Ana sayfa » Gezilecek Yerler » Mihrabat Korusu Nerede? | Kahvaltı ve Giriş Ücreti 2023

Mihrabat Korusu Nerede? | Kahvaltı ve Giriş Ücreti 2023

Mihribat Korusu nerede? İstanbul’un kuşkusuz en güzel manzarasına sahip bir korudur. Mihrabat Korusu Anadolu yakasında görebileceğiniz en mükemmel ve eşsiz manzaraya sahiptir. Ziyaretçilerini her seferinde hayran bırakan bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle gün batımlarının mükemmel olduğu bilinmektedir.

Mihrabat Korusu içerisinde bulunan restoranın 180 çeşide yakın kahvaltılığın bulunduğu dev bir açık büfesi vardır. Kahvaltınızı aşırı keyifli yapabileceğiniz bir alandan oluşmaktadır. Ayrıca kahvaltınızdan sonra doğa yürüyüşü yapabileceğiniz bir alan bulunuyor. 15 bin metre kare alana sahip ve oldukça rahat bir bölgedir.

Korunun aynı anda 2 bin 500 kişiyi rahatlıkla ağırlayabileceği ve 400 adet araca otopark imkanı sunabileceği büyüklükte 2 ayrı davet salonu bulunmaktadır. Bu alanlarda dileyen müşteriler davetlerini gerçekleştirebilir.

Mihrabat Korusu, Damat İbrahim Paşa tarafından özel olarak yaptırılarak hediye edilmiştir. Damat İbrahim Paşa III. Ahmet’e burayı hediye etmiştir. Buraya yapılan Kasır II. Ahmet’e hediye edilmiş ve kullanılmıştır. Yeni çeri isyanları sonucunda burası yakılmıştır daha sonrada yıkılarak yok olmuştur.

Boğazda bulunan yalısı ile birlikte Abdülhamit zamanında Berlin Büyükelçisi Sadullah Paşa’nın eşi Necibe Hanım tarafından beğenilerek Mısırlı Abbah Halim Paşa’nın kızına yüz görümlülük olarak burası verilmiştir. Mısırlı Abbah Halim Paşa’nın kızı Rukiye Hanım ise burayı bugün ki haline getirerek inşa ettirmiştir.

Günümüzde ise oldukça geniş bir alanı kaplamaktadır. Çocuk parkları, oturma alanları mesire yerleri ve diğer hizmetleri ile İstanbul halkının özellikle hafta sonları en çok uğradığı yer konumuna gelmiştir. Manzarası oldukça güzeldir. Boğaz’da bulunan iki köprüyü de buradan rahatlıkla görmeniz mümkündür. En güzel manzarası ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün olduğu kısımda yer alan köprü manzarasıdır.

Mihrabat Korusu Nerede?

mihrabat korusuTam olarak açık adres verilecek olursa:

Mihrabat Caddesi No: 50 Kanlıca / Beykoz / İstanbul

Navigasyona bu adresi yazdığınız takdirde rahatlıkla gidebilirsiniz ya da Mihrabat Korusu yazarsanız da direkt olarak gitmeniz kolaylıktır.

Gitmeden önce arayarak iletişime geçebilirsiniz. Telefon numarası: 0216 426 86 16 numaralı hattan ulaşarak gitmeden önce bilgi almanız mümkündür.

Mihrabat Korusu Nasıl Giderim?

Toplu taşıma ile gitmek isteyenler için, Metrobüs ile Boğaziçi Köprüsünü geçtikten hemen sonraki durakta inmelisiniz. Zincirlikuyu metrobüs durağından bindikten sonraki ilk durakta inmeniz gerekmektedir. Daha sonra hemen oradan aşağı doğru biraz yürümeniz gerekecektir. Otobüs durağına vardıktan sonra 15 numaralı otobüs hattı olan Beykoz- Üsküdar hattına binmelisiniz. Kanlıca otobüs durağında inmeniz gerekmektedir. Daha sonra sırtınızı denize verdikten sonra yukarıya doğru yürüdükten sonra tabelalar ile rahatlık ile bulabileceğiniz bir konumdur.

Yine farklı bir yöntem olan vapur ile gelmek isteyenler için ise Beşiktaş’tan ya da herhangi bir vapur iskelesinden Üsküdar vapuruna binmesi gerekmektedir. Ya da diğer iskelelerden Kanlıca’ya olan vapur seferlerini internet üzerinden araştırmaları yetiyor. Direkt olarak Kanlıca İskelesi’ne gelmeniz yeterli sonrasında yine yürüme ile gidebilirsiniz. Ancak Üsküdar İskelesi’ne gelirseniz oradan yine Beykoz arabalarına binerek Kanlıca durağında inmeniz gerekmektedir.

Eğer araç ile gelecek iseniz Mihrabat Korusu tabelalarını takip ederek buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mihrabat Korusu Kahvaltı 2023

mihrabat korusu kahvaltı fiyatlarıMihrabat Korusu oldukça büyük bir alana sahiptir. Koru içerisinde piknik alanı dışında restoranlar bulunmaktadır. Dilerseniz harika bir kahvaltı yapabilirsiniz. Burada mükemmel bir İstanbul manzarası eşliğinde kahvaltınızı yapmanız oldukça rahatlatıcıdır. Kahvaltı sonrasında koru etrafında bir yürüyüş yaparak gününüzü devam ettirebilirsiniz. Oldukça güzel manzaralar eşliğinde son derece güzel bir gün geçirmeniz mümkündür.

Mihriban Korusu Kahvaltı Fiyatları 2023 Neler?

Mihrabat Korusu serpme kahvaltı fiyatı 2023 güncel olarak 2 kişilik 125 TL’ye sunulmaktadır. Bazı durumlarda fiyatlar değişebilse de ortalama olarak 125 – 200 TL ile 2 kişi doyacak şekilde kahvaltı yapılabilir.

Mihrabat Korusu Düğün

mihrabat korusu düğünMihrabat Korusu içerisinde düğün yapmanız mümkündür. Bu alanda bulunan Masal Bahçe ve Kale Bahçe isimleri ile oluşan 2 farklı bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerde dilediğiniz davetleri verebilir, muhteşem manzaralar eşliğinde düğünlerinizi yapabilirsiniz.

Masal Bahçe olarak bilinen yerde unutulmaz ve eşsiz manzaraların olduğu mükemmel bir düğün etkinliği yapabilirsiniz. Farklı bir organizasyonunuz var ise de burayı tercih edebilirsiniz. Masal Bahçe Mihrabat Korusu içerisinde muhteşem bir panoramik Boğaz manzarasına sahip, davetlileri son derece etkileyen bir alandır. Bu alanda 800 kişiye kadar davetlinizi ağırlayabilirsiniz. Son derece büyük ve ferah bir alandır. Burada yapılan düğünler ve diğer organizasyonlar unutulmaz olur, son derece akılda kalır bir gece geçirebilirsiniz. Özellikle manzarası nedeni ile buraya aşık olabilirsiniz. Masal Bahçe’nin 2 farklı terası bulunmaktadır. Bu teraslarda İstanbul manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca geniş otopark seçenekleri ile hiçbir araca herhangi bir zarar gelmesi söz konusu olamaz. Bu yüzden siz davetteyken aracınızı düşünmenize gerek kalmayacaktır.

Mihribat Korusu içerisinde bulunan diğer bir bahçe ise Kale Bahçe olarak isimlendirilen alandır. Bu alan ise yeşilin her rengini görebileceğiniz bir bölgede bulunuyor. Son derece doğal bir atmosfere sahip bu alanda dilediğiniz etkinlikleri yapabilirsiniz. İstediğiniz bir düğün organizasyonu ya da herhangi bir davet için bu alanda ki kapasite sınırı ise 500’dür. 500 kişilik misafir ağırlama kapasitesi bulunmaktadır. Son derece rahat ve dairesel bir tasarıma sahiptir. Bu alanda da yine aynı şekilde herhangi bir otopark sorununuz olmayacaktır. Bu alanda da 3 farklı otopark mevcuttur. Yine aynı şekilde aracınızı nereye çekeceğim düşüncesi olmadan rahatlık ile organizasyona katılım sağlayabilirsiniz.

Mihribat Korusu içerisinde bulunan bu alanlarda düğün yapmak isterseniz eğer burada yer alan ışık ve ses siteminin yer aldığını bilmenizde yarar var. Bu özel gününüzde herhangi bir aksilik olmaması için özel gününüzü birlikte organize edeceğiniz bir organizasyon sorumlusu yer almaktadır. Bu kişi ile tüm davetinizi organize ederek herhangi bir aksilik ya da yanlış olmasının önüne geçebilirsiniz. Organizasyon sorumlusu ile düzenlemenizde her zaman fayda olacaktır. Bu alanda birden fazla düğün aynı günde olabilir, bu nedenle herhangi bir karışıklık olmasının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca diğer kasırlarda olduğu gibi burada da düğün organizasyonlarınızı dilerseniz after party seçeneği ile ilerletebilirsiniz. Burada da farklı menüler ile misafirlerinizi ağırlamanız mümkündür.

Hafta içi ya da hafta sonu davetleriniz için farklı farklı ön koşullar olmaktadır. Mesela hafta sonu yapacağınız bir davet için en az 250 misafirinizin olması gerekmektedir. Bu sayı hafta içi ise 150 misafire kadar düşmektedir.

Mihrabat Korusu düğün fiyatlarına gelecek olursak eğer burada ki düğün fiyatları kişi başı olarak hesaplanmaktadır. Yemekli bir düğün organizasyonu için kişi başı ücret ortalama 100 ile 150 TL arasında değişmektedir. Aynı şekilde bir organizasyonu dilerseniz kokteyl şeklinde de yapabilirsiniz. Bu sefer ise ücretler kişi başı 80 TL ile 100 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Burada yapacağınız davetler için önceden planlamalar yapmanız gerekmektedir. İletişime geçerek burada ki davetinizi rahatlıkla planlayabilirsiniz.

Mihrabat Korusu içerisinde sadece düğünler yapılmamaktadır. Aynı şekilde açılışlar, bayi toplantıları, davetler, doğum günleri, kurumsal etkinlikler, nişan, baby shower partileri ve sünnet düğünleri gibi aklınıza gelebilecek pek çok farklı etkinlikler bu alanda yapılmaktadır.  Daha detaylı bilgiyi içeriyi arayarak alabilir ve son fiyatları buradan alarak faydalanabilirsiniz.

Mihrabat Korusu Diğer Etkinlikler

Koru içerisinde doğada bir gün adlı bir etkinlik düzenlenmektedir. Bu etkinlik kapsamında ilköğretim öğrencileri ve bu seviyeye uygun çocuklar için çevreyi koruma bilincinin aşılanması amaçlanmaktadır. Aktiviteye öğretmenler ve eğitmenler eşliğinde yalnızca bu seviyedeki çocuklar katılabilmektedir. Çocuklar katıldıkları bu etkinliklerde temiz hava ile birlikte bitki çeşitliliğini görerek, hayal gücünü ve korkuyla başa çıkmayı öğreniyorlar. Ayrıca bu etkinlikler sayesinde kendine olan güvenleri ve bilgi becerisini kuvvetlendirebiliyorlar.

Mihrabat Korusu oyun alanlarında ise zeka geliştirici pek çok oyun bulunmaktadır. Ayrıca temalı farklı farklı oyunlarla beraber animasyon ve beceri oyunları da bulunmaktadır.

İstanbul’da eşinizle ya da sevgilinizle güzel bir vakit geçirmek için Mihrabat Korusu’na gidebilirsiniz. Ayrıca İstanbul’da sevgiliyle gidilecek yerler yazımızı da inceleyerek farklı aktiviteler yapabilirsiniz.

Yorum yapın