Ana sayfa » Gezilecek Yerler » Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede? | Giriş Ücreti 2023

Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede? | Giriş Ücreti 2023

Nakkaştepe Millet Bahçesi nerede? Nakkaştepe Millet Bahçesi giriş ücreti 2023 ve ziyaret saatleri nasıl? ‘Şöyle biraz kafamı dinleyeyim, sporumu, pikniğimi yapıp bir güzel stres atayım’ diyorsanız bu soruların cevabı çok işinize yarayacak! Hem gözleriniz manzaraya doyacak hem de bedeniniz, ruhunuz dinlenecek. Nakkaştepe’de bulunan yaklaşık 50 dönümlük askerî arâzinin 2019 yılında halka açılmasından sonra burası hiç misafirsiz kalmıyor. Onlardan biri siz olmadıysanız, bu unutulmaz deneyimi yaşamak için daha fazla beklemenize gerek yok.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Hakkında

Burası, İstanbul’un en yeşil, en huzurlu alanlarından biri olarak öne çıkıyor. Şehrin ilk millet bahçesi olma özelliğini taşıyan bu yer, 90 bin metrekarelik bir alanı kaplıyor.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü net olarak görme imkânı tanıyan bu yerde; konforlu piknik alanları, uzun yürüyüş yolları, envâi çeşit bitki, muhtelif eğlence imkânları bulunuyor.

Cıvıl cıvıl kuş sesleri de bölgenin gözlere şenlik manzarasıyla birleşince ortaya nefis bir doğa şöleni çıkıyor. 15 Temmuz Şehitler Parkı’nı da ziyaret edebileceğiniz bu parkta, kendinizi tabiat ananın kucaklayıcı şefkatiyle çepeçevre sarmalanmış olarak bulacaksınız.

Parkın kurulduğu yer eskiden askerler tarafından kullanılıyormuş. Onlar buradan taşındıktan sonra Vakıflar Genel Müdürlüğü burayı 29 seneliğine kiralamış. Üsküdar Belediyesi tarafından Üsküdar’ı güzelleştirme projesi çerçevesinde hizmete sunulan Nakkaştepe Millet Bahçesi; sadece bir bahçe değil elbette. Boğaz manzarasının tadını en iyi çıkarabileceğiniz yerlerden biri bu park. 2500 kişi kapasiteli parkta 200’ün üzerinde piknik masası mevcut. Parkın girişinde bir kroki var. Nerede olduğunuzu gösteriyor. Hangi aktivite hangi alanda, bunu öğrenmenizi sağlıyor. Zaten girer girmez büyüleneceksiniz, eliniz hemen telefona gidecek. Ama tabii bahçeyi gezdikçe, girişte gördüğünüz manzaranın sadece bir başlangıç olduğunu anlayacaksınız. Burada güzellik çalısı, kırmızı hanım tuzluğu, fırça çalısı gibi enteresan bitkiler de bulunuyor. Nakkaştepe Millet Parkı eğlenceli bir gün geçirebilmeniz için ihtiyaç duyacağınız birçok alternatif barındırıyor. Spor alanları, macera parkuru, uçan yol, tenis kordu, gölet ve şelale bunlardan bazıları. Bu arada WC, bay-bayan mescidleri de mevcut. Şehrin en önemli yapılarını, semtlerini buradan kuş bakışı görme imkânınız olacak. Büyük Çamlıca Camii’ni de buradan izlemeniz mümkün.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Piknik

nakkaştepe millet bahçesi piknik

Burada boş piknik masası bulamama gibi bir sorunla karşılaşmazsınız. Çünkü dediğimiz gibi yüzlerce piknik masası var. Her masanın yanında çöp kovaları yer alıyor. Bütün masalar ağaçlara yakın bir şekilde konumlandırılmış. Böylelikle gölgede piknik keyfi yapılmasına imkân tanınmış.

İster keyifli bir kahvaltı, ister günün yorgunluğunu atmak için akşam çayı. Her zaman gelmek için ideal. Karşınızda boğaz manzarası, her tarafınızda yeşillikler. Bizce buradan ayrılırken çok zorlanacaksınız!

Nakkaştepe Millet Bahçesi mesire alanı içerisinde yer alan bu masaların localar hâlinde tasarlanmış olması da ekstra bir avantaj. Böylece her aile, kendi içerisinde oturma fırsatına kavuşuyor. Diğer masalardan uzakta, herkesin sevdikleriyle baş başa keyif yapması çok güvenli ve konforlu oluyor tabii ki. Banklar, masalar oldukça büyük, bakımlı ve temiz. Piknik masaları çocuk parkına bakmakta. Yani çocuğunuz oynarken sizin masanızda onu görmeniz mümkün.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Mangal

Maalesef burada mangal yapılamıyor. Ateş yakmanız yasak. Fakat yanınızda tüp getirip etinizi, tavuğunuzu tavada kızartabilirsiniz. Semâver yakmak da yasak. Ne de olsa doğal bir alan ve hâliyle burayı korumak istiyorlar.

Mangal veya piknik ile uğraşmak yerine, belediyeye ait restoranda da yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bir portakal suyunun bile 60-70 TL olduğu günümüzde, -şaşıracaksınız ama- bahçenin mütevazı restoranındaki fiyatlar hâlâ ekonomik düzeyde seyrediyor.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Kahvaltı

nakkaştepe millet bahçesi kahvaltı

Yanınızda yiyecek bir şeyler getirmeniz gerekmez. Bahçenin orta kısmında bulunan kafeteryada poğaça, kahvaltı tabağı, tost, çay-kahve başta olmak üzere pek çok seçenek mevcut.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Aktivite Alanları

Boş zamanınızı değerlendirmek için biçilmiş kaftan niteliğinde olan Nakkaştepe aktivite konusunda çeşit çeşit alternatifler sunuyor. Örneğin yürüyüş yollarını, Spor alanlarını, tenis kortunu veya bisiklet parkurunu tercih etmeniz mümkün. Yalnız alanın bebek arabasına uygun olmadığını belirtmeliyiz. Bir de rampası çok.

Yokuş çıkmakta zorlanacak olan yaşlılara golf arabası aracıyla yardım ediyorlar. Yanınızda böyle bir büyüğünüz olacaksa, işinize yarayabilecek bir hizmet.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Uçan Yol

Bu ahşap yol sizi boğaz manzarasına götürecek. Yerden ortalama 10 metre yükseklikte olduğundan dolayı uçan yol denilmiş galiba. Ağaçların arasında kalıyor. Muhteşem terasında fotoğraf çektirmeyi unutmayın. Genelde kalabalık oluyor ama tabii ki bu, keyfimize engel değil. Boğaza nâzır, yeşillikler içerisinde muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Yol, ahşap köprü biçiminde tasarlanmış. Yol üzerinde koruyu gören, boğaza sıfır bir seyir alanı mevcut.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Macera Parkı – Nakkaştepe Survivor Parkuru

nakkaştepe millet bahçesi nerede

Nakkaştepe macera parkı her yaz bizi ekran başına kilitleyen Survivor’ın deneyimlendiği yer. Şimdiye kadar izlemekle yetindiğimiz bu yarışmayı macera parkurunda yaşayarak eğlencenin doruklarına çıkabiliriz. Fakat çocuklar için pek güvenli sayılmaz.

Parkurun ücreti 2023 itibariyle 250 TL olarak belirlenmiş durumda.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Kamp

Üsküdar Belediyesi, Nakkaştepe Millet Bahçesi sınırlarında açık kamp alanları hazırlamış. Dilerseniz çadırınızı kurun, boğaz manzarasının seyrine dalın. Ancak manzaralı yerleri sizden önce kapabilirler, o yüzden acele edin.

Nakkaştepe Millet Bahçesi ZippLine

Şimdi de Nakkaştepe’den aşağı doğru uçma vakti! İstanbul manzarasına daha yakından bakma fırsatı sunan Nakkaştepe Zippline eğlencede çıtayı yükseltmek isteyenlere hitap ediyor. Peki ne kadar? diye sorarsanız 100 TL şeklinde fiyatlandırıldığını söyleyebiliriz.

zippline genelde saat 13:00 gibi çalışmaya başlıyor. Bu, hafta içi böyle. Fakat hafta sonları daha erken açılabiliyor. Tel bir ipe bağlanıyorsunuz. Fakat korkmayın, tabii ki herhangi bir riski yok, son derece güvenli. Kendinizi rahat bırakın ve sadece ânın tadını çıkarmaya odaklanın. Siz aşağı doğru süzülürken adrenalin hormon düzeyiniz yukarı doğru tırmanacak!

Bu arada zippline + macera parkuru paketlerinden de yararlanabilirsiniz.

Mucit Evi ve Spor Alanı

Çocukları olduğu kadar yetişkinleri de eğlendiren bu yer, Doğa Kâşif Atölyesi olarak da biliniyor. Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde neler var? sorusunun cevabı bunlarla sınırlı değil. fitness alanları, açık ve kapalı çocuk oyun alanı,biyolojik Gölet ve Şelale, amfi alanı, ahşap köprü, etkinlik çayırı, bitki gösterim alanı da mevcut.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Şelale

Yapay şelale, en çok fotoğraf çekilen yerlerden biri. Bilhassa şelalenin üst kısmından boğaz manzarasına bakmak harika oluyor. Hem görselliğiyle, hem de dinlendirici su sesiyle huzur veriyor. Ahşap kademelerden akıp gölete karışırken görenleri hayran bırakıyor. Aşağısında ise belediyeye ait bir kafe var. Buraya giderek eğlenceye kısa bir kahve molası vermek iyi fikir!

Nakkaştepe Millet Bahçesi Çocuk Alanı

Burası iki açık çocuk alanından oluşuyor. Biri küçük yaş gruplarına hitap ederken diğeri Survivor parkuru tarzında. Kapalı çocuk alanı da var. Anlayacağınız, minikler burada zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyecek bile.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Giriş Ücreti 2023 Yılında Ne Kadar?

Nakkaştepe Millet Parkı giriş ücretleri otoparkı kullanacak araçlar için geçerli. Yayalardan ücret alınmıyor. Otopark ücreti 25 TL.

Ayrıca scooter veya motosiklet gibi araçlarla giriş yapılmasına izin verilmiyor, aklınızda bulunsun.

Nakkaştepe’ye Ne Zaman Gidilir?

Aslında burası dört mevsim güzel. Ancak baharın henüz başında, ağaçlar yeşermemişken pek tadı çıkmıyor. Bu nedenle Haziran-Temmuz gibi ziyaret etmeniz daha fazla keyif almanızı sağlayabilir.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Ziyaret Saatleri 2023

Burası 08:00 ile 20:00 saatleri arasında ziyarete açık. Ancak geç saatlere kalmayın, bir an önce çıkıp gelin ki bu eğlenceli ortamda daha fazla zaman geçirebilesiniz. Haftanın her günü açık. Doğal olarak hafta sonu yoğun oluyor, o yüzden imkân bulursanız hafta içi gelmenizde fayda var.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede?

İstanbul’un Kuzguncuk semtinde yer alan Nakkaştepe Millet Bahçesi adres bilgisi şöyle: Kuzguncuk, Pk: 34674 – Üsküdar / İstanbul Beylerbeyi Sarayı’nın önünden köprüye giden yolun yakınında burası. Park, yolun sağ tarafında kalıyor. Karşıdaki yolun başında bulunan tabela, parkın yerini gösteriyor.

Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’un en kalabalık bölgelerinden birinde yer aldığı için ulaşımı kolay. Bunun için metrobüs veya otobüsleri kullanabilirsiniz. 15 Temmuz Şehitler Anıtı da buraya çok yakın. 15H, 15C, 15K, 15B ve 15 nolu İETT otobüsleri ile gelmeniz mümkün. Abdullahağa caddesi otobüs durağı, buraya en yakın durak. Sadece 5 dk yürüme mesafesi var. Millet Parkı otobüs durağından da İETT otobüsleri geçiyor. Bahçeye ulaşmak için onlardan birine de binebilirsiniz. Kadıköy’den 15F veya 14M numaralı otobüse binip Nakkaştepe durağında inerek Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne varabilirsiniz. Dilerseniz 34Z, 34AS veya 34A nolu otobüse binip 15 Temmuz Şehitler Köprüsü durağına kadar gelin. Burada inip 10 dakika yürüyerek bahçeye varabilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Bahçesi harita olarak araştırma yapanlar da yukarıdan nasıl gideceklerini görebilir.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Ulaşım

Parka gelmek için metro kullanmanız da mümkün. Bağlarbaşı metro İstasyonu buraya takriben 10-15 dakika mesafesinde. İsterseniz Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binin, Bağlarbaşı’nda inin. İlahiyat Fakültesi önünden 15F ya da 14M numaralı otobüse binip Nakkaştepe durağında inerek bahçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Yahut Ümraniye’den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binin, Bağlarbaşı’nda inip İlahiyat Fakültesi önünden 14M ya da 15F nolu otobüse binerek bu durağa kadar gelebilirsiniz. Tuzla, Pendik, Maltepe veya Kartal taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Tavşantepe binin. Kadıköy’de inip 14M yahut 15F numaralı otobüse bindiğinizde Nakkaştepe durağına ulaşabilir, buradan Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne gidebilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Yakınında Gezilecek Yerler

Nakkaştepe Millet Bahçesi, Kuzguncuk ve Altunizade arasında bulunduğu için yakınında gezilecek birçok yer mevcut. Nakkaştepe Millet Bahçesi gezi rotanıza yön verecek bazı önerilerimiz şöyle:

15 Temmuz Şehitler Anıtı

nakkaştepe gezilecek yerler

15 temmuz darbe gecesinde Türk milletinin nasıl bir kahramanlık destanı yazdığını hatırlatan anıt, birlik ve beraberliğin en ihtişamlı sembollerinden. Levhalar üzerinde şehitlerin isimleri sıralı olarak yazıyor. Her şehidimiz için anıtın etrafına bir gül ve selvi ağacı dikilmiş. Tüylerinizi diken diken edecek bu anıtı yakından görüp şehitlerimizin ruhu için dua etmelisiniz.

Çamlıca Tepesi

İstanbul’un en güzel manzara noktalarından biri burası. Havanın açık olduğu zamanlarda Adalar, Marmara Denizi, Beyoğlu, Haliç, Boğaziçi tüm heybetiyle görünüyor buradan. Hatta bazen Bursa-Uludağ’ın karla kaplanmış zirvesi dahi görülebiliyor. İstanbul’un en yüksek noktası Büyük Çamlıca. Nefes kesici manzarasıyla aklınızı başınızdan alacak bu yerde güzel vakit geçirebileceğiniz bahçeler, 18. yüzyıl tarzını yansıtan kahvehaneler var. Güneyindeki Küçük Çamlıca parkı ise daha mütevazi. Fakat burada da müthiş bir manzara eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Kız Kulesi

istanbulda sevgiliyle gidilecek yerler, istanbulda sevgiliyle gezilecek yerler

İstanbul siluetini oluşturan en önemli parçalardan biri şüphesiz Kız Kulesi’dir. Hakkında pek çok efsane bulunan, şiirlere ilham olan, görkemiyle ağızları açık bırakan bu eser Bizans döneminden beri değerinden hiçbir şey kaybetmiyor. Üsküdar’ın sembolleri arasında başı çeken bu kuleye Avrupalılar Leander Kulesi diyor. Gelmişken bu muazzam manzarayı izleyerek bir şeyler yemek isterseniz Kız Kulesi restoranına da uğrayabilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Gezisi İçin Diğer Öneriler

 • Ters istikamette ilerleyerek Beylerbeyi’ne gidip Tarihi Çınaraltı Cafe’yi ziyaret edebilirsiniz.
 • Altunizade girişinden çıkarak Üsküdar istikametinden devam edip Capitol’e gidebilirsiniz.
 • Sonra Capitol’den çıkıp Hababam Sınıfı Müzesi’ne doğru yol alabilirsiniz.
 • Paşa Limanı istikametinde yürüyerek Fethipaşa Korusu’na uğrayabilirsiniz.
 • Tarihi Kuzguncuk Bostanlığı’na gitmeyi tercih edebilirsiniz.
 • Kuzguncuk Botanik Bahçe de çok iyi bir alternatif.
 • Nakkaştepe Millet Parkı içerisinde bir şey yemediyseniz Tarihi Dilim Pastanesi’nde lezzet kaçamağı yapabilirsiniz.
 • Kuzguncuk Mahallesi’ni turlayabilirsiniz. Yasemince, Ekmek Teknesi ve Hayat Bilgisi gibi meşhur dizilerin çekildiği yerleri de görmüş olursunuz.

Nakkaştepe Bahçesi Hakkında Sık Sorulan Sorular:

Hulasa edecek olursak, bu yer ile ilgili en fazla merak edilenleri şu şekilde toparlayabiliriz:

 • Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde Neler Var?

Spor ve piknik alanlarından tenis kortuna, doğa kâşif atölyesinden açık ve kapalı çocuk oyun yerlerine kadar pek çok şey, Nakkaştepe bünyesinde buluşuyor. Ayrıca burası; biyolojik gölet, Survivor macera parkuru, uçan yol, manzara seyir terası ve benzeri noktalara da ev sahipliği yapıyor.

 • Nakkaştepe Millet Bahçesi Piknik Yapılır mı?

Evet; boğaz manzaralı, 50 bin metrekarelik mesire alanında rahat rahat pikniğinizi yapabilirsiniz. Fakat mangal ve semaver yakmanın yasak olduğunu unutmamalısınız.

 • Nakkaştepe Millet Parkı’nda Hangi Bitkiler Var?

Fırça Çalısı, Kırmızı Hanım Tuzluğu, Sarı Alaca Yapraklı Güzellik Çalısı onlardan bazıları.

 • Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde Neler Yapılır?

Burada seyrine doyum olmayan doğal güzelliklerin tadını çıkarabilir, harika fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Ayrıca çeşitli etkinlik alanlarında hoş vakit geçirebilir; tenis oynamayı, kamp, spor veya piknik yapmayı, belediyeye ait olan işletmeden bir şeyler yeyip-içmeyi tercih edebilirsiniz.

 • Nakkaştepe Millet Bahçesi Giriş Fiyatı Ne Kadar?

Otoparkı kullanmak isteyenlerden 25 TL ücret talep eden bahçe yetkilileri, bunun dışında bir giriş ücreti almıyor.

Sonuç: Nakkaştepe Millet Bahçesi Hakkında Genel Değerlendirme

Özetle; Nakkaştepe Millet Bahçesi, şehrin en güzel seyir balkonları arasında bulunuyor. Her dakikanızı dolu dolu geçirmek istiyorsanız burası da gezi duraklarınız arasında yer almalı.

Anadolu yakasının en keyifli çekim merkezlerinden olan bu parkta, İstanbul manzarasını farklı bir pencereden izleyeceksiniz. Piknik derseniz âlâsı burada yapılır, yürüyüş ve spor derseniz onun için her türlü imkân mevcut. Macera isteyenler de, sessiz-sakin doğal bir ortamda kafa dinlemeyi hayal edenler de burada buluşuyor. Öyleyse siz de onların arasına katılmalısınız! Aydos Ormanı ve İstanbul gezilecek yerler yazılarımı da okumayı unutmayın!

Yorum yapın