Ana sayfa » Sosyal Medya » En İyi Instagram Analiz Araçları 2023 | 20+ Analiz Programı

En İyi Instagram Analiz Araçları 2023 | 20+ Analiz Programı

Instagram analiz araçları son dönemlerde çok araştırılmakta. Bizde yazımızda ücretsiz en iyi Instagram takipçi analizi programı 2023 hangisi, en iyi instagram unf programı hangisi, en iyi Instagram analiz araçları neler sizlere vereceğiz.

Instagramın günümüzde oldukça popüler hale gelmesiyle beraber instagram takipçi analizi de kullanıcılar tarafından istenmekte. Tabi bunların ücretsiz olması da önemli. Ayrıca Instagram SEO çalışması için de bu uygulamalar kullanılıyor.

Instagramdaki takipçi sayınızı artırmak ve sayfalarınızı geliştirmek istiyorsanız, analiz araçları ile sayfalarınızı analiz etmeli ve eksik yönlerinizi görmelisiniz. Ben de sizin için bu araçları ve bu araçları nasıl kullanacağınızı size anlatmak istedim. Yazımda yer alan programlar hem takipçi analiz programı hem de unf programı olarak kullanılabiliyorlar.

Instagram Analiz

Instagram takipçi analizi yapmak için güvenilir ve kendini ispatlamış araçları kullanmanız yararınıza olacaktır. Çünkü Instagram için takipçi analizi 2023 yapıldığında, doğru sonuçların verilmesi ve doğru stratejilerin çizilmesi, vakit kaybetmemenizi sağlayacaktır. Bildiğiniz üzere instagram kullanıcı sayısı gün geçtikçe artmakta ve aynı oranda rakipleriniz de artmaktadır. Onların gerisinde kalmamak için vakit kaybetmemeli işlevsiz instagram analiz programı yüzünden geri kalmamalısınız.

Kullanılan bazı araçlar sizi yanıltsa da bazı öyle gelişmiştir ki bunlarla Instagram profil analizi yapabilir, Instagram fotoğraf analizi yapabilir, instagram takipçi analizi yapabilir ve doğru stratejilerle çok kısa sürede geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Araçların çoğu app store ve play storeda bulunmakta fakat bazılarını instagram takipçi analizi apk olarak da indirebilirsiniz. Peki en iyi ücretsiz instagram analiz aracı hangisi? Hangi uygulamalar instagram takipçi analiz programı olarak kullanılabilir?

Instagram Analiz Araçları 2023

Aşağıda en kullanışlı instagram analiz aracı hangileridir onları verdim. Aşağıda verdiğim uygulamaların bazıları instagram unf programı olarak da kullanıldığını görebilirsiniz.

1. Iconosquare

ücretsiz en iyi instagram uygulamaları - ücretsiz en iyi instagram araçlarıIconosquare, birçok instagram kullanıcı tarafından bilinen bir uygulama. Eski adı da Statigram. Bu uygulama size takipçilerinizi analiz etmeyi, gönderilerinizdeki beğenleri ve yorumları görmeyi ve etkileşimleri inceleme fırsatı sunuyor. Ayrıca Instagram hikaye analiz programı olarak ve instagram takipçi raporu alma uygulaması da kullanılabiliyor.

Uygulamayı Android ve IOS telefonlarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca Google Chrome eklentisi ile beraber bilgisayarınızda da kullanabilmek mümkün.

Uygulamanın sitesine gitmek için Iconosquare tıklayabilirsiniz.

2. SimplyMeasured

Ücretsiz instagram araçları arasında yer alan SimplyMeasured ile fotoğraf başına ortalama beğeni ve yorumları, en aktif takipçileri görebilir, anahtar kelime analizi yapabilirsiniz. Uygulama profesyonel şekilde çalışmak isteyenler için önemli bir uygulamadır. Instagram fotoğraf analiz programı olma özelliğiyle de fark yaratmakta. Özellikle kurumsal instagram hesabı yönetiyorsanız, geniş raporlama özelliğine sahip bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulama maksimum 25.000 takipçili hesaplarda kullanılabilir.

SimplyMeasured Android akıllı telefonlarda kullanılabilmektedir. Ayrıca Instagram takipçi analiz apk olarak da bulunmakta.

3. Reports+

instagram takipçi analizInstagram kullanıcılarının çoğu bu uygulamaya denk gelmiş olabilir. Çünkü Android ve IOS telefonlarda kullanılabilmekte. İnstagram için takipçi analizi yapmak isteyenler bu programı çok kullanırlar. Uygulama takipçilerinizi analiz eder, yeni takipçilerinizi izler. Ayrıca Instagram unfollow uygulaması olarak çalışır ve sizi takip etmeyenleri görmenizi sağlar. Siz de istediklerinizi takipten çıkarabilirsiniz. Yani bir nevi instagram profil analiz uygulaması olarak çalışır.

Bu uygulama bence en iyi instagram analiz uygulaması olabilir.

Uygulamayı indirmek için:

Reports+ Android bazı kişiler Reports+ pro apk uygulamasını da çok aramakta. Yasal olmadığı için onu vermedim.

Reports+ IOS

4. Union Metrics

instagram takipçi analiziYukarıda bahsettiğimiz SimlyMeasured uygulamasına benzer bir uygulamadır. Gelişmiş raporlama özelliğiyle kısa sürede takipçilerinizi ve gönderilerinizi analiz eder ve size rapor sunar. Eğer kurumsal hesaplar yönetiyorsanız, önerebileceğim uygulamalardan biridir. Ayrıca ücretli paketleriyle daha gelişmiş özelliklerini deneyebilirsiniz.

Uygulamanın sitesine gitmek için Union Metrics tıklayabilirsiniz.

5. Crowdfire

Diğer adıyla JustFollow.  Instagram analiz araçları kategorisinde yer alan Crowdfire’ı hem Android hem de IOS’ta kullanabilirsiniz. Program ne işe yarar?

Program, takipçilerinizi ve gönderilerinizi analiz etmeye yarar. Buradan sizi takip etmeyenleri görebilirsiniz. Takipten çıkmak istediklerinizi de kolayca çıkarabilirsiniz. Diğer uygulamalardan farklı olarak bu uygulamada hatırlatıcı özelliği bulunmakta. Bu özellikle birlikte paylaşmanız gereken gönderinin paylaşma zamanı geldiğinde size bir uyarı gelir ve unutmamanızı sağlar.

Uygulama Android ve IOS’ta kullanılabilmekte.

Uygulamanın sitesine gitmek için Crowdfire tıklayabilirsiniz.

6. Followers Assistant

instagram unf programıUygulama ücretsizdir. Takipçilerinizi analiz edebilir sizi takip edenleri, etmeyenler görebilirsiniz. Çoklu seçim ile istediklerinizi takipten çıkabilirsiniz. Android kullanırken bu uygulama çok işime yaramıştı. Başka programa gerek duymadan takipten çıkma işlemlerimi yapabiliyordum. Fakat IOS’ta uygulama kullanılmamakta. Dolayısıyla unf programı instagram da aradığınızda bu uygulama tam size göre.

Uygulamayı indirmek için:

Followers Assistant

7. SocialRank

socialrank, instagram analiz araçları, instagram takipçi analiziSocialRank
programı, Instagram ve Twitter’da takipçi kitlesini analiz etmeye yarar. Yani sadece instagram analiz araçları içinde yer almaz diğer platformlarda da kullanabilirsiniz. Program ile verileri gerçek zamanlı yani anlık olarak alabilirsiniz. Hangi konuların popüler olduğunu, kimlerin ne yaptığını bu program vasıtasıyla görebilirsiniz. Uygulamayı kullanmanız, sosyal medyada ne gibi stratejiler uygulamanız gerektiğini ve itibarınızı nasıl artırabileceğinizi görmenizi sağlar.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

8. Sprout Social

Sprout Social - instagram analiz aracıSprout Social
, Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya mecralarında içerik takvimi oluşturmanıza yarar. Ayrıca takipçilerinizin hangi bölgelerde olduğunu ve hastaglerin performanslarını da görebilirsiniz.

Sprout Social uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

9. Minter.io

minter.io - instagram analiz programları, instagram takipçi analiziMinter.io instagram analiz programı, diğer analiz programlarının özellikleri dışında sayfalarınızın performanslarını artırabilmeniz için size çeşitli taktikler öneriyor. Gönderilerinizin daha fazla etkileşim alması için hangi yollar izlenmeli konularına da değiniyor. Takipçilerinizin analizini yaparak, paylaşım aralıklarınızı belirlemenizde size önemli ölçüde yardımcı oluyor.

10. Social Bakers

social bakersSocial Bakers
, sosyal medyadaki rakiplerinizi analiz etmenize yarayan ve bu konuda işini en iyi şekilde yapan uygulamalardan biri. Uygulamayı kullanarak rakiplerinizin stratejilerini, onları popüler yapan paylaşımları görebilirsiniz. Program ayrıca Instagram reklamlarını da analiz edebiliyor. Böylece rakiplerinizin neler yaptığını ve hangi yöntemlerle kitlelerine ulaştığını görebiliyorsunuz. Reklam vermek istediğinizde de uygulamanız gereken kriterleri size sunuyor. Instagram analiz araçları içinde reklam analizi yapan belki de tek uygulama.

Programın sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

11. Instagram Insights

instagram insights - instagram istatistikler, instagram takipçi analiziInstagram Insights, ücretsiz instagram aracı arayanlar için güzel bir özelliktir. Bu özellik ile takipçilerinizi, gönderilerinizi ve profilinizi analiz edebilirsiniz. Instagram bu özelliği işletme profilleri için sunar. Ücretsiz olduğu için verdiği analizler detaylı değil fakat başlangıç için iyi bir uygulama olabilir.

12. Owlmetrics

Instagram analiz programları arasında son dönemlerde oldukça çok tercih edilen bir programdır. Bu uygulama ile birlikte takipçi büyüme oranı başta olmak üzere, takipçi etkileşimi, gönderi etkileşimleri, hashtag kullanımları gibi verileri detaylı olarak görebilirsiniz.

Bu uygulama profilinizi inceler ve sizin için en uygun paylaşım saatlerini belirler. Ayrıca tüm verileri farklı segmetlerde size sunar.

Uygulamaya Owlmetrics kısmından ulaşabilirsiniz.

13. Keyhole

Instagram takipçi analizi ve profil analizi yapmak için kullanılan programlardan biridir. Program genel olarak sizin profilinizi analiz ettikten sonra, sizin için uygun paylaşım saatlerini ve en doğru içerik çeşitlerini size söylemekte.

Ayrıca rakiplerinizi analiz edebiliyorsunuz. Böylece onların neler yaptığını da görme şansınız oluyor.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

14. Agorapulse

Sosyal medya hesaplarınızı yönetmek, hesaplarınızın sayısı çok olduğunda oldukça zor oluyor. Bu sorununuzu çözmek için bir uygulama yapılmış. Böylece hesaplarınızı bir yerde toplayıp, yönetebiliyorsunuz. Hem işinizi kolaylaştırmış oluyorsunuz hem de zamandan tasarruf etmiş oluyorsunuz.

[button style=”normal” color=”uckan-btn–green” size=”uckan-btn–middle” link=”https://www.shopier.com/3165966″ target=”true”]10 Bin Instagram Takipçisi İçin Tıklayın![/button]

Not: Kullanıcı adınızı açıklama kısmına yazın. Yanlış yazılan kullanıcı adları için telafi yoktur.

15. Combin

instagram analiz aracıİçerik planlama ve pazarlama uygulaması olan Combin’de tüm paylaşımlarınızı planlayarak işlemlerinizi hızlıca yapabilirsiniz. Uygulamanın sunmuş olduğu arama seçenekleri sayesinde, hashtagleri kaydedebilir ve satış yaptığınız alana ait verileri toplayabilirsiniz.

Combin linkinden uygulamaya gidebilirsiniz.

16. Squarelovin

instagram takipçi analiziSquarelovin ile Instagram hesabınızı analiz edebilirsiniz. Hesabınız ile ilgili istatistikleri, gün, ay ve yıl şeklinde görebilirsiniz. Size göre öneriler çıkar ve hesabınızı geliştirmeye yönelik olarak adımları atabilirsiniz. Özellikle verimli olan saatleri çıkarması ve size ona göre önerilerde bulunması, önemli bir özelliğidir.

Squarelovin adresinden uygulamaya ulaşabilirsiniz.

17. Followers Pro+

Followers Pro+ instagram takipçi analizi yapmanıza yarayan önemli uygulamalardan biridir. Profilinizi ve takipçilerinizi analiz ederek karşınıza istatistikler çıkarır. Sizi kimin takip ettiğini, kimlerin takipten çıktığını, kimin yorum yaptığını bu program gösterir.

Uygulama marketlerinden bu uygulamayı indirebilirsiniz.

18. Pixlee

Instagram hesaplarınızın analizlerini yapıp raporlar sunan uygulama ücretsiz olarak size çeşitli önerilerde bulunur. Bu önerileri uygulayarak hesaplarınızı geliştirebilirsiniz.

Pixlee adresinden uygulamaya ulaşabilirsiniz.

19. Hashtagify

instagram analiz programıInstagramda hesabınız büyütmek için ve satışlarınızı artırmak için kullanabileceğiniz Hashtagify, tüm verileri tarayarak size önerilerde bulunuyor. Uygulamanın vereceği öneriler, hesabınızı ve satışlarınızı artırmaya yönelik olacak.

Hashtagify adresinden uygulamaya ulaşabilirsiniz.

20. Rival IQ

Instagram hesabınızı geliştirmek ve rakiplerinizi analiz ederek bir karşılaştırma yapmak isterseniz, Rival IQ tam size göre. Çeşitli özellikleriyle beraber tüm hesap özelliklerinizi bu uygulamada görebilirsiniz.

Rival IQ adresinden uygulamaya ulaşabilirsiniz.

BONUS: LATER

Later, bir diğer Instagram analiz programı. Bu programla sayfanızda paylaşacağınız gönderileri ve akışınızı yönetebilirsiniz. Ayrıca takipçilerinizi ve etkileşimlerinizi kolayca analiz edebilirsiniz.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram sayfalarınızı geliştirmek için gerekli olan analiz araçlarını verdim. Siz de bu programların arasından en iyi instagram takipçi analizi uygulaması hangisi karar vererek seçebilirsiniz.

Instagram Takipçi Analizi Aracı Kullanmak Faydalı Mı?

Analiz aracı kullanmak elbette faydalı. Her zaman verileri göz önüne alarak çıkarımlarda bulunan biri olarak, Instagram hesaplarını iyi şekilde incelemeyi ve çıkan sonuçlara göre yol haritası çıkarmanızı tavsiye ediyorum.

Çünkü plansız programsız yapılan girişimler belirli bir noktadan sonra tıkanacaktır. Instagram gibi uygulamaların da günden güne geliştiğini ve değiştiğini göz önüne alırsak, yenilikleri takip etmek ve eksik olunan kısımları görmek için Instagram analiz araçları ile istatistikleri çıkarmak gerekiyor.

Bu sırada yazımda da bahsettiğim üzere Instagram takipçi analizi aracı nasıl kullanılır bilmelisiniz.

Takipçi analizi instagram gördüğünüz üzere önemli. Instagram takipçi kasma ve sayfanızı geliştirmek istiyorsanız bu uygulamaları kullanabilir ve sayfalarınız için düzenli raporlamalar yapabilirsiniz. Sosyal medya SEO yapmak için de bu uygulamalar yararlı olacak.

Kendim de bu uygulamaları kullanarak öncelikle kendi profilimi ve elimde olsan sayfaları günden güne planlı olarak geliştiriyorum. Böylece güncellemeler gelse bile ne zaman ne hamleler yapılacağını kestirebiliyorum.

Instagram fenomeni olmak adlı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Sık Sorulan Sorular

Yazımızın bu kısmında sık olarak sorulan ve cevapları çok merak edilen sorulara yer vereceğiz.

En İyi Instagram Analiz Araçları Hangileri?

Iconosquare, SimplyMeasured, Reports+ gibi programlar en iyi Instagram araçları arasında yer alıyor. Bu programlarla hem takipçi analizi yapabilir hem de gönderilerinizin verimliliğini ölçebilirsiniz.

En İyi Instagram Unf Programı Hangisi?

Iconosquare, SimplyMeasured, Reports+ adlı programlar, instagram takipçi analiz ve unfde en iyi programlardır.

Instagram Takipçi Analizi Güvenilir Mi?

Güvenilir Instagram analiz araçları bulunmakta. Bunun için kurumsal sitelere yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Aksi halde sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Ücretsiz Instagram Analiz Araçları Hangileri?

SimplyMeasured, Followers Assistant ve Instagram Insights ücretsiz araçlar arasında yer alırlar. İstediğiniz programı seçerek işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

En İyi Instagram Takipçi Analizi Programı Hangisi?

Followers Assistant, Instagram Insights ve SimplyMeasured gibi programlar, takipçi analizi için kullanılabilir.

“En İyi Instagram Analiz Araçları 2023 | 20+ Analiz Programı” üzerine 11 yorum

 1. En iyi instagram analiz aracı çok memnunum kullanımı çok kolay ve çok işlevsel herkese tavsiye ederim

  Cevapla
 2. Çok kaliteli ve uzman ekiple birlikte kaliteli bir hizmet veriyorlar. Instagram buradan analiz yapılır

  Cevapla
 3. iyi Instagram analiz programını buradaki yazı sayesinde buldum teşekkür ederim gayet açıklayıcı bir yazı olmuş Allah razı olsun sizden teşekkürler herkese tavsiye ederim bu yazıyı okumasını bu site de çok güzel her şey bulunuyor.

  Cevapla
 4. En iyi Instagram takip analizleri ile ilgili olarak son derece bilgi ve açıklayıcı bir yazı olmuş diyebilirim. Çok teşekkürler.

  Cevapla

Yorum yapın