Ana sayfa » İstanbul Yazıları » Çamlıca Kulesi Nerede? Nasıl Gidilir? | Giriş Ücreti 2023

Çamlıca Kulesi Nerede? Nasıl Gidilir? | Giriş Ücreti 2023

Çamlıca Kulesi nerede? Çamlıca Kulesi giriş ücreti 2023 yılında ne kadar? Çamlıca Televizyon Kulesi nasıl gidilir? Bu tarz soruları bir araya getirdik. Çünkü İstanbul’un nur topu gibi gezilecek bir yeri daha oldu! Biz durur muyuz?

Hemen en detaylı Çamlıca Kulesi gezi rehberi hazırlayarak duruma el atalım istedik. Burada Çamlıca Kulesi kaç metre gibi soruların cevaplarını da bulacaksınız.

Çamlıca Kulesi Hakkında

Fransız düşünürlerden Lamartine; ‘dünyaya son kez bakacaksın deseler, bunu Çamlıca tepelerinde yapmak isterdim.’ Demiş. Onun böyle hayran kalışına hak vermemek mümkün değil.

İşte zaten güzeller güzeli olan Çamlıca Tepesi, bu kule sayesinde rakipsiz olduğunu yine kanıtlıyor.

Doğal güzellikleri, stratejik konumu, yüzyıllar öncesine uzanan tarihiyle dünyanın odak noktası İstanbul’un yeni sembolü Çamlıca Radyo & TV Kulesi.

çamlıca televizyon kulesiDeniz seviyesinden 587 metre yüksekliğe sahip olan kulenin yapısal (zeminden itibaren) yüksekliği ise 369 metre. Bu özellikleriyle Çamlıca Kulesi, şu an İstanbul’daki en yüksek yapı. İnşasına 2015 yılında başlanan kule, 29 Mayıs 2021 tarihinde, İstanbul fethinin 568’inci yıldönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla açıldı.

İstanbul’u gökyüzü ile buluşturan bu görkemli yapı, şimdiye kadar onbinlerce kişi tarafından ziyaret edildi.

Çamlıca Kulesi maliyeti dudak uçuklatan cinsten. Tam 121,7 milyon ABD Dolarına mâl olan bu kule, o kadar paraya ve emeğe gerçekten değmiş!

Zemin üzerinde 45, zemin altında ise 4 olmak üzere toplamda 49 kattan meydana geliyor. Bütün katları ziyaretçilere açık değil tabii.

Kulenin daha içine girmeden bile manzarasıyla büyüleniyorsunuz. En tepesini görebilmek için boynunuzun sınırlarını biraz zorlamanız gerekiyor. 😊 Fütüristik görünümüyle hayranlık uyandıran kule, peyzajı ve diğer alanlarıyla beraber âdeta botanik bahçesine benziyor.

PTT Kule AŞ tarafından işletilen kulenin girişinde sizi sergi ve fuaye alanı karşılıyor.

İlginç bir bilgi daha verelim. Çamlıca Kulesi yüksekliği ile Eyfel Kulesi’nden 69 metre daha uzunmuş.

Özel günlerde ışık gösterilerinin gerçekleştirildiği kule, görkemli yapısıyla her an göz kamaştırıyor. TV-radyo kanallarına hizmet veren Çamlıca Kulesi, kablosuz telekomünikasyon operatörlerinin de altyapı için yararlandığı bir merkez durumunda. Tam adı ise Küçük Çamlıca Radyo ve Televizyon Kulesi.

Yılda ortalama 4,5 milyon ziyaretçiyi ağırlayacağı tahmin edilen kule, Türkiye’nin can damarlarından İstanbul’un turizmini ve ekonomisini destekleyecek.

Kuleye iniş ve çıkışlar hızlı asansörlerle gerçekleştiriliyor. Seyir terasına ulaşmak sadece 1 dakika sürüyor! İki tane panoramik asansör mevcut. Her biri 10 kişi kapasiteli.

Çamlıca Kulesi panorama asansörleri kulenin monolotik gövdesini hem ikiye ayıran hem de besleyen mimari elemanlar. Ziyaretçiler bu asansörler sayesinde hem Tarihi Yarımada’yı deneyimliyor, hem de şehri deniz seviyesinden ortalama 400 metre yüksekten izleme imkânına kavuşuyor.

Geleceğin simge yapılarından biri olan Çamlıca Kulesi, iki korulukta yer alan kulelerin tek bir yapıda toplanmasını sağlıyor. Civardaki dağınık antenleri bir araya getiren kule, radyolara ve TV kanallarına tek verici tesis olarak hizmet veriyor.

Görsel kirliliği önleyen Küçük Çamlıca Kulesi, çelik verici direklerinin kaldırılmasını ve her iki kuleye entegre edilmesini sağladı.

Öte yandan kulede tekerlekli sandalye hizmeti var. Her katında engelliler de hesaba katılarak tasarlanan ‘erişilebilir’ tuvaletler mevcut. Kulede sigara içilmesi ve hayvan getirilmesi yasak. Bebek arabasıyla girişe müsaade ediliyor.

Ayrıca valiz, kesici âletler, seyahat sırt çantası, dürbün, ateşli silahlar da kuleye alınmıyor. Yanınızda bir kap, şişe falan da olmamalı. Güvenlik taramasından sonra kişisel eşyalarınızı vestiyer bölümüne teslim edebilirsiniz. Aracınızı kule bahçesindeki belli yerlere park etmeniz mümkün.

Kafeteryasında, restoranında, seyir terasında ve aktivite alanlarında keyifli vakit geçirebilir; dilerseniz bahçesinde doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Çamlıca Kulesi Giriş Ücreti 2023

 • İndirimli giriş ücreti: 30 TL (Öğrencilere ve 65 yaş üzeri vatandaşlara indirim uygulanıyor.)
 • Tam giriş ücreti: 60 TL
 • Adult Ticket: 120 TL (Yabancılar için)
 • Fast Track: 200 TL (Bu da turistler için)
 • 0-6 Yaş Arası: Ücretsiz.
 • Hızlı Geçiş: 100,00 TL
 • Web sitesi dışında, fuaye alanında bulunan desklerden de Çamlıca Kulesi bilet satın alınabiliyor. Bileti hangi tarih için alırsanız yalnızca o tarih için kullanmanız mümkün. Kredi kartıyla veya nakit ödeme kabul ediliyor.
 • Online bilet satın alma işlemi için bu linki ziyaret edebilirsiniz. İleri bir tarih için de bilet alabilirsiniz.

Çamlıca Kulesi Ziyaret Saatleri

Hafta içi her gün ve Cumartesi günü açık olan Çamlıca Kulesi, 10:00 ile 22:00 arası ziyaret edilebiliyor. Pazar günü kapalı.

Tabii hafta içi ve erken saatlerde gelmek önerilir. Kalabalık fazla değilken kulenin tadı daha iyi çıkar.

Çamlıca Kulesi Nerede?

Üsküdar’ın Kısıklı semtinde yer alan kule, isminden de belli olduğu üzere Çamlıca Tepesi’nde konumlanıyor. Şehrin en özel mekânları arasında bulunan kule, Çamlıca Camii’ne çok yakın. Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın evinin hemen yanında.

Tam adresi şöyle: Küçük Çamlıca Mah., Çilehane Cd. Oyma Sk., No:1, Üsküdar/İstanbul

Neredeyse her noktadan görülebilen Çamlıca Kulesi’ne ulaşım oldukça kolay.

Çamlıca Kulesi Nasıl Gidilir?

Kule Metrobüs’ün Acıbadem istasyonları ile M5 Üsküdar-Çekmeköy metrosunun Bulgurlu ve Kısıklı istasyonları arasındaki bir üçgenin ortasında yer alıyor. Yani metro ya da metrobüsle Çamlıca Kulesi’ne ulaşılabilir.

Otobüsle gelecekseniz 3B, 34AS, 34A, 14ES hatlarını tercih edebilirsiniz.

Metroyla ulaşım sağlayacaksanız Çamlıca Camii’den başlayan güzergâhı kullanabilirsiniz. Ya da Acıbadem ve Altunizade güzergâhı üzerinden buraya varabilirsiniz.

Özel aracıyla gelecek olanlar D100 üzerinden Ümraniye yol ayrımına girip Çamlıca tabelasını izleyerek kuleye ulaşabilirler.

Öte yandan Çamlıca Kulesi Ring Servisleriyle Büyük Çamlıca Camii-Çamlıca Kulesi ve Altunizade Metro-Çamlıca Kulesi arasında seyahat etmeniz mümkün.

Çamlıca Kulesi yol tarifi için yukarıdaki haritayı kullanabilirsiniz.

Çamlıca Kulesi Ulaşım

 • Otobüs: 34Z, 34AS, 129T
 • Metro: M4 hattı
 • Tren: Marmaray hattı
 • Dolmuş: D-61, D-36

Ayrıca Çamlıca Kulesi iletişim için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz:

E-Posta: İletisim@camlicakule.istanbul

Telefon: +90 216 912 34 00

Restoran: +90 216 440 40 40

Web Sitesi: https://camlicakule.istanbul/

Instagram Hesabı: Camlica.kule

Twitter Hesabı: @camlicakule

Facebook: https://www.facebook.com/camlicakule

Youtube Kanalı: Tıklayın.

Çamlıca Kulesi’nde Neler Var?

Restoran, kafeterya, hediyelik eşya mağazaları, interaktif aktivite alanları, eşsiz bir manzaraya sahip kocaman seyir terasları! Kendimizi hem şehrin tam kalbinde, hem de bulutların üzerinde hissedeceğimiz Üsküdar Çamlıca Kulesi, İstanbul gezilecek yerler listelerinde üst sıralara yerleşmeyi başardı bile!

Kulenin etrafındaki sosyal alanlar da bu muhteşem yapıyla kusursuz bir uyum sergiliyor. Örneğin kule çevresine farklı türlerde binlerce ağaç dikilmiş. Manolyalar, erguvanlar, Manolyalar, erguvanlar, sedirler, zeytin ağaçları, sedirler, gürgenler mevcut. Alanın peyzajı 13 bin 750 adet çalıyla yapılmış. 3 bin metrekarelik kısmında ise yer örtücü sedum kullanılmış. 7 bin 500 metrekare büyüklüğünde çim alan oluşturulmuş.

Ülkemizin yayıncılık alanında çağ atlamasını sağlayan Çamlıca Kulesi, diğer taraftan örnek çevre projelerinin başında geliyor.

Kontrol merkezi kulenin 39. Katında. Radyoların sinyal kalitesine buradan bakılıyor. Sıcaklık, su basıncı ve sinyal problemleri gibi durumlara buradan müdâhil olunuyor.

Çamlıca Kulesi Restoran

çamlıca kulesi restoranKulede iki restoran var. 39. Katta yer alan Çamlıca Kulesi Restoranı, denizden 393,5 metre yükseklikte. 40. Katta bulunan restoranın yüksekliği ise 398 metre.

Yani ayaklarımızın altında nasıl nefes kesen bir manzara olacağını tahmin etmek hiç zor değil. Sevdiklerimizle birlikte şehir manzarasını izlerken sadece bir bardak çay bile içsek, her şeyden tatlı gelir tabii.

360 Kule Restaurant & Cafe, manzara keyfini Türk ve dünya mutfaklarından özel lezzetlerle taçlandırıyor. Haftanın 7 günü hizmet veren Çamlıca Kulesi Restoranı, menüsünde birbirinden enfes tatlara yer veriyor. Menüyü detaylı incelemek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Çamlıca Kulesi Kafe menüsünü de buradan görüntüleyebilirsiniz. Öte yandan restoranda yerinizi önceden ayırtmak için bu sayfadan rezervasyon yapabilirsiniz.

Samimi sabah kahvaltıları, lezzetli akşam yemekleri, keyifli hafta sonu kaçamakları… Sevdiklerinizle unutulmaz anlar yaşayacağınız bu restoranda İstanbul’u yüksekten seyrederken nefis lezzetlerle midenize bayram ettirebilirsiniz.

Minimal ve modern tasarımıyla şık bir mekân olan 360 Kule Kafe & Restoran, hem gözlerin hem damakların şenlendiği bir yer.

Çamlıca Kulesi Fiyat Listesi

Ne yazık ki Çamlıca Kulesi fiyatları  ortalamanın biraz üzerinde. Umarız Çamlıca Kulesi fiyat politikasını biraz esnetir.

 • Çaya 10 TL ödüyorsunuz.
 • Türk kahvesi için 20 TL talep ediliyor.
 • Ayran, Fanta, Coca cola gibi soğuk içecekler ise 18 TL’den fiyatlandırılıyor.
 • Limonata fiyatı 22 TL.
 • Havuç ve portakal suyu 30 TL.
 • Yeşil elma suyu 33 TL.
 • Karışık (elma, havuç ve portakal) suyu 39 liradan ücretlendiriliyor.
 • Hızlı kahvaltı tabağı 70 TL.
 • 2 kişilik serpme kahvaltı isterseniz 180 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.
 • Izgara çeşitlerinin 110-180 TL arasında fiyatlandırıldığını görüyoruz.
 • Dana bonfile 128 TL
 • Kuzu pirzola 148 TL

Çamlıca Kulesi Rezervasyon

Yukarıda ifade ettiğimiz gibi bu linkten yerinizi ayırtabilirsiniz. Rezervasyon yapmak istediğiniz tarihi seçiyorsunuz. Size 5 seçenek sunuluyor. 10:00-12:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00, 17:00-19:00 veya 19:00 ile 22:00 saatleri arasında rezervasyon oluşturabiliyorsunuz.

Dilerseniz kafe katını, dilerseniz restoran katını tercih edebilirsiniz. Tabii Çamlıca Kulesi restoran fiyatları kaç kişi gideceğinize bağlı olarak artacak.

İnternet üzerinden 9 kişiye kadar rezervasyon yapabilirsiniz. 10 veya daha fazla kişi için rezervasyon oluşturacaksanız +90 (216) 440 40 40 numarasından restoranı aramanız gerekiyor.

Çamlıca Kulesi Seyir Terası

çamlıca televizyon kulesi seyir terasıDünyanın köklü şehirlerinden, kültürle tarihi buluşturan, ülkemizin gözbebeği İstanbul’un doyulmaz manzarası şimdi farklı bir boyuta taşındı.

İstanbul’un 360 derece eşsiz manzarasıyla gözlerini ödüllendirmek, ruhunu dinlendirmek isteyen herkes buraya davetli.

Bir kere gittikten sonra, eminiz ki İstanbul’un yepyeni câzibe merkezi olan Çamlıca Kulesi gezi rotanızın vazgeçilmez bir parçası hâline gelecek. ‘Bu şehri hiç böyle görmemiştim.’ Demenizi sağlayacak Çamlıca Kulesi’nde, kadim şehrin keyfini çıkarmalısınız.

Seyir terasının çevresinde yüksek çözünürlüklü kameralar var. Bunlar sayesinde ziyaretçiler Topkapı, Ayasofya camii, Kız Kulesi, Beylerbeyi, Süleymaniye ve Dolmabahçe başta olmak üzere 20 tarihi eseri görebiliyor.

Dilerseniz selfie alanlarında fotoğraf çektirebilir, kendi resimlerinizle kule hatırası posta pulu alabilirsiniz.

33. katta bulunan seyir terası denizden 366,5 metre yükseklikte. 34. Katta konumlanan seyir terasının deniz seviyesinden yüksekliği ise 371 metre. Fikirtepe, Acıbadem, Adalar, Büyük Çamlıca Camii ve Maslak gibi pek çok noktayı gözler önüne seriyor bu kat.

Sanki göğü delercesine yükselen kule, zirveye yakın manzara teraslarında eşsiz bir görsel şölen sunuyor. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki, bu kez göreceğiniz İstanbul manzarası, öncekilere hiç benzemeyecek!

Seyir katında aynı anda –Covid19 önlemleri gereği- en fazla 200 kişi bulunmasına izin veriliyor. Bir de maximum 1.5 saat kalabiliyorsunuz. Kurallar böyle.

39. kattaki kafede boş masa varsa rezervasyonunuz olmasa bile oraya çıkabilirsiniz. Fakat 40. Katta bulunan restoran için kesinlikle rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Seyir terası için ayrı, restoran için ayrı rezervasyon yaptırılabiliyor.

Seyir terası için yer ayırtamadınız diyelim. Bu durum problem teşkil etmez. Çünkü kule girişinde yer alan karşılama bankolarından seyir terası için bilet alabilirsiniz.

Bu arada Çamlıca Kulesi panorama manzarası internetten de seyredilebiliyor. 360 derecelik Gigapixel kameralarla İstanbul’un farklı yerleri ayrıntılı olarak görüntüleniyor ve internet üzerinden sunuluyor.

İBB tarafından oluşturulan bu siteden Çamlıca Kulesi manzarası ile uzaktan tanışabilirsiniz. Onunla buluştuğuğunuzda, ‘resimlerde göründüğünden daha güzelmişsin’ diyeceksiniz!

Çamlıca Kulesi Özellikleri

 • Restoran 1: 39. kat, 175,50 metre (+393.5 metre)
 • Restoran 2: 40. kat, 180,00 metre (+398.0 metre)
 • Seyir Katı 1: 33. kat, 148,50 metre (Deniz seviyesinden yüksekliği 366.5 metre)
 • Seyir Katı 2: 34. kat, 153,00 metre (Deniz seviyesinden yüksekliği 371.0 metre)
 • Deniz Seviyesinden Yüksekliği: 218,00 metre + 369 metre = Toplam 587,00 metre
 • Zemin Kotu Üzeri Yüksekliği: 369,00 metre
 • Toplam Yapısal Yükseklik: 387,00 metre
 • Çelik Anten Yüksekliği: 168,00 metre
 • Betonarme Yapısal Yükseklik: 221,50 metre
 • Kule Toplam Kat Sayısı: 49
 • Zemin Kotu : 218,00m

Çamlıca Kulesi Mimarisi

Şehre bambaşka bir perspektiften baktıran Çamlıca Kulesi’nin mimari yapısı, İstanbul’un kent mimarisine yakışır cinsten. Projesi yarışmalarla belirlenen Çamlıca Kulesi tasarımı ile şehir siluetini daha da güzelleştiriyor.

Mühendislik harikası olan bu yapının ‘MAA’ yani ‘Melike Altınışık Architects’ tarafından tasarlandığı biliniyor. Gereksiz vericileri ortadan kaldırarak Çamlıca güzelliklerinin daha net görülmesini sağlayan kule, monolotik-ikonik bir mimariye sahip.

220 metrelik kısmı betonarme yapıdan meydana gelirken 145 metrelik bölümü antenden oluşuyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın projelendirdiği kule, sadece bir TV kulesi değil, bundan çok daha fazlası. İç mimarisinden cephe aydınlatmasına kadar her noktasının özel bir anlayışla şekillendirildiği bu kule, şimdiden İstanbulluların yeni kaçış noktası hâline geldi.

Kullanım alanlarının toplamı 30 bin metrekareyi bulan Çamlıca Kulesi özellikleri ile son derece etkileyici. Turistik çekiciliği ve mimari kusursuzluğuyla Üsküdar’ın yeni gözdesi olan bu yapı, daha kendinden çok söz ettireceğe benziyor.

Kulenin tasarımında lâle çiçeğinden ilham alındığı ifade ediliyor. Ana aksı lâle köklerini ve gövdesini simgelerken, restoran katları ve seyir terası ise lâle tomurcuğunu temsil ediyormuş.

Çamlıca Kulesi panorama asansörleri giriş katından başlayıp antenlerin bulunduğu kata kadar yükseliyor. Bunlar Avrupa ve Asya kıtalarını bir yandan ayıran, bir yandan birleştiren İstanbul Boğazı’nı sembolize ediyorlar.

Çamlıca Kulesi Tarihi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2011’de Çamlıca Tepesi TV Radyo Kulesi Fikir Projesi adıyla bir yarışma düzenledi. Burada dereceye giren yapı, 5 yıllık bir çalışmanın ardından Eylül 2020 tarihinde tamamlandı. O dönem hizmete giren kule, 29 Mayıs 2021 itibariyle açıldı. Bu olaydan sonra civardaki diğer antenler ve anten kuleleri kaldırıldı.

Çamlıca Kulesi Önemi

Çamlıca Kulesi nedir? Sorusuna yalnızca ‘seyir ve TV kulesi, manzara, eğlence ve yeme-içme mekânı’ diye cevap veremeyiz. Bu kule aynı zamanda Türkiye’nin yayıncılık ve iletişim alanındaki faaliyetlerine ivme kazandırıyor. 30.150 metrekarelik alanı kaplayan Çamlıca Kulesi, dediğimiz gibi şehrin en yüksek yapısı olma özelliğine de sahip.

Kule, rüzgar yükü ve deprem riski bakımından en kritik noktaların kesiştiği yerde bulunuyor. Bu nedenle ‘sıradan’ değil, ‘simge’ yapılardan biri.

Kulenin 9 şiddetindeki depreme bile dayanıklı olduğu söyleniyor. Dağınık haldeki vericileri tek merkezde toplayan kule, Türk yayıncılığını çağın gerisinde kalmaktan kurtararak modern imkânlarla buluşturuyor.

Böylelikle çevreci, şık ve akıllı yapısıyla İstanbul’un turizm değerini artırıyor. Yerli ve milli teknoloji firmaları ile yapılan işbirliği doğrultusunda Küçük Çamlıca Kulesi, yayıncılık kapasitemizi ve kalitemizi dünya standartlarına yükseltiyor. Ülkemizin kalkınmasında önemli bir paya sahip olan kule, ‘anten, verici cihaz, birleştirici, jeneratör, elektrik , UPS, yedekleme, 7/24 esasına göre yayın izleme, elektronik bakım ve onarım’ hizmetleri veriyor.

Kuledeki yüksek verimli antenler-verici sistemleri, büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlıyor. Bölgedeki elektro manyetik alan kirliliğini minimize eden kule, 15 kat daha az manyetik alan ile ekolojik dengenin ve halk sağlığının korunmasına katkıda bulunuyor.

Kulede 2020 yılının Eylül ayından itibaren yayıncılık faaliyeti zaten başlamıştı. Fakat ziyarete açılışı 29 Mayıs 2021 gününe nasip oldu.

100 radyo yayınının birbirine karışmadan, güçlerini azaltmadan yayın yapmasına olanak tanıyan Çamlıca Kulesi, kablosuz telekomünikasyon operatörleri tarafından da altyapı için kullanılıyor.

Çamlıca Kulesi Yakınında Gezilecek Yerler

Bu mükemmel manzaranın etkisinden kolay kolay çıkamayacaksınız ama, hazır gelmişken iyice doping yapmak isterseniz Çamlıca Kulesi’ne yakın gezilecek yerler sizi bekliyor!

Örneğin kulenin alt tarafında bulunan Çamlıca Topkapı Köşkü’ne uğrayabilirsiniz. Küçük Çamlıca Korusu’nu ve Küçük Çamlıca Tepesi’ni gezebilirsiniz.

Kulenin komşusu olan Çamlıca Camii’ni ziyaret edebilirsiniz.

Çamlıca Kulesi Hakkında En Çok Merak Edilenler

Çamlıca Kulesi gezi rehberi burada biter. Bilmeniz gereken tüm malzemeleri listeledik. Huzurun tarifini uygulamak size düşüyor! Son olarak, en çok sorulan sorulara kısaca değinmek istiyoruz:

Çamlıca Kulesi Açık mı?

Hafta içi ve Cumartesi günü 10:00 ile 22:00 saatleri arasında açık. Pazar günleri kapalı.

Çamlıca Kulesi Giriş Ücreti 2023 Yılında Ne Kadar?

Öğrenci ve 65 yaş üzeri 30 TL, tam 60 TL, turistlere 120 TL, sıra beklemek istemeyenler için hızlı geçiş 100 TL.

Çamlıca Kulesi Kaç Katlı?

49 kattan oluşuyor. 4 katı zemin altında. Sadece belli katlar ziyaret edilebiliyor.

Çamlıca Kulesi Kaç Metre?

Çelik anten yüksekliği 168, Betonarme yapının yüksekliği 221 metredir. Yani zemin altıyla birlikte toplamda 387 metre.

Çamlıca Kulesi Ne Kadar Yüksek?

Kule zeminden itibaren 369 metre, deniz seviyesinden itibaren 587 metre yükseklikte.

Çamlıca Kulesi Maliyeti Ne Kadar?

121,7 milyon dolar. Bu da Bu da 1.047116536,00 TL demek! Yani Çamlıca Kulesi’nin maliyeti 1 milyardan fazla.

Çamlıca Kulesi Ne Zaman Açıldı?

Eylül 2020 tarihinden itibaren hizmete giren kulenin açılışı 29 Mayıs 2021 tarihinde yapıldı.

Çamlıca Kulesi Nerede?

Üsküdar-Kısıklı semtindedir. Açık adresi şudur:

Küçük Çamlıca Mah., Çilehane Cd. Oyma Sk., No:1, Üsküdar/İstanbul

Çamlıca Kulesi’ne Nasıl Gidilir?

Otobüsle gelecek olanlar 3B, 34A, 34AS, 14ES hatlarını kullanabilir. Metro tercih edecekler ise Acıbadem ve Altunizade güzergâhı üzerinden ya da Çamlıca Camii’den başlayan güergâhından buraya ulaşabilir.

Çamlıca Kulesi İçinde Neler Var?

İki seyir terası, kontrol merkezi, restoran&cafe, interaktif aktivite alanları, hediyelik eşya mağazaları Çamlıca Kulesi’nde gezilecek yerler olarak ziyaretçileri için hazır.

Velhâsılı, şehrin yeni teraslarından, en önemli ikonlarından biri olan Çamlıca Kulesi gezilecek yerler listelerinin baş köşesine yazılmayı hak ediyor. İstanbul’u tepeden izleme imkânı sunan kule, Çamlıca’yı başka bir boyuta taşıyor.

Tepenin doğal dokusuna zarar vermeden, yeşillikler içerisinde yükselen bu kule, mega kentin panoramik manzarasıyla gözlere ziyafet çektiriyor. Kendinizi gökyüzünde, kelebek misali uçuyormuş gibi hissedeceğiniz bu kulenin restoran ve kafesi de ayrı güzel. Manzarası aklınızı başınızdan alacak ama, lezzetleri sizi kendinize getirir merak etmeyin!

O halde bulutlara yakın olmanın mutluluğunu yaşayın. İstanbul buluşmalarının yeni adresi olan Çamlıca Kulesi, sizi de huzurla buluştursun!

“Çamlıca Kulesi Nerede? Nasıl Gidilir? | Giriş Ücreti 2023” üzerine 2 yorum

 1. Hizmet kalitesi yetersiz. Manzarası iyi ama servisi kötü ve bu, manzaraya gölge düşürüyor. Bir sipariş verdik neredeyse 1 saatte geldi. Sunum kötü, lezzet düşük. Ama bunu henüz yeni açılmış olmasına veriyorum. Bence ilerleyen zamanlarda düzelecek. İstanbul’un yeni kulesi hayırlı olsun.
  Yazıyı çok beğendim Çamlıca Kulesi’nin resmi sitesinde bu kadar bilgi yok valla. 🙂

  Cevapla
  • yazıyı beğenmenize çok sevindim zaman içerisinde hizmet kalitesinin artacağını düşünüyoruz biz de aynı şekilde yorumunuz için teşekkürler

   Cevapla

Yorum yapın