Ana sayfa » Genel » Sedef Adası’na Nasıl Gidilir? | Sedef Adası Plajları ve Otelleri 2023

Sedef Adası’na Nasıl Gidilir? | Sedef Adası Plajları ve Otelleri 2023

Sedef Adası, eski ismi ile Tavşan Adası dönemin oldukça popüler adalarından birisidir. Geçmişte tavşanların bol olması sebebi ile buraya bu isim verilmiştir, ancak günümüzde ki ismin yukarıdan bakıldığında Sedef’e benzediğinden dolayı bu isim verilmiştir.

Sedef Adası, son dönemlerin oldukça popüler adasının olmasına rağmen önceki senelerde çok az bilinen ve Adalar içerisinde en az ziyaretçisi bulunan takım ada içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda Prens Adaları içerisinde yüzölçümü olarak en küçük adadır. Oldukça küçük olmasına rağmen tüm hizmetler burada yer almaktadır. Belli başlı plajları olmasına rağmen bu sene oldukça rağbet görmüş ve pek çok ziyaretçiyi serinletmiş bir adadır. Diğer adalar gibi görülecek pek yer olmasa da burada da gidilecek ve görülecek yerler bulunmaktadır. Tabi ki adanın büyük bir çoğunluğu özel işletmelerde olduğundan dolayı diğer adalardakinin aksine gezip göreceğiniz şeyler kısıtlıdır. Ancak burada güzel bir deniz ve hizmet alabilirsiniz. Büyükada’dan ücretsiz ulaşımla adaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adanın küçük olması sebebi ile bisiklet kiralama hizmeti bulunmamaktadır. Adada çok kısıtlı işletme vardır. Bunlar bakkal ve plajlardır. Özel ve halk plajları mevcuttur.

Sedef Adası bilinenin aksine özel bir ada değildir. Prens Adaları’nın bir parçasıdır. Ancak diğer adalara göre 4/3’ü özel işletmedir. Nasıl diğer adalarda da özel işletmeler var ise burada da aynı şekilde işler yürümektedir. Bunun dışında Şehir Hatları vapurlarının burada çok fazla uğramaması sebebi ile pek çok İstanbullunun bu adanın varlığından haberleri yoktur. Büyük Ada’ya gelen her misafirin aslında görebildiği bir konumdadır. Genellikle insanlar Büyükada ve Heybeliada’da denize girmekte ancak bu ada da oldukça güzel ve sakindir. Bu yazımızda sizlere Sedef Adası hakkında genel bilgi vererek burayı da tanımanızı sağlayacağız.

Sedef Adası Nerede?

sedef adası neredeSedef Adası, İstanbul’un diğer ada topluluğu olan Prens Adalarının 5. Adası ve en küçüğüdür. Küçük olması nedeni ile pek bilinmez. Bu nedenle pek çok insanın aklında Sedef Adası nerede? Sorusu bulunmaktadır. Ancak Büyükada’ya gelen birinin Sedef Adası’nı görmüş olması çok yüksek ihtimaldir. Sedef Adası, Büyük Ada’nın hemen yanı başında bulunmaktadır. Oldukça yakın bir mesafesi bulunmaktadır.  Kartal İskelesine 10 dakika, Büyük Ada’ya 5 dakika Kınalı ve Burgaz Ada’ya ise yalnızca 7 dakika mesafedir.

Sedef Adası Plajları

Sedef Adası, diğer adalara nazaran küçük olduğundan dolayı belli işletmeler bulunmaktadır. Sedef Adası plajları oldukça iyi hizmet vermektedir.  En ünlü ve iskelesi bulunan plaj ise Elio Sedef Beach’dir. Kartal’dan ulaşım sağladığınızda direk olarak bu plaja iniyorsunuz. Dilerseniz buradan diğer Sedef Adası plajlarına da erişim sağlayabilirsiniz. Adada yalnızca 3 adet beach ve plaj bulunmaktadır. Bunların hepsi ortalama aynıdır. İstediğinize gidebilirsiniz.

Bu plajlar ise sırasıyla, Elio Sedef Beach, Sedef Liya ve Sedef Adası Plajıdır. Bunların üçünden birisinde dilediğiniz gibi denizin tadını çıkartabilirsiniz.

Elio Sedef Beach

sedef adası Elio Sedef BeachSedef Adası’nın en çok bilinen ve en popüler beachlerinden birisidir. Canlı müzik ve DJ’i ile oldukça hareketli ve hızlı bir plaj olması ile beraber Restoran hizmetleri ile oldukça göz kamaştırmaktadır. Restoran ve Bar bölümleri ile beraber hizmet vermekte olan Elio, sakin huzurlu, yeşillik ve mavinin eşsiz uyumu ile birlikte gündüz denizin keyfini çıkarmak ile beraber gün batımında ise manzaranın eşliğinde oldukça güzel bir akşam yemeği yemenin keyfini burada çıkartabilirsiniz. Oldukça güzel ve büyük bir mutfağı bulunmaktadır. Misafirlerine oldukça kaliteli vakit geçirmesi konusunda oldukça tecrübeli bir işletmedir. Ayrıca vapur ile ulaştığınızda ilk olarak ineceğiniz iskele burasıdır.

Telefon numaları ile ulaşmak isterseniz, 0216 382 48 84 , GSM: 0533 300 09 00  bu numaralar ile iletişime geçebilirsiniz. Önceden rezerve durumunu kontrol ettirmek her zaman daha iyi olacaktır.

Açılış Saatleri: Her gün 09.30 ile 23.30 arasında hizmet vermektedir.

2020 yılında giriş ücretleri ise hafta içi 100 TL hafta sonu ise 120 TL olarak hizmet vermektedir. Bu ücretin içerisinde adaya ulaşım, şezlong dahildir. Tam güzergah ve saat bilgisini sitelerinden ya da telefon numaralarından ulaşarak alabilirsiniz.

Sedef Liya

Kaliteli bir plaj olması ile birlikte eski adı ile çok bilinmektedir. Club Ada Sedef olarak pek çok insan hala bilmektedir. Bu yıl el değiştirerek adı Sedef Liya olmuş ve şuan bu isimle hizmet vermektedir. Sıcak ve oldukça sevecen bir ambiyansa sahip olan bu plajın da yine aynı şekilde elio gibi restoran ve barı bulunmaktadır. Oldukça temiz ve oldukça güzel bir işletmedir. Plaj için ayrı bir menüsü bulunmakla beraber dilerseniz restoran bölümünde de yemeğinizi yiyerek gününüzü tamamlayabilirsiniz.

Sedef Liya’da hafta sonlarında DJ ile eğlence partileri düzenlemektedir. Oldukça hareketli ve güzel bir plaj olmasının yanı sıra yemekleri de oldukça güzeldir.

Yine bura ile iletişime geçerek rezervasyon bilgisi alabilir ve buraya ulaşım için detayları alabilirsiniz.

Tel: 0 216 382 48 27 – GSM: 0542 435 54 92  numaraları ile iletişime geçerek işletme ile görüşebilir yerinizi ayırtabilirsiniz. Yine diğer işletmeler gibi Açılış Saatleri: Her gün 09.30 ile 23.30 arasında hizmet vermektedir. 2020 yılında giriş ücretleri ise hafta içi 80 TL hafta sonu ise 90 TL olarak hizmet vermektedir. Bu ücretin içerisinde adaya ulaşım, şezlong dahildir. Ayrıca girişte bir adet kokteyli sizlere ikram olarak vermektedir. Tam güzergah ve saat bilgisini sitelerinden ya da telefon numaralarından ulaşarak alabilirsiniz.

Sedef Adası Plajı

sedef adası plajlarıSedef Adası Plajı adanın en popüler ve en uygun plajları arasındadır. Denize 500 metre cephesi ile oldukça geniş bir plajı bulunmaktadır. İskelesi ve deniz debisi sebebi ile atlamaya oldukça müsaittir. Dilerseniz kapalı alanı da bulunmaktadır.

Önceden rezervasyon ve bilgi almak için iletişim numarası:

Tel: 0541 223 71 83 – 0532 730 61 77

Açılış Saatleri: yine burası da her gün 08:00 – 20:30 saatleri arasında hizmete açıktır.

2020 giriş fiyatları diğerlerine göre oldukça uygundur. Hafta içi 30, hafta sonu 40 TL’dir Bu hizmette şezlong dahildir. Ulaşım için ve daha detaylı bilgi almak için arayıp iletişime geçebilirsiniz.

Sedef Adası Nasıl Gidilir?

Sedef Adasına nasıl gidilir
sorusu pek çok kişi tarafından bilinmemektedir. Sizlere yeterli bir bilgiyi vermeye çalışacağız, öncelikle Kartal İdo iskelesinden sabah saat 11.00’da Büyükada Belediye İskelesinden 11.30’da hareket eden seferler ile Sedef Adası’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Burada direk olarak Elio isimli işletmenin iskelesine gidiyorsunuz. Aynı şekilde akşam saatlerinde ise Kartal İDo İskelesi’nden 19.30’da Büyükada Belediye İskelesinden ise 20.00’da Sedef Adasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dönüş için ise Büyükada üzerinden, Kartal İskelesi’nde inebilirsiniz. Eğer Kartal’a dönmek istemez iseniz Büyükada iskelesinde inerek diğer şehir hatlarını kullanabilirsiniz. Cuma günleri 23.30 ve 00.30 ‘da, Cumartesi günleri ise 00.00’da dönüş vapurları bulunmaktadır.

Sedef Adası Ulaşım

Ada içerisi oldukça küçük olduğu için her yer yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bu nedende ada içerisinde herhangi bir bisiklet ya da farklı bir ulaşım seçeneği bulunmuyor. Bunun dışında ada içerisini istediğiniz gibi yaya olarak gezebilirsiniz.

Ayrıca Sedef Adası’na ulaşım Kartal’dan direkt olarak yolcu motorlarına binerek gidebilirsiniz. Şehir hatları ile diğer adalara geçerek oradan da ulaşımınızı sağlamanız mümkündür. Plajlar için özel ücretsiz servis seferleri bulunmaktadır. Detaylı bilgiyi otelleri ve plajları arayarak alabilirsiniz.

Sedef Adası Vapur Saatleri 2023

Kartal İdo İskelesi’nden kalkış 11.00’da bulunmaktadır. Direkt olarak Büyükada ve ondan sonra Elio iskelesine yanaşmaktadır. Kartal İskelesi’nden, 19.30’da kalkan bir sefer daha bulunuyor. Sedef Adası’na ulaşım biraz kısıtlı olsa da oldukça güzel manzaralara ve plajlara sahip bir ada karşınızda bulunmaktadır. Dönüş saatleri ise Elio’dan 18.30’dadır. Cuma günleri 23.30 ve 00.30’da Cumartesi de 00.00’da dönüşünüzü yapmanız mümkündür.

Sedef Adası Otelleri

Burada konaklamak için çok bir seçenek yok. Belirli sayıda oteller mevcuttur. Bu otellere ise rezervasyon yaparak gidebilir, keyifli ve sakin bir tatil yapabilirsiniz.

No:2 Otel

2019 senesinde açılmış olan bu otel, pek bilinmemektedir. Ancak oldukça güzel ve oldukça temiz bir oteldir. Adada güzel bir vakit geçirmek isterseniz bu oteli tercih edebilir ve bu otelde konaklama yapabilirsiniz.

Mom Otel

Şehir hatları iskelesinin hemen karşısında bulunan Mom otel oldukça eski ve tarihi bir bina üzerindedir. Tarihe merakınız var ise bu otelde kalarak son derece güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Bu otelleri önceden arayarak bilgi almalı ve yerinizi ona göre ayırtmalısınız.

Bu oteller dışında Adalar’da pek çok otel bulunmaktadır. Bu otelleri deneyerek ya da farklı otelleri deneyimleyerek yorum olarak bizlere belirtebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz oteller Büyükada’da bulunmaktadır. Sedef Adası’nın plajlarını kullanabilir, diğer adalarda konaklama yapabilirsiniz. Sedef Adası’nda konaklama yapacağınız herhangi bir mülkünüz yok ise adada kalmanıza izin verilmiyor. Bu yüzden diğer Adalar’da konaklama yaparak Sedef Adası’nda keyif yapabilirsiniz. Dilerseniz diğer adalarda da gezebilir, dolaşabilirsiniz. Adalar arası geçiş oldukça kolay olmaktadır.

İstanbul’da sevgiliyle gidilecek yerler yazımızda da göz atabilirsiniz.

 

Yorum yapın