Ana sayfa » Gezilecek Yerler » İstanbul Festivalleri 2022 Takvimi [TÜM FESTİVALLER]

İstanbul Festivalleri 2022 Takvimi [TÜM FESTİVALLER]

İstanbul festivalleri ve şenlikleri, pandeminin etkisini üzerimizden yeni yeni atmaya başladığımız bu dönemde hepimize çok iyi gelecek. Yakınlarda bizi bekleyen birbirinden eğlenceli İstanbul festival ve şenlikleri mevcut. Müzik, film ve yemek gibi pek çok alanda kategorize edebileceğimiz bu festivaller, İstanbul’un sosyal-kültürel zenginliklerinin başında geliyor.

Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul; tarih, sanat, turizm ve eğlence gibi konularda da açık ara farkla önde. İşte bunun en canlı tezâhürlerinden biri İstanbul festival günleri.

Peki yıl sonuna kadar hangi İstanbul festivalleri gerçekleşecek?

Ulusal ve uluslararası birçok festivale ev sahipliği yapan İstanbul, önümüzdeki aylarda da hareketli anlara sahne olacak. İstanbul etkinlikleri kategorisinde önemli bir yer tutan festivaller İstanbul’un neresinde ne zaman? Birazdan detaylı olarak öğreneceksiniz.

Kitaptan komediye, konserden kahveye, sinemadan tiyatroya kadar çeşit çeşit alanlarda gerçekleştirilen onlarca İstanbul festivali, şehrin kültür-sanat hayatına renk katıyor. Pek çok ünlü ismi görme imkânına da kavuşturan İstanbul festivalleri 2021 yılında da meraklılarını cezbediyor. İşte 2022 İstanbul festival ve etkinlik takvimi:

İstanbul Müzik Festivalleri 2022

İnsana hayatında hiç olmadığı kadar enerjik ve genç hissettiren İstanbul festivalleri, müziğin çok ötesinde bir deneyim vaad ediyor. Özgür ve dinamik atmosferi sayesinde kendinizi müziğin ruhuna kaptıracağınız, çılgınlar gibi eğleneceğiniz 2022 İstanbul müzik festivalleri şöyle:

İstanbul Müzik Festivali 2022

istanbul festivalleri, istanbul müzik festivaliBu yıl 49. Kez düzenlenecek olan İstanbul Müzik Festivali, müzik tutkunlarına #başkabirfestival deneyimi yaşatmayı hedefliyor!

Ülkemizin en köklü ve en saygın klasik müzik etkinlikleri içerisinde yer alan bu festival, ortalama yarım asırdan beri devam ediyor. Klasik müzik sevgisinin yaygınlaşmasında büyük rol oynayan İstanbul Müzik Festivali hem ulusal hem de uluslararası düzeyde takdir topluyor. Müzik repertuvarının zenginleşmesinde büyük paya sahip olan bu festival, müziğin evrensel dilinden anlayan herkese hitap ediyor.

İstanbul Müzik Festivali Programı 2022

İstanbul festivalleri 2021 kapsamında bu etkinlik, casalQuartet, Modigliani, Festival Orkestrası, Accademia Bizantina, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Festival Tekfen Filarmoni Orkestrası gibi topluluklara yer verecek. Öte yandan Ufuk-Bahar Dördüncü, Martynas Levickis, Simon Ghraichy, Paul Meyer, Hande Küden, Khatia Buniatishvili, İdil Biret, Fâzıl Say gibi pek çok yıldız isim de müzikseverlerle bir araya gelecek.

Dünyaca ünlü piyanist Alexander Rudin ve Anna Vinnitskaya da orada olacak.

İstanbul 2021 festival takvimi içinde ünlü isimlerle öne çıkan bu etkinlik, müzik zevkini farklı bir boyuta taşıyacak.

Konserler festivalin online gösterimlerinde yayınlanmak üzere kaydedilecek. Ayrıca açılış konserinden evvel ödül ve plaket töreni olacak. Prof. Dr. Cihat Aşkın, İstanbul Müzik Festivali Onur Ödülü alacak.

‘Başka bir dünya mümkün’ temasıyla düzenlenecek olan festival, müziğin gücüyle buna sizi derinden inandıracak. ‘Üç Denizin sesi’ olarak bilinen Tekfen Filarmoni Orkestrası, açılış konserinde kulakların pasını silmeye hazırlanıyor.

İstanbul festival takvimi içinde bunun gibi daha pek çok etkinlik var! Onlara da sıra gelecek. ayrıntılı bilgi vermeye devam edelim. Ayrıca konserlerden önce İstanbul Müzik Festivali’nde dinleyicilerin deneyimlerini zenginleştirmek adına ‘Konsere Doğru’ konuşmaları düzenlenecek. Bu sohbetlerde festivalin temasına, sanatçıların yaşamlarına ve program içeriklerine değinilecek. Hem hayattan, hem sanattan konuşulacak. Yani bilgilendirici, aynı zamanda çok keyifli olacak.

Cumartesi-Pazar Hafta Sonu Klasikleri konserleri gerçekleşecek. Çocuklara özel yan etkinliklerin de olacağı festivalde minik müzikseverler unutulmayacak.

Doyasıya İstanbul festival konser keyfi yaşayacağınız bu organizasyonın bazı günlerinde doğayla iç içe olacaksınız. Örneğin 12 Eylül Pazar günü festival katılımcıları Yıldız Parkı’nda buluşacak. Fakat yer sınırı var. Bu nedenle 16 Ağustos 2021’den itibaren rezervasyon yaptırmak gerekiyor. ‘Konserden Sonra Etkinlikleri’ kapsamında gerçekleştirilecek bu doğa ziyaretinde katılımcılar doğayla bağını tartışacak. Çocukların da yer alacağı bu etkinliğin ne kadar cıvıl cıvıl geçeceğini tahmin etmek zor değil.

0-3 yaş grubu için Bebekler için Müzik Çemberi, 3-6 yaş için Ritim ve Hareket Atölyesi gibi aile etkinliklerinin de gerçekleşeceği İstanbul festivali, Dans Eden Boya Kalemleri, Çocuk Şarkıları ile Tarz ve Zaman Yolculuğu gibi aktivitelerle çocukların müzikle bir araya gelmesini sağlayacak. Çocuklar atölyelere yanında bir yetişkinle katılabilecek, tabii ki sosyal mesafe kurallarına uyulması talep edilecek. Bu atölyeler ücretsiz ancak rezervasyon gerekli.

Tüm bunlardan sonra İstanbul Müzik Festivali 2021 programı listesini de paylaşalım:

 • 18 Ağustos Çarşamba saat 20.00 itibariyle Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda açılış konseri gerçekleştirilecek. Anna Vinnitskaya & Tekfen Filarmoni Orkestrası beraber sahne alacak.
 • 19 ağustos perşembe saat 20.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, Fâzil Say ‘Doğanin Sesi’ konserine ev sahipliği yapacak. Daha sonra; Altun & Rudin & Şentürker, Yildizlarla Oda Müziği performansını sergileyecek.
 • 20 Ağustos Cuma akşam 8’de Rahmi M. Koç Müzesi’nde toplanılacak. İdil Biret & Festival Orkestrasi, ‘Müziğe Adanmiş Bir Yaşam’ adı altında yeteneklerini ortaya koyacak.
 • 24 Ağustos Salı tarihinde, saatler 20.00’yi gösterdiğinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu bu kez Paul Meyer & Borusan Quartet ile Bifo Özel performansına sahne olacak.
 • 25 Ağustos Çarşamba: İstanbul festival ve şenlikleri tüm hızıyla sürerken, 20.00 saatinde Sakıp Sabancı Müzesi-Fıstıklı Teras’ta olunacak. Burada İlhan Usmanbaş 100 Yaşinda! etkinliği düzenlenecek.
 • 26 Ağustos Perşembe günü 19.30’da istikamet Arter Arka Bahçe! 1. Hafta Sonu Klasikleri gerçekleştirilecek.
 • 28 Ağustos Cumartesi günü ise 11.00 saatinde herkes Atatürk Kent Ormanı Festivali Alanı’nda toplanacak. Mekânda Hande Küden ve Festival Orkestrasi boy gösterecek.
 • 31 Ağustos Salı 20.00 itibariyle Saint Benoît Fransız Lisesi’nin Büyük Avlusu, ‘Sahnede İsyan’a tanık olacak. Etkinliğin baş rolleri Bahar ve Ufuk Dördüncü.
 • 1 Eylül Çarşamba 20.00’de yine aynı yerde Bifo Özel: ‘Piazzolla 100 Yaşinda’ etkinliği yapılacak.
 • 2 Eylül Perşembe saat 20.00’de festival alanı bu defa: Uniq İstanbul Açıkhava Sahnesi. Müzikli Bir Hafta Sonu isimli etkinlikle herkes eğlenceye doyacak.
 • 4 Eylül Cumartesi günü sabah 10.30 saatinde herkes rotasını Etiler Sanatçılar Parkı’na çevirecek.
 • 5 Eylül Pazar. İstanbul’da festival günleri devam ediyor! 10.30’da ise katılımcılar Fenerbahçe Parkı’nda bir araya gelecek. Burada sizi ne mi bekliyor? Hafta Sonu Klasikleri – II. Bu arada aynı gün saat 14.30’da yine Fenerbahçe Parkı’nda , Modigliani Quartet ‘Bir Prömiyer: Vasks’ konseri var.
 • 6 Eylül Pazartesi saat 20.00’de Simon Ghraichy, Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus’ta olacak.
 • 8 Eylül Çarşamba 20.00 saatinde festivale katılanlar Fransız Sarayı’nda buluşacak. Müzik Rotasi ile kimse zamanın nasıl geçtiğini hissetmeyecek!
 • 11 Eylül Cumartesi Şehir Hatları Vapuru’nda, 3. Hafta Sonu Klasikleri’yle müzik ziyafeti yaşatılacak. Etkinlik saatleri; 11.00 ile 13.20 arası ve 14.00 ile 16.20.
 • 12 Eylül Pazar günü 11.00 itibariyle herkes Yıldız Parkı’nda olacak. Bu seferki etkinliğin mânevî değeri çok büyük: ‘Sari Çiçek’ 700. yılında Yunus Emre ile İnsana ve Kâinata Dair Bir Müzik Projesi
 • 13 Eylül Pazartesi günü 20.00 saatinde yine katılımcılar Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus bünyesinde toplanacaklar. Gerçekleşecek etkinlik: Khatia Buniatishvili ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrasi ile Bifo Özel.
 • 14 Eylül Salı 20.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, Accademia Bizantina’yı ağırlayacak.
 • 16 Eylül Perşembe, İstanbul festivalleri 2021 kapsamında bu etkinliğin son günü. Saat 20.00’de Venedik Sarayı’nda olunacak.

İstanbul Müzik Festivali Nerede?

İstanbul festival ve konserler ile yerinden oynayacak desek abartmış olmayız! Çeşitli açıkhava mekânlarında gerçekleştirilecek olan Müzik Festivali, İstanbul’un farklı noktalarını şenlendirecek. Açılış konseri 18 Ağustos itibariyle Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak. Festival sanatçılarını ve katılımcılarını konuk edecek diğer mekânlardan bazıları şöyle:

 • Şehir Hatları Vapuru
 • Fransız Sarayı
 • UNIQ İstanbul Açıkhava Sahnesi
 • ARTER Arka Bahçe
 • Venedik Sarayı
 • Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras
 • Rahmi M. Koç Müzesi
 • Saint Benoît Fransız Lisesi Avlusu
 • Atatürk Kent Ormanı
 • Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus
 • Etiler Sanatçılar Parkı
 • Fenerbahçe Parkı
 • Yıldız Parkı.

Tabii ki pandemi önlemlerine dikkat edileceği muhakkak. Yalnız açık havada olacağı için, ne olur ne olmaz yağmurluk ya da şemsiye bulundurmanız tavsiye edilir.

Bir de bavulların ve büyük sırt çantalarının vestiyere veya mekâna kabul edilmeyeceği belirtiliyor. Aklınızda bulunsun. Pandemi koşullarından dolayı programda her an bir değişiklik olması muhtemel. İyisi mi siz, resmi sitesini takip edin.

İstanbul Müzik Festivali Ne Zaman?

İstanbul festivalleri 2021 listesinde kendinden sıkça söz ettiren İstanbul Müzik Festivali, 18 Ağustos-16 Eylül tarihleri arasında hayat bulacak. Çeşitli konserlere ve yan etkinliklere ev sahipliği yapacak festival için, şimdiden gün saymaya başlayabilirsiniz!

Daha detaylı bilgi almak isterseniz festivalin resmi sitesine buradan, festivalin broşürüne buradan, Twitter hesabına buradan ve Instagram hesabına da bu linkten ulaşabilirsiniz.

2021 İstanbul festivalleri yelpazesinde önemli bir yer tutan bu festival, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İKSV (İstanbul Kültür Sanat Vakfı) işbirliğinin bir ürünü. Pek çok orkestra, topluluk ve solistin bulunacağı festivalde siz de yerinizi ayırtın!

İstanbul Müzik Festivali Biletleri Nereden Alınır?

Lale Kart üyeleri için 22 Haziran tarihinde ön satış başladı. 25 Haziran’dan itibaren isteyen herkes bilet satın alabiliyor. Kapsamlı bilgi için festivalin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Resmi satış noktasından  online bilet almanız da mümkün.

İstanbul Caz Festivali 2022

istanbul müzik festivalleriİstanbul Festival Takvimi 2021
yılında dopdolu! Daha yeni başladık ve devam ediyoruz! Bu yıl 28.’si gerçekleşecek olan İstanbul Caz Festivali de, müzik hayranlarını hayran bırakacak! İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen bu etkinlikte her yıl birine ‘Yaşam Boyu Başarı’ ödülü veriliyor. Bu yıl ödülü ‘Düşmemiş Bir Çınarın Kara Kutusu’ adlı kitabın yazarı Tülay German alacakmış.

İstanbul Caz Festivali Programı 2022

Birçok sanatçının performanslarını sergileyerek herkesi coşturacağı bu festivalin en önemli mekânlarından biri yine Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu.

Etkinlikte öne çıkan isimlerden biri hepimizin yakından tanıdığı Mabel Matiz olacak. Kendisine, en yetenekli klavyecilerin başında gelen Hollandalı müzisyen Niels Broos eşlik edecek. Onun enerjik synth-pop aranjmanları, Mabel Matiz’in hit şarkılarıyla buluşacak. Ortaya ne kadar bomba şeyler çıkacağını söylemeye gerek yok.

Caz coşkusunu şehre yayacak olan bu festival, çeşitli açık hava mekânlarında gerçekleştirilecek. 40’dan fazla konserden oluşacak festivalle İstanbul, yaklaşık 1 ay boyunca müzik şöleni yaşayacak.

24 gün sürecek konser maratonunda birbirinden özel isimler yer alacak. Afrika müziğinin baş aktörlerinden, dört Grammy ödüllünün sahibi Angélique Kidjo bunların başında geliyor. Ayrıca ‘İhtimaller’ projesiyle caz ile pop müziği birleştiren Kenan Doğulu da onların arasında. Öyleyse ‘festival gibisin, katılmak istiyorum’ deyip önlerden yer kaparak (!) bunu fiiliyata dökmek gerek! 😂

Avrupa cazının meşhurlarından Stefano Di Battista, yine festivale özgü projesiyle ünlü pop yıldızı Mabel Matiz, Hollandalı prodüktör ve müzisyen Niels Broos da temponun hiç düşmemesini sağlayacak.

Karsu, Altın Gün, BBC Yılın Sanatçısı Ödülü’ne lâyık görülen Arlo Parks… Özetle say say bitmez, eğlencesine doyulmaz.

İstanbul festival 2021 takvimi içinde çok özel bir yeri olan Caz Festivali, bunu hem halkla buluşturacağı ünlü isimlere hem de Mehmet Uluğ Fonu’na borçlu. 19 yıldan bu yana devam eden Genç Caz Projesi, bu sene 2013 yılında hayatını kaybeden müzik insanı Mehmet Uluğ’a ithaf edilecek. Bu fon, gelecek vaad eden müzisyenleri destekleyecek, seslerini ülkemizden tüm dünyaya duyurmalarını kolaylaştıracak.

Öte yandan konserlere ilâveten ücretsiz çocuk etkinlikleri, söyleşiler, kitap ve plak pazarları gibi faaliyetler de olacak.

#İstanbulBirSahne etkinliklerinde Burak Dursun Quintet, Ayşe Tütüncü Dörtlüsü, Cemre Necefbaş Quartet, Cazzip Project, Deniz Taşar & Adem Gülşen, Ceyda Özbaşarel Band, The Kites, Erkan Zeki Ar Quartet gibi isimler var.

Ayrıca 18 Eylül günü ‘Vitrin: Türkiye Güncel Müzik Buluşması’ bu yıl 5. Kez düzenlenecek. Bu uluslararası iletişim ve tanıtım etkinliğinin ilgi odağında güncel müzik yer alıyor. Pek çok grubu yurtdışındaki turnelerinde destekleyen Vitrin, başarılı müzisyenlerimizin önünü açıyor.

İstanbul festivalleri çerçevesinde bu sene yine Beykoz Kundura ev sahipliğinde birçok panel düzenlenecek. Böylece farklı sektörlerden fikir önderlerinin ve öncü kuruluşların bir araya gelmesi mümkün olacak. Etkinlik günleri boyunca herkes, ‘Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya’ isimli sergiyi ücretsiz gezebilecek.

Vitrin kapsamındaki panelleri İKSV Youtube kanalından izleme imkânınız olacak. Panel programı henüz tam kesinlik kazanmadı. Diğer taraftan ücretsiz çocuk atölyeleri de festivali ayrıca renklendirecek.

Mekânlara girişte HES kodu sorgulaması yapılacak, maske takma zorunluluğu var, oturma düzeni sosyal mesafeye uygun olarak ayarlanacak.

İstanbul Caz Festivali Nerede?

İstanbul festival alanları belli yerlerle sınırlı kalmıyor. Bu festivalde de aynı durum söz konusu. Şehrin birçok mekânını taçlandıracak olan festival, caz ile yeşilin bir araya gelmesini de sağlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek festivalde çeşitli konserler ücretsiz parklarda düzenlenecek.

#İstanbulBirSahne konserlerini de bunların arasında göstermek mümkün. Gece Gezmesi adlı etkinlik ise kendine Beykoz Kundura sahnelerinde yer bulacak.

Eylül ayında pandemi önlemlerinin daha da hafifleyeceğini düşünüyoruz. Festivalin bu tarihlere planlanması tam isabet olmuş. İstanbul’un kültür-sanat yaşamını canlandıracak bu festival, Viyana esintilerini ve caz performanslarını doğa manzarasıyla buluşturacak.

Parklarda yapılacak caz konserlerinin tarihi ve yeri şu şekilde:

 • 1 Eylül Çarşamba, Şişli-Maçka Demokrasi Parkı
 • 3 Eylül Cuma, Şişli-Habitat Parkı
 • 4 Eylül Cumartesi, Kadıköy-Fenerbahçe Parkı
 • 18 Eylül Cumartesi, Beylikdüzü Yaşam Vadisi
 • 19 Eylül Pazar, Beşiktaş-Sanatçılar Parkı

İstanbul’daki festival alanları kapsamında bu festivale ev sahipliği yapacak başka yerler de var:

Örneğin 6 Eylül tarihinde Esma Sultan Yalısı, 8 Eylül’de Göztepe Özgürlük Parkı Sahnesi, 14 Eylül’de Sultan Park.

15, 20 ve 24 Eylül’de İBB Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, 16 Eylül’de ise Turkcell Vadi Sahnesi festival katılımcılarını misafir edecek. 10 Eylül ve 18 Eylül’de festival mekânı Beykoz Kundura olacak.

İstanbul Caz Festivali Ne Zaman?

1 Eylül 2021 -24 Eylül 2021 tarihleri arasında TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile, Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenecek. Biletler genel satışa açıldı, bizce gitmek isteyenler yerini ayırtmak için acele etmeli!

Bu arada Duyuruları İstanbul Caz Festivali’nin resmi sitesinden takip edebilirsiniz. Gelişmelerden festivalin Facebook, Instagram, Twitter hesapları aracılığıyla da haberdar olabilirsiniz.

İstanbul Caz Festivali Biletleri Nereden Alınır?

İstanbul festival ve şenlikler içinde tercihinizi bu eğlenceden yana kullanacaksanız haberiniz olsun, biletler şu an satışta! Online olarak buradan satın alabilirsiniz.

İstanbul festival bilet fiyatları her etkinliğe göre değişiyor. Bizim baktığımız kadarıyla bu festivalde biletlerin fiyatları 170-400 TL arasında. Lale Kart üyeliğiniz varsa indirim avantajından yararlanabiliyorsunuz.

Electronica Festival Istanbul 2022

istanbul müzik festivalleriElektronik müzik tutkunlarının dans sahnelerinde öne çıkan en başarılı ve en yeni isimlerle buluşacağı bu festival, yine pek çok yıldız ismi bir araya getirecek. 2000’li yıllardan beri yaklaşık 700 sanatçıyı konuk eden festival 2021 İstanbul etkinlikleri arasında çok konuşulacak! %100 müzik ve %100 eğlence dolu bu partide yerinizi ayırtmanın tam vakti bizce!

Electronica Festival İstanbul Programı 2022

Tüm detaylar henüz belli olmadı. Açıklandığı zaman biz de yazımızı güncelleyeceğiz ve bütün bilgileri burada bulabileceksiniz. Ancak en azından festival alanının düzenli olarak dezenfekte edileceği, sosyal mesafenin korunması adına kapasitenin sınırlı tutulacağı biliniyor. Bu yılki İstanbul sanat festivalleri arasında en kısa sürecek olanı bu galiba fakat eğlence bakımından hiçbir eksiği olmayacak gibi.

Electronica Festival İstanbul Nerede?

Bu yıl 18.’si gerçekleşecek olan festival ilk defa Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenecek. Future Generation         Telefon tarafından organize edilen festival ile ilgili detaylı bilgiye organizatörün resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul Electronica Festival Ne Zaman?

1 Ekim 2021 saat 14:00 itibariyle başlayacak olan festival, 2 Ekim 2021 günü 23:00’de sona erecek.

Electronica Festival İstanbul Biletleri Nereden Alınır?

Henüz biletler satışa çıkmış değil. Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz. Duyurular yayınlandıkça sitemizde yer vereceğiz.

Harbiye Açık Hava Yaz Konserleri 2022

harbiye açıkhava yaz konserleriHer sene olduğu gibi bu yıl da ülkemizin ileri gelen isimleri Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak. İstanbul festivalleri ve konserleri 2022 yılının tüm yorgunluğunu, pandemi döneminin tüm stresini alıp götürecek!

Harbiye Açıkhava Yaz Konserleri Programı 2021

9 Temmuz’da sahne Yıldız Tilbe’nindi. 16 Temmuz’da ise Koray Avcı’yı izleyeceğiz.

Fatih Ürek, Teoman, CRR Senfoni Orkestrası, Mabel Matiz, Anadolu Ateşi, Edis, Buray, Erol Evgin gibi isimler de orada olacak.

Harbiye Açık Hava Yaz Konserleri Nerede?

Konserler İBB Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek. Müzik ve caz festivallerinden tiyatro oyunlarına, yerli ve yabancı konserlerden dans gösterilerine kadar pek çok etkinliğe ev sahipliği yapan bu mekân, şehrin en önemli eğlence noktalarından.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Hilton Oteli’nin bulunduğu yerde konumlanıyor. Şehrin nabzını tutan Beyoğlu’na sadece 10 dk’lık yürüme mesafesinde.

Yol tarifi için tıklayın!

Harbiye Açıkhava Konserleri Ne Zaman?

9 Temmuz’da başlayan Harbiye konserleri 13 Eylül’e kadar sürecek.

Harbiye Açıkhava Konserleri Biletleri Nereden Alınır?

2021 İstanbul festivalleri tercihiniz bu etkinlikten yana olacaksa Harbiye konser biletleri için burayı ziyaret edebilirsiniz. Ya da bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Film Festivalleri 2022

İlk defa 1980’li yıllarda başlayan film festivalleri İstanbul şehrinin sanat dinamiklerinden biri olmaya devam ediyor. Sinamaseverlerin birçok film gösterimiyle keyifli vakitler geçirdiği bu festivallerde bazı filmler çeşitli ödüllere lâyık görülüyor. Tematik ve özel bölümlerin yanı sıra retrospektifler, dünya klasikleri, belgeseller, canlandırma sineması, canlı müzikle beraber sessiz film gösterimleri de bu festivallerde kendine yer buluyor.

Ülkemizde sinemanın gelişimini destekleyen İstanbul Film Festivali, Türk sinemasını uluslararası çapta tanıtmaya katkı sağlıyor. Peki bu yıl repertuvarda neler var?

Bir Yaz Gecesi Festivali 2022

istanbul film festivalleriKundura Sinema ve Sahne tarafından düzenlenen festival; açık havada konser ve film programıyla herkesi eğlencenin doruklarına çıkaracak. Boğazın kıyısında hafızalardan silinmeyecek anlar yaşatacak bu festival, unutulmaz bir yaz gecesi vaad ediyor!

Bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan festival, müzik ile film keyfini zirveye taşıyor. Zengin bir arşiv izleme imkânı bulacağınız festivalde yok yok!

Bir Yaz Gecesi Festival Programı

Görüldüğü üzere İstanbul festivalleri ve şenlikleri 2022 yılında ‘o kadar eve kapanmanın, karantinanın intikamını alacağız!’ diyor. Sözünü ettiğimiz festival de bu listede zengin bir film seçkisiyle kendini gösteriyor.

Belgesellerden klasiklere, sessiz film gösterimlerinden ödüllü yapımlara kadar pek çok filmin sunulacağı festival, beyaz perdeyi açık havayla buluşturuyor.

Deneysel, elektronik ve caz müziğin önde gelen isimleri de bu film coşkusuna eşlik edecek. Birçok filmin açık havada seyircilerle buluşacağı festival, rengârenk anlarıyla kendinden uzun süre bahsettirecek.

Örneğin Meryl Streep’in, Carey Mulligan ve Bonham Carter’ın muazzam oyunculukları,  ‘Suffragette / Diren!’ filmiyle seyirci karşısında olacak. Judy Garland’ın Altın Küre kazandığı müzikal klasik Bir Yıldız Doğuyor (A Star Is Born) da festivalde yer edinecek.

İstanbul 2022 festivalleri içinde kendinden söz ettiren bu festivalin programındaki bazı filmler ve isimler şöyle:

 • Black Swan
 • A Star Is Born
 • Red Shoes
 • Judy
 • Suffragette
 • 1920’li yıllardan dört sessiz film gösterimi (Korhan Futacı, Kolektif İstanbul, BaBa ZuLa ve Gonca Feride Varol’nın canlı performansları eşliğinde)
 • Müzik programı çerçevesinde Maden Öktemer sönmez, Elif Çağlar, Islandman, Taner Öngör ve Ercüment Orkut de sahne alacak.
 • 2019 yapımı Delphine ve Carole – Delphine et Carole Insoumuses de festivalde izleyeceklerinizden biri.
 • Ayrıca romantik komedi türüne eğlenceli ve eleştirel bir perspektiften bakan ‘Romantik Komedi – Romantic Comedy (2019)’ yapımı da orada olacak.

Bir Yaz Gecesi Festivali Nerede?

Beykoz Kundura’da gerçekleşecek olan festival, tüm sinema tutkunlarını bekliyor.

Bir Yaz Gecesi Festivali Ne Zaman?

İstanbul festivalleri listesinde film kategorisindeki Bir Yaz Gecesi, 16 Temmuz 2021 ile 12 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenecek. Müzik ve film ilişkisini yeniden düşündürecek olan festival, unutulmaz filmlere tekrar hayat verecek.

Bir Yaz Gecesi Festivali Biletleri Nereden Alınır?

Beykoz Kundura’nın resmi sitesinden bilet satın alabilirsiniz. Fiyatlar mâkul. Öğrenci bileti 40 TL’den, normal bilet 60 TL’den başlıyor.

Öyleyse açık havada konser ve film keyfini kaçırmayın! Hazır İstanbul’un bu büyük etkinliğine katılma şansınız varken değerlendirin! Gökyüzünün ve Beykoz’un muhteşem manzarası altında film izlemek benzersiz bir deneyim olacak.

Boğaziçi Film Festivali 2022

boğaziçi film festivali, istanbul festivalleriUBSD (Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği) tarafından düzenlenecek bu festival; teknik, estetik ve etik bütünlüğe sahip filmlerin gelişimine destek vermeyi amaçlıyor.

Genç yönetmen ve yapımcıların yeni projeler üretmesine katkıda bulunmayı hedefleyen festival, Türk sinemasını hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtmak adına gerçekleştirilecek.

Boğaziçi Film Festivali Programı

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan festival, dikkat çekici pek çok yapımı bir araya getiriyor. Bazı filmler ‘En İyi Ulusal Uzun Metraj Film Ödülü’nü kazanmak için jüri karşısına çıkacak.

‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın yanı sıra; ‘En İyi Senaryo’, ‘En İyi Erkek Oyuncu’, ‘En İyi Kadın Oyuncu’, En İyi Yönetmen’, ‘En İyi Kurgu’, ‘En İyi Sinematografi’ dallarında da ödülleri takdim edilecek. Ayrıca ‘FİYAB En İyi Yapımcı Ödülü’ ve ‘FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü’ de verilecek.

‘Uluslararası Kısa Belgesel’, ‘Uluslararası Kısa Kurmaca’, ‘Uluslararası Uzun Metraj’ film yarışmalarına katılan bütün filmler izleyici karşısında olacak.

İstanbul festivalleri 2022  kapsamında şimdiden sinemaseverlerin iştahını kabartmayı başardı diyebiliriz. Fakat festivalin gösterim çizelgesi henüz yayınlanmadı.

Boğaziçi Film Festivali Nerede?

Filmlerin Kadıköy ve Beyoğlu sinemalarında gösterileceği tahmin ediliyor. Nitekim geçtiğimiz yıl da öyle olmuştu. Farklı mekânlar da tercih edilebilir, gelişmeleri yazımızda bildireceğiz.

Boğaziçi Film Festivali Ne Zaman?

23 Ekim 2021 ile 30 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen festivale TRT ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü destek veriyor.

Boğaziçi Film Festivali Biletleri Nereden Alınır?

Daha bilet satışı başlamadı. Duyuruları festivalin resmi sitesinden takip edebilirsiniz. Ayrıca resmi Twitter hesabını, Youtube kanalını, Instagram hesabını da takibe alabilirsiniz.

İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali 2022

istanbul film festivalleriBu etkinlikte de en iyi İstanbul festival filmleri sinemaseverlerle buluşuyor. Ülkemizin ilk ve tek deneysel film festivali özelliğini taşıyan festival, deneysel sinemanın özgün eserlerini bir arada sunacak. İlki 2018’de gerçekleşen festival yine çok iddialı.

İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali Programı

18 ayrı başlık altında onlarca ülkeden uzun ve kısa metraj filmin gösterileceği festival; canlı performanslara, panellere ve söyleşilere de sahne olacak.

İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali Nerede?

Kadıköy ve Beyoğlu’nda gerçekleştirilecek bu İstanbul festivali, 8 farklı mekânı süsleyecek. Beyoğlu’ndaki festival mekânları: Soho House Istanbul, İtalyan Kültür Merkezi, Vault34 Yeşilçam Sineması ve SALT.

Kadıköy’de ise Kadıköy Sineması tercih edilecek.

İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali Ne Zaman?

12 Kasım 2021 tarihinde başlayacak olup 23 Kasım 2021 tarihine kadar sürecek. Detaylı bilgi için resmi sitesini de takip edebilirsiniz. Fakat biz de tüm duyuruları yazımıza ekleyeceğiz.

İstanbul Golden Film Festivali 2022

istanbul festivalleriBu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan festival, sanatı İstanbul tarihiyle buluşturuyor. Film gösterimlerine ek olarak çeşitli yan etkinliklerin de düzenleneceği festival; 9 Mart tarihinden bu yana Filmfreeway üzerinden kısa film başvuruları kabul ediyor. Gâlip gelen yarışmacıların toplam 450 dolar para ödülü alacağı belirtiliyor.

İstanbul Golden Film Festivali Programı 2021

Sonbaharı sanat ve kültürle dolu dolu geçirmemizi sağlayacak bu festival, sinema aşkını alevlendirecek! Film gösterimlerinin yanı sıra başka etkinliklerin de gerçekleştirileceği festival, pek çok belgesel ve filmin kısa gösterimlerine sahne olacak.

İstanbul festivalleri 2022 listesi içerisinde merakla beklenen festivalde İstanbul turu, atölye çalışmaları ve söyleşi gibi aktivitelerin yapılacağı öngörülüyor.

Canlı müzik performansları ve Film Festival Ödülü de programda kendine yer bulacak.

İstanbul Golden Film Festivali Nerede?

Hhenüz yeri netlik kazanmadı. Etkinliklerin çevrimiçi ortamda yapılacağı düşünülüyor. İletişim için bu adresi kullanabilirsiniz.

İstanbul Golden Film Festivali Ne Zaman?

2021 İstanbul festival takvimi içinde kendine 18-21 Kasım tarihleri arasında yer buluyor. Şehrin kültürünü ve tarihi atmosferini harmanlayan festivalin kurucu ve direktör koltuğunda Belgesel yönetmeni Eren Çakmak oturuyor.

Randevu İstanbul Film Festivali 2022

randevu istanbul film festivaliİstanbul festival ve şenlikler
bakımından bu yıl da oldukça tatmin edici. Bu festival ise muhtemelen 17 Aralık ile 23 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Her sene farklı bir ülke sinemasının konuk olduğu Randevu İstanbul; hem Türkiye, hem de farklı kültür sinemalarından en özel örneklere yer veriliyor. Etkinlik bünyesinde düzenlenen paneller ise film ve dizi sektöründeki gelişmelerin tartışılıp yorumlanmasına olanak tanıyor.

Bu yıl yirmidördüncüsü gerçekleştirileceği tahmin edilen festival, ülkelerarası sektörel ve kültürel paylaşıma destek vermeyi amaçlıyor.

TÜRSAK tarafından organize edilen festivalle ilgili şu an için fazla bilgi yok.

TÜRSAK ile iletişime geçmek için aşağıdaki telefon ve adresleri kullanabilirsiniz:

İstanbul Yemek Festivalleri 2022

İstanbul festivalleri 2022 takvimi yiyecek-içecek festivalleri de içeriyor. Manisa’nın mesir macunu, Tekirdağ’ın kiraz festivali olur da İstanbul’da yemek festivali olmaz mı?

Şehrin gurme etkinlikleri arasında yer bulan en lezzetli festivaller, 2021 İstanbul festival yelpazesinde de ağız sulandırıyor:

Silivri Yoğurt Festivali 2022

istanbul festivalleriKanlıca’nın yoğurdunu herkes bilir. Bu yıl 59.’cusu düzenlenecek olan Silivri Yoğurt Festivali de herkesin damağında iz bırakacak.

Ülkemizin en köklü festivallerinden biri olan Silivri Yoğurt Festivali, dile kolay tam 59 yıldır sürüyor. Bölge halkının dayanışma, hoşgörü, kardeşlik ve barış duygularını güçlendiriyor. Üstelik ekonomik kalkınmayı da destekliyor.

İstanbul 2022 festivalleri arasında yer edinen festival, ücretsiz eğlencelerle insanların sosyalleşmesine katkıda bulunuyor. Kadın-erkek, genç-yaşlı, çoluk-çocuk herkes bu halk hareketinde buluşuyor. Günlük hayatın telaşlarını bir kenara bırakıp hem eğleniyor, hem muhteşem lezzetler tadıyor.

Silivri Belediyesi tarafından organize edilen bu festival, damaklara şenlik lezzet, doyumsuz eğlence, birbirinden keyifli sosyal-kültürel etkinliklerle katılımınızı bekliyor!

Peki Silivri Yoğurt Festivali ne zaman?

25 Temmuz-28 Temmuz 2021 tarihleri arasında.

Ayrıca 1 Ağustos 2021 tarihinde Topatan Kavunu Ve Bamya Festivali gerçekleşebilir. 22 Ağustos 2021 Pazar günü ise Değirmenköy Domates Festivali yapılması öngörülüyor.

İstanbul Cocktail Festival 2022

istanbul yemek festivalleri29 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirileceği düşünülen bu festival, İstanbul alternatif festivaller arasında bulunuyor. Cocktail seviyorsanız veya yeni tatlar keşfetmek istiyorsanız tam size göre!

Peki İstanbul Cocktail Festivali nerede yapılacak? Derseniz: Önceden KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenmişti. Yine orada olabilir.

Bilindiği gibi yeme-içme dünyasının yükselen trendlerinden biri kokteiller. Umarız bu yıl Cocktail Festival de hem lezzet, hem eğlence tufanı estirecek!

Müzik, butikler, workshoplar eşliğinde hem keyifli hem lezzetli bir ortam sizi bekliyor. İstanbul festivalleri ve şenlikler içinde buna gitmeye karar verirseniz, müzik ruhunuzu, kokteillerin dayanılmaz aromaları damağınızı okşayacak!

Kokteyl atölye şovlarına ve atölyelerine, bağımsız butiklerin tasarım sergilerine, özgün müzisyenlerin performanslarına sahne olan festival, sizi eşsiz bir gastronomik yolculuğa çıkaracak. Usta mekânlardan imza lezzetlerin sunulacağı festivalin her duyuya hitap edecek.

2021 İstanbul Cocktail Festivali hakkında şimdilik detaylı bilgi yok. Gelişmelerin takipçisiyiz. Tüm gezi yazılarımızı güncellemeye devam ediyoruz.

İstanbul Festivalleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ne yani İstanbul festivalleri 2022 yılında bu kadar mı? Diye düşünmüş olabilirsiniz. Şimdilik en güncel İstanbul festival takvimi bu şekilde. Bizce bunlar da çılgınca eğlenmek için yeter. O halde şimdi kısaca özetleyelim:

İstanbul 2022 Festival Takvimi’nde Neler Var?

Müzik, yemek ve film alanında çeşitli etkinlikler İstanbul Festival programı 2022 içinde kendine yer buluyor:

İstanbul 2022 Müzik Festivalleri Neler?

Harbiye Açıkhava Konserleri, Electronica Festival Istanbul, İstanbul Caz Festivali, İstanbul Müzik Festivali İstanbul müzik festivalleri 2022 listesinde öne çıkıyor.

İstanbul 2022 film festivalleri neler?

Boğaziçi Film Festivali, Bir Yaz Gecesi Festivali, İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali, İstanbul Golden Film Festivali Programı, Randevu İstanbul Film Festivali de İstanbul 2022 festival programı içerisinde.

İstanbul 2022 yemek festivalleri neler?

İstanbul Cocktail Festivali, Silivri Yoğurt Festivali, Topatan Kavunu Ve Bamya Festivali, Değirmenköy Domates Festivali düzenleneceği tahmin ediliyor.

Mâlumunuz Coronavirüs salgını Türkiye’de 2020 yılının Mart ayından itibaren hüküm sürüyor. Bu nedenle İstanbul festivalleri 2020 yılında iptal edilmiş veya ertelenmişti. Bazıları ise dijital ortamda gerçekleştirilmişti.

Bu yıl aşı uygulamasının başlaması dolayısıyla sıkı pandemi önlemleri hafifledi. Artık iyiden iyiye normalleştiğimiz bu dönemde festival ruhunu yaşamak hakkımız!

Öyleyse müzik dinleyelim, eğlenelim, dans edelim, gülelim, hissedelim!

Kimbilir; katıldığımız bir 2022 İstanbul festivali sırasında bir şarkı ile tüm dertlerimizden kurtulacağız? Ya da omuz omuza yaptığımız bir dans mutluluğu bulmamıza vesile olacak. Müziğin birleştirici gücü bizi çok eğlendirecek ve festivalde, ömrümüzün en harika hissettiğimiz anları bir araya gelecek.

Kendimizi zamansız ruhun rüzgarına bırakmanın vakti geldi geçiyor. Özgürce eğlenmeye, kalıplara sığamamaya, sınırlara girmemeye gerçekten çok ihtiyacımız var. Canlı performanslardan yeterince uzak kaldık zaten. İstanbul’un müzik dolu hâlini ben de çok özledim diyorsanız İstanbul festivalleri 2022 yılında sizi bekliyor!

Bu arada İstanbul gezilecek yerler ve İstanbul’da fotoğraf çekilecek yerler yazılarımızı da okumanızı öneriyoruz!

Yorum yapın