Ana sayfa » Gezilecek Yerler » Antalya’da Ne Yenir? Antalya’da Nerede Ne Yenir? | Detaylı Rehber

Antalya’da Ne Yenir? Antalya’da Nerede Ne Yenir? | Detaylı Rehber

Antalya’da ne yenir? sorusu, Antalya’da gezilecek yerler listenizin önemli bir parçasını oluşturmalıdır. Tatile gittiğiniz herhangi bir ilin, gezilecek yerlerini bilmek önemlidir ancak o ilde aç aç gezmek, tatilinizin pek hayal ettiğiniz gibi geçmemesine neden olabilir. Özellikle Antalya gibi sıkça tercih edilen ve sadece Türkiye’de değil, dünyadaki birçok turistin gözdesi olan bir yere gidiyorsanız, en iyi mekanları ve Antalyada ne yenir ne içilir bilmeniz gerekir.

Antalya’da ne yenir? sorusuna sadece Antalya’nın merkezi odaklı cevap aramamak gerekir. Antalya’nın asıl gezilecek yerleri merkezden ziyade ilçelerindedir. Bu yüzden ilçelerinde de mutlaka karnınızı doyurabileceğiniz, bölgenin meşhur ve kaliteli mekanlarını tercih etmeniz gerekir. İçeriğimizde de bu yüzden ilçe ilçe giderek, Antalya’da hangi ilçelerde, hangi işletmelerde hangi yemekler yenir? sorularının hepsini cevaplayacağız.

Antalya Merkezde Ne Yenir?

Antalya’da ne yenir denildiği zaman Akdeniz mutfağı aklınızda ne şekilde canlanıyor bilemiyoruz ancak genel olarak Akdeniz mutfağının yeşillik ağırlıklı olduğunu söylemek isteriz. Bu yüzden Akdeniz mutfağından ziyade, ürünleri ile ünlenmiş mekanlara uğramanız, çok daha mantıklı olur. Antalya merkezde ne yenir sorusunun cevabı sürprizlerle doludur.

Topçu Kebap

antalya ne yenirAntalya merkezde ne yenir diye düşünüyor ancak seçenekler arasında karar veremiyorsanız, listenize mutlaka gitmeniz gereken bir mekan olarak Topçu Kebap’ı yazmanızı önermekteyiz. Antalya’nın ilk lokantası olarak bilinen Topçu Kebap, 1885 yılından bu yana aynı yerinde faaliyet göstermektedir. Nesillerdir aynı aile üyeleri tarafından yönetilen bu işletme, leziz kebabıyla sizleri büyüleyecektir. Kebabın yanı sıra yaprak döner, kuzu şiş, piyaz gibi ürünleri de mekanın mutlaka tatmanız gereken diğer lezzetleridir. Topçu Kebap hem güvenilir hem de kaliteli ürünleriyle, Antalya merkezde yemek yenilecek yerler arasında zirvededir.

Adres: Elmalı Mah./ Şarampol Cad./ No:21, 07035 Muratpaşa/ANTALYA (Kapalı Yol)

Börekçi Tevfik

Antalyada ne yenir
 sorunuza, biraz da yöreye ait lezzetlerle devam etmek istiyorsanız, Börekçi Tevfik’e mutlaka uğramanızı önermekteyiz. İster öğlen yemeği isterseniz de sabah kahvaltısı için Börekçi Tevfik’in serpme böreğini mutlaka tatmalısınız. Serpme böreğinin efsane tadı sizi büyüleyecektir ancak bu böreği yanında çay olmadan kesinlikle denemeye kalkmayın. Eviniz dışında içtiğiniz en güzel çayı da yine Börekçi Tevfik’te tadabilirsiniz.

Adres: Sinan Mah./ Peker Cad./ 1255 Sok./ Ay İşhanı, 07050 Muratpaşa/ANTALYA

Şişçi Ramazanın Yeri

antalya ne yenirAntalya merkezde yemek yenilecek yerler
denildiği zaman Şişçi Ramazanın Yeri’ni listeye eklememek, büyük bir eksiklik olacaktır. Şiş kebabı, et şiş, tavuk şiş, ciğer şiş gibi lezzetleriyle Antalya’da nam salmış olan bu mekan, piyazıyla da misafirlerini kendine hayran bırakır. Antalya’nın piyaz yapan en iyi mekanlarından biridir. Ayrıca piyaz, Antalya’nın en meşhur lezzetidir. Piyaz deneyiminizi ya Şişçi Ramazanın Yeri ya da Topçu Kebap’ta mutlaka yaşamanızı önermekteyiz.

Adres: Kızılsaray Mah./ Yener Ulusoy Bulvarı/ Bilgiç Apartmanı 44/F, 07040 Muratpaşa/ANTALYA

Sıralı Kebap

Antalyada ne yenir
 sorusuyla oluşturduğunuz yemek listenize et vb. ürünlerle devam etmek istiyorsanız, Sıralı Kebap’ı da mutlaka eklemelisiniz. Et ürünlerinde kullanmış oldukları özel soslar, yemeklerin muhteşem bir tada sahip olmasına neden olur. Ayrıca Antalya’nın sosyal medyayı en aktif kullanan kebapçılarından biridir. Sosyal medya hesaplarına da göz atarak, görsellik olarak ne kadar mükemmel bir mekan olduğunu görebilirsiniz. Görselliğin yanı sıra lezzetleri de yine aynı derecede mükemmeldir.

Adres: Çağlayan Mah./ Eski Lara Cad./ No:419, 07230 Muratpaşa/ANTALYA

7 Mehmet

antalya ne yenirAntalya merkezde yemek yenilecek yerler
konusunda et ürünlerinden ziyade sebze ve salata gibi yiyecekler de tatmak istiyorsanız, sizi Antalya mutfağının derinliklerine götürecek bir mekanı önermek istiyoruz. 7 Mehmet, zengin menüsüyle Antalya’nın sebze yemekleri konusunda en iyi mekanlarından biridir. Et ürünlerinden ziyade ferahlatıcı yemekler tatmak için mutlaka 7 Mehmet’e uğramanız gerekir.

Adres: Meltem Mah./ Atatürk Kültür Parkı, Dumlupınar Bulvarı/ No:201, 07030 Muratpaşa/ANTALYA

Aksu Piyaz-Köfte

Antalya ne yenir
 sorusuna ek bir parantez açıp, bu parantezin içine ise Aksu’da yemeniz gereken piyaz ve köfteleri mutlaka eklememiz gerekir. Antalya’nın Aksu ilçesi, köfte ve piyaz konusunda Türkiye’nin sayılı lokasyonlarından biridir. İlçede birçok köfte ve piyaz yapan işletme yer almaktadır. İşletmelerin hepsi köfte ve piyaz konusunda başarılıdır ancak Şimşek Köfte Piyaz (İsa Usta) işletmesinin köftelerini mutlaka tatmanızı önermekteyiz. Aksu ilçesinin en iyi köftecisi olan bu işletme, köfte ve piyazın yanında sınırsız çay, ayran ve tatlı gibi seçenekler de sunar.

Adres: Barbaros Mah./ Serik Caddesi Üzeri No:103, Aksu/ANTALYA (aksu ziraat bankası yanı)

Manavgat Yemek Yenilecek Yerler

Antalya’nın en büyük ve en canlı ilçelerinden biri olan Manavgat, ziyaret ettiğinizde size karnınızı doyuracağınız birçok seçenek sunar. Manavgat yemek yenilecek yerler konusunda Antalya’nın en çeşitli ilçelerinden biridir ancak Manavgat’ın mutlaka uğramanız gereken restoranları vardır.

Sultan Sofrası

Manavgat’ta ne yenir
 diye düşünüyor ve Antalya gezinizi Manavgat’ta sürdürüyorsanız, Sultan Sofrası, Manavgat’ta mutlaka uğramanız gereken ilk yer olmalıdır. Bu restoran beyaz örtüleri ve perdeleriyle girer girmez size huzur depolar. Ayrıca denize olan manzarası ve doğayla iç içe yapısı nedeniyle Manavgat’ta mutlaka uğranılması gereken restoranların başında gelir. Mekanın et yemeklerini ve yemek sonrası da çayla birlikte tatlı denemenizi kesinlikle öneririz.

Adres: Yukarı Pazarcı Mah./ Kordon Cad./ No: 7, Manavgat/ANTALYA

Dedem Cızbız Restoran

antalya ne yenirManavgatta yemek yenilecek yerler
arasında mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir başka mekan ise Dedem Cızbız Restoran’dır. Et yemekleriyle ünlü olan bu mekan, kırmızı ve beyaz et konusunda bölgenin en ekonomik restoranlarındandır. Ayrıca işletmenin müşterilerini ağırlama biçimi de görülmeye değer.

Adres: Antik Side Yolu/ Yavuz Sultan Selim Bulvarı 1586. Sok. No:1, Manavgat/ANTALYA

Elia Restoran

Antalya’da ne yenir
 sorunuz kapsamında hazırladığınız listede, Manavgat ilçesinde mutlaka yazmanız gereken mekanlardan bir diğeri de Elia Restoran’dır. Yemeklerinin lezzeti bölgede büyük bir üne sahiptir ancak bu işletmenin en güzel yanlarından biri, son derece sakin, nezih ve tam olarak aile yeri diyebileceğimiz bir mekandır. Deniz manzarası eşliğinde, huzur dolu bir yemek istiyorsanız, mutlaka uğramanızı tavsiye etmekteyiz.

Adres: Side Mah./ Nar Sok. No:15/4, Manavgat/ANTALYA

Radika Meze ve Balık Restoran

Manavgat yemek yenilecek yerler
listeniz kırmızı et ve beyaz et ağırlık olmuş olabilir. Biraz daha hafif bir şeyler yemek istiyorsanız ve özellikle deniz ürünlerine ilginiz varsa, Radika Meze ve Balık Restoran, Manavgat’ta kesin olarak gitmeniz gereken bir yerdir. Deniz ürünleri konusunda son derece başarılı olan bu mekan, bölgede alanında en iyisi diyebiliriz.

Adres: Side Mah./ Turgut Reis Cad. Manavgat/ANTALYA

Alanya Yemek Yenilecek Yerler

Antalya’da ne yenir sorunuzun Alanya kısmı da sizi birçok sürpriz ile karşılayacaktır. Antalya’nın en turistik ilçelerinden biri olan Alanya, yemek yenilecek yerler konusunda da Antalya’nın enleri arasında yer alır. İlçe yaz aylarında turist akınına uğradığı için her restoranın bu rekabet ortamı içerisinde son derece başarılı lezzetler sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Dim Çayı Pınarbaşı Restoran

Alanya yemek yenilecek yerler
konusunda oldukça zengin bir ilçe ancak en sıra dışı yemek deneyiminizi bu Dim Çayı Pınarbaşı Restoran’da yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Dim Çayı’nın büyüleyici manzarası ile birlikte üstü üste olan kamelyalarda en tepeden yemek yiyerek, huzur dolu ve eşsiz manzarayı seyretmeniz, size bu yüzden sıra dışı bir yemek yeme deneyimi sunar. Manzara olarak Türkiye’de böyle bir yerde yemek yeme şansınız pek bulunmaz. Dim Çayı Pınarbaşı restorana giderseniz, bu şansı yakalayacaksınız.

Adres: Dim Çayı Mah./ Baraj Yolu Cad./ 9. Km, Antalya/ALANYA

My Balıkçım Balık Lokantası

antalya ne yenirAntalya’da nerede ne yenir
 sorunuzun Alanya bölümünde, sizi Alanya’nın en ünlü balık restoranlarından biriyle tanıştırmak isteriz. My Balıkçık Balık Lokantası, Alanya’da nerede yemek yenir? sorusunu sorduğunuz herhangi bir kişinin ilk 3 cevabı içerisinde yer alır. Mekan, Alanya’nın en köklü mekanlarından biri olarak bilinirken, masalar, mezeler, sofra ve atmosfer olarak oldukça Retro bir hava vardır. Deniz ürünleri konusundaki başarısı da Alanya sınırlarını çoktan aşmış durumdadır.

Adres: Belediye Ucuz Halk Pazarı D:48-49, Alanya/ANTALYA

Kaşıkara Ocakbaşı Restoran

Alanya yemek yenilecek yerler
listenize kesinlikle eklemeniz gereken  bu mekan, kebapları, şişleri ve tüm et ürünleriyle harika lezzetleri sizlere sunmaktadır. Mekan 2009 yılında faaliyete başlamış olmasına rağmen, yemeklerinin lezzeti nedeniyle kısa sürede kendini duyurmuştur. Bu yüzden yerel halkın, yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği restoranların başında gelir.

Adres: Saray Mah./ Aşçı Sadullah Sok./ 07400 Alanya/ANTALYA

Park Orman Restoran

Alanya özellikle Temmuz aylarında bunaltıcı sıcağı nedeniyle sizi biraz yorabilir. Hatta bu durum iştahınızın kabarmasına da yol açabilir. Tam bu noktada mutlaka gitmeniz gereken mekanların başında Park Orman Restoran gelir. Gedevet Yaylası’nda bulunan bu mekan, organik etleriyle sizi büyüleyecektir. Antalya Alanya ne yenir listenize, aracınız varsa mutlaka bu işletmeyi yazmanız gerekir. Doğanın içinde, ayaklı ocakla sunmuş olduğu ızgaralarla yediğiniz yemek ne olursa olsun en az 2 porsiyon yemeden mekandan ayrılmak istemeyeceksiniz. Ayrıca mekanın doğal köy kahvaltısını da mutlaka denemenizi önermekteyiz.

Adres: Kadıpaşa Mah./ Bostancıpınarı Cad./ No: 57, Alanya/ANTALYA

Bamyacı Dondurma

Alanya yemek yenilecek yerler
konusunun dışında, ağzınızı tatlandıracak olan bir işletmeden bahsetmek isteriz. Bamyacı Dondurma, Alanya’nın en eski dondurmacısı olarak bilinir. Tamamen doğal ve katkı maddesi içermeyen dondurmaları, Alanya sıcağında sizi ciddi anlamda ferahlatacaktır. Meyveli dondurmalardan ziyade sütlü dondurması, eşi benzerini zor bulacağınız bir dondurma deneyimi yaşamanıza neden olacaktır.

Kemer Yemek Yenilecek Yerler

Antalya’da ne yenir sorusunun en önemli kısımlarından biri de Kemer ilçesidir. Kemer, Antalya’nın en çok turist ağırlayan bölgelerinden biridir. Eğer Kemer ilçesine giderseniz, son derece keyifli ve eğlenceli bir tatil sizi bekler. Keyifli ve eğlenceli tatil esnasında bölgenin iyi restoranlarına da uğramanız, tadı damağınızda kalacak lezzetleri deneyimlemenize neden olacaktır. Kemer’de ne yenir?

Karakuş Restoran

antalya ne yenirKemer yemek yenilecek yerler
konusunda deniz ürünleriyle tanınan restoranların başında Karakuş Restoran gelir. Izgarada yapılan deniz ürünleri, restoranın kendine has baharatları ve soslarıyla muhteşem bir tada bürünür. Gerçekten son derece lezzetli deniz ürünleri yemek istiyorsanız, Antalya’da sırf özel olarak Kemer ilçesinde bu restorana gidebilirsiniz.

Adres: Ulupınar Mah./ Çıralı Sok./ No: 546, Kemer/ANTALYA

Kitchen

Antalyada ne yenir
 listenizin bir kısmında tamamen Akdeniz mutfağına yer vermek istiyorsanız, Kemer ilçesinde yer alan Kitchen işletmesine gitmelisiniz. Akdeniz mutfağının gerek salataları gerekse deniz ürünleriyle tüm zenginliklerini size sunan bu işletme, bölgenin en nezih işletmelerinden biri olarak da bilinir. Akdeniz mutfağının serinletici ve hafif yemeklerini mutlaka bu restoranda tatmanızı önermekteyiz.

Qalista Lounge Restoran

antalya ne yenirKemer yemek yenilecek yerler
listenizde, deniz manzarasına karşı doyasıya yemek yemek istiyorsanız, Qalista Lounge Restoran mutlaka uğramanız gereken bir yerdir. Kemer Marina’da yer alan bu restoran, özellikle tekne turu yaparsanız, tur sonrası uğramanız gereken ilk restoranlardan biridir.

Adres: Merkez Mah./ Kemer Marina No 5/A, Yalı Cad./ 07990 Kemer/ANTALYA

Puskhin Sea Food

Antalya’da ne yenir
 sorusunun cevapları arasında deniz ürünlerine ağırlık vermenizi öneririz. Akdeniz’in en güzel illerinden biri olan Antalya, Türkiye’de deniz ürünleri konusunda en geniş imkanları bulacağınız illerden biridir. Bu yüzden Kemer ilçesinde bulunan Puskhin Sea Food işletmesini de listenize ekleyerek, seçkin deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. Özellikle daha önce hiç tatmadıysanız, ilk tecrübenizin bu restoranda olması deniz ürünlerine olan bakış açınızın değişmesine neden olacaktır.

Adres: Merkez Mah./ Yalı Cad./ 07990 Kemer/ANTALYA

Beycik Panorama Restoran

Kemer yemek yenilecek yerler
içerisinde en farklı restoranlardan biri, Beycik Panorama Restoran olarak tanımlanabilir. Ormanda mangal yaparken aldığınız keyfi, bir restoranda almak istiyorsanız, Beycik Panorama Restoran’ı tercih edebilirsiniz. Doğanın büyüleyici atmosferinin etkisinde, maksimum iştahla yemek yiyeceğiniz harika bir yerdir.

Adres: Beycik Koyu/ Kemer Yolu Beycik Köyü, Kemer/ANTALYA

Casa La Luna

Antalya’da ne yenir
 sorunuzun Kemer kısmı için son olarak önereceğimiz işletme ise Casa La Luna’dır. Bu işletme hem bar tarzı hem de restoran tarzı, 80’leri andıran müzikleri ve Retro havasıyla ilginç yemek deneyimi yaşayacağınız bir işletmedir. Üstelik dışarıdan çok lüks gözükmesine rağmen fiyatlarının son derece uygun olması sizi fazlasıyla şaşırtacaktır. Bu restorana gidip, et ürünlerini kesinlikle denemenizi öneririz.

Adres: Merkez Mah./ Atatürk Cad./ 19/a, 07980 Kemer/ANTALYA

Kaş Yemek Yenilecek Yerler

Antalya’nın mutlaka gezilip, görülmesi ve hem tarihi hem de doğası bakımından incelenmesi gereken ilçelerinden biri de Kaş ilçesidir. Kaş ilçesi için uzun bir vaktinizi ayıracağınızdan emin olabilirsiniz. İlçenin her yanı size bambaşka sürprizler yapacaktır. Bu sürprizlerle dolu işletmeyi keşfederken, karnınızın da fazlasıyla acıkacağını söylemek isteriz. Gelelim Kaş yemek yenilecek yerler listemize…

Mezetaryen

antalya ne yenirAntalya Kaş’ta ne yenir
 listenizin belki de en farklı deneyimlerini yaşayacağınız restoranlarından biri de Mezetaryen’dir. Mezetaryen, deniz ürünleri, yeşillikler ve daha birçok farklı yemeği ile farklı bir yemek deneyimi sunar. Özellikle erin Akdeniz mutfağını tatmak istiyorsanız, kesinlikle uğramalısınız. Akdeniz mutfağının gerek sebze gerekse deniz ürünleri bakımından tüm nimetlerini burada bulabilirsiniz.

Adres: Andifli Mah./ Cumhuriyet Meydanı no:14, 07580 Kaş/ANTALYA

Zaika Ocakbaşı

Kaş yemek yenilecek yerler
denildiği zaman ve hatta Kaş halkına sorduğunuz zaman, size mutlaka söyleyecekleri restoranlardan biri de Zaika Ocakbaşı restorandır. Et yemeklerinin üst düzey olduğu bu restoranda, kuzu şiş, ciğer şiş ve Adana kebap gibi ürünleri kesinlikle denemelisiniz. Bunun yanı sıra mekanın yemek yanında getirilen salatalarına da bayılacağınızdan eminiz.

Adres: Andifli Mah./ No: 13, İlkokul Sok./ 07580 Kaş/ANTALYA

Dudu Mutfak

antalya ne yenirDeniz ve ada manzaralarına karşı huzurlu bir kahvaltı yapmak istiyorsanız, Dudu Mutfak da Antalya’nın Kaş ilçesinde mutlaka uğramanız gereken işletmelerden biridir. İşletmenin kahvaltı menüsünden doğallık fışkırırken, işletmenin nar ağaçlarıyla ve doğayla iç içe olması, iştahınızın tahmin ettiğinizden de fazla kabarmasına neden olacaktır.

Adres: Andifli Mah./ Süleyman Sandıkçı Sok./ No:1/3, 07580 Kaş/ANTALYA

L’apero Kaş

Antalya ne yenir
? listemizin son önerisi ise L’apero Kaş restorandır. İşletmenin genel konsepti, Fransız mutfağı üzerinedir. Kaş ilçesinde gideceğiniz en farklı restoranlardan biridir ve ürünlerinin lezzetine mutlak suretle bakılması gereklidir. Türk mutfağının güzellikleri saymakla bitmez ancak L’apero Kaş sayesinde Fransız mutfağının da fena olmadığını deneyimleyebilirsiniz.

Adres: Andifli Mah./ Arısan Sok./ 1A, 07580 Kaş/ANTALYA

Antalya’da nerede ne yenir sorusuna detaylıca cevap verdik. Antalya’ya geldiğinizde nereleri gezebileceğinizi Antalya gezilecek yerler yazımızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca Antalya plajları yazımızdan da en güzel plajları görebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Antalya’da Ne Yenir?

Antalya’ya geldiğinizde Topçu Kebap, Börekçi Tevfik, Sıralı Kebap gibi yerlerde yemek yiyebilirsiniz. Sadece Antalya merkezde değil, Manavgat, Kaş, Alanya ve Kemer gibi tatil yerlerinde de çok güzel yemekler yiyebilirsiniz.

Antalya’da Nerede Ne Yenir Ne İçilir?

Antalya’da en güzel köftecileri, ciğercileri ve diğer et çeşitlerini yapan restoranları bulabilirsiniz. Neredeyse adım attığınız her yerde bu gibi restoranlar mevcut. Özellikle yaz aylarında restoran sayısı daha da artıyor.

Antalya’nın En Meşhur Yemekleri Nelerdir?

Balık başta olmak üzere piyaz ve çeşitli et ürünleri Antalya’nın meşhur yemekleri arasında yer alır.

 

Yorum yapın