍

  Cevapla
 5. Site çok güzel . Yazılan bilgiler ise çok Ender. Sayenizde güzel bilgiler öğreniyoruz. Muglayi çok severim

  Cevapla
 6. Muğlayı çok güzel anlatmışsınız muğlaya gitmeyi düşünüyordum nurdan bilgi almam da iyi oldu teşekkürler

  Cevapla
 7. Adı üstünde muğla. Cennetten köşe. Bakınca bile insanın içi ısınıyor. Deniz.sahil.yeşillik harikalar cenneti

  Cevapla
 8. arkeolojik ve dogal guzellikleriyle bir turizm cenneti olmasina ragmen sanayisi ve tarimi yeni yeni geli$meye ba$lami$ olan bir ilimizdir. dunyanin yedi harikasindan biriolarak kabul edilen mausoleum’un temel kalintilari buradadir. halikarnas, kridos, mylasa, telmesos gibi antik, bodrum, fethiye, datca, marmaris, koycegiz gibi dogal guzellikleri olan yerleriyle meşhurdur.

  Cevapla
 9. Muğla’nın plajları ile ilgili olarak son derece bilgi verici ve açıklayıcı bir yazı olmuş diyebilirim. Çok teşekkürler.

  Cevapla
 10. Çok, güzel bir şey olmuş ben gezip görmek isterdim, ama burada bakmakta güzel böyle bir şey yaptığınız için teşekkür ederim

  Cevapla
 11. Muğla plajlarını çok iyi tanıtmışsınız teşekkür ederim plajlar çok güzel gezilecek yerler var muglada içerik güzel olmuş Tanıtım da başarılar dilerim

  Cevapla

Yorum yapın