Ana sayfa » Gezilecek Yerler » Adana’da Ne Yenir? Adana’da Nerede Ne Yenir? | Detaylı Rehber

Adana’da Ne Yenir? Adana’da Nerede Ne Yenir? | Detaylı Rehber

Adana’da ne yenir? Adana’da kebap nerede yenir? Adana kebap en güzel nerede tadılır? Gibi birçok soru Adana seyahatiniz öncesinde kafanızda dolaşıyor olabilir. Sakın bu soruları önemsiz görmeyin ve bu konuda üstünkörü bir liste hazırlamayın. Adana, Türkiye’de en zengin ve en lezzetli mutfağa sahip olan illerimizden biridir. Bu yüzden Adana gezilecek yerler listenizin devamında Adana ne yenir şeklinde bir başlık açın ve içeriğimiz sayesinde bu başlığın altına bir liste hazırlayın.

Adana’da daha önce hiç tatmadığınız birçok yemekle karşılaşacaksınız. Bu yemekleri en iyi yapan yerlerde yemek yemeniz, ilk deneyiminizin de son derece başarılı olmasına neden olacaktır. Adana’nın birçok yerinde kebap, şırdan ve diğer meşhur lezzetleri tadabilirsiniz ancak bu yemekler, yerinde yenildiği zaman tadını asla unutamayacağınız lezzetler tatmış olacaksınız. Peki, gelelim şimdi Adanada ne yenir? Adana kebap nerede yenir? gibi sorularımızın cevaplarına…

Adana’da Adana Kebap Nerede Yenir?

Öncelikle Adana’da Adana kebap nerede yenir? konusunu incelemekte fayda var. Adana’nın ismini alan bu yemek, Türkiye’de gerçekten en güzel Adana’da yenir. Adana’da yediğiniz kebabın tadını başka herhangi bir ilde alamazsınız. Adana’daki kebapçılar büyük, orta ve küçük hiç fark etmeksizin, sanki büyülü bir formül kullanıyorlarmış gibi bu kebabı yaparlar. Hangi restoran veya lokantada yerseniz yiyin, mutlaka daha önce hiç tatmadığınız kadar harika bir kebap tadı alacaksınız. Öncelikle Adana’nın en meşhur kebapçılarından biri olan Kebapçı Mesut ile başlayalım.

Kebapçı Mesut

adana ne yenirKebapçı Mesut, Adana’nın en meşhur kebapçılarından biri olarak bilinir. Ayrıca Adana’nın en köklü kebapçılarından biri olarak da tarif edilebilir. Çünkü 1921 yılından günümüze kadar hizmet vermekte olan Kebapçı Mesut, Adana’da kebabın şekillenmesine de neden olmuştur. Hizmet ve servis konusunda kendinizi özel hissedeceğiniz bir yerdir. Ayrıca kebaplar genel olarak eski usule uygun bir şekilde yapılır. Sunum ise gerçekten çok büyüleyicidir. Ayrıca kebabın yanına, cacık, turp ezme ve daha birçok ekstra da veriliyor. Kebapçı Mesut, misafirlerini son derece iyi bir menü ile karşılıyor.

Adres: Kocavezir Mah./ Karacaoğlan Cad./ 23. Sok. No: 4, Kuruköprü/ SEYHAN

Kling Usta

Adana’da ne yenir
? sorunuzun Adana kebap bölümünde ise Kebapçı Mesut’tan sonra mutlaka Kling Usta gelmelidir. Kebabının kıvamını hiçbir yerde deneyimlemeniz mümkün değilken, kebabın yanında verilen el yapımı şalgam, yine kebap gibi hayatınızda daha önce hiç tatmadığınız eşsiz bir tat veriyor. Adana dışından geldiğinizi ve kebaplarını merak ettiğinizi söylerseniz, size olan ilginin bambaşka olduğunu göreceksiniz. Kebabın yanında sunulan mezelerin çeşitliliği iştahınızı kabartırken, tıpkı Kebapçu Mesut’ta olduğu gibi Kling Usta’da da en az 2 porsiyon kebap yemeden kalkmayacaksınız.

Adres: Reşat Bey Mah./ Gazipaşa Blv./ Vali Yolu Cad. /63014 Sok. (Kapalı Spor Salonu Karşısı) / ADANA

İştah Kebap

adana ne yenirAdanada ne yenir
 sorunuzun Adana kebap kısmının en önemli kebapçılarından bir diğeri de İştah Kebap’tır. Adana’nın pek meşhur olmayan ancak kebabıyla sizi büyüleyecek mekanlarından biridir. Keşfedilmemesinin biraz daha güzel olduğu söylenebilir. Çoğu kebapçının yoğun talep karşısında kebaplarını bozduğu görülür. İştah Kebap ise tam tersidir. Yıllardır kebabında en ufak bir oynama yoktur. Adı gibi iştah kabartan bu kebapçının da mutlaka Adana gezinizde uğramanız gereken bir nokta olduğunu söylemek isteriz.

Adres: Yağ Cami/ Halk Bankası’nın hemen yanı, Seyhan/ ADANA

7/C Ocakbaşı Restoran

Adana’da kebap nerede yenir
? sorusu üzerinden liste oluşturuyorsanız, 7/C Restoranı da mutlaka listenize almanız gerekir. Lezzeti bir kenara dursun, fiyat olarak son derece uygundur. Bu yüzen birden fazla porsiyon yemek yerken tekrar tekrar düşünmenize gerek yoktur. Çalışanları ve işletme sahibinin samimiyeti, çok özel bir şekilde ağırlanmanıza neden olur. Kebabını, hizmetini, mezelerini, ayran ve şalgamını kesinlikle denemeniz gerekir.

Adres: Mahfesısığmaz Mah./ 79019 Sok./ No:23/A Turgut Özal Bulvarı

Öz Asmaaltı Kebap ve Döner

adana ne yenir

Adana’da ne yenir sorusunun kebap bölümü için daha orta kısımdayız. Adana’da mutlaka uğramanız gereken kebapçılar listemizin orta sırasında ise Öz Asmaatlı Kebap ve Döner yer alıyor. Kebabı ve döneriyle, meşhur olan bu işletme, kebap konusunda Adana’nın en iyileri arasında gösteriliyor. Kebabı kadar et dönerinin de cezbetmesi, haliyle hem kebabı hem de döneri aynı anda sipariş etmenize neden oluyor. Ayrıca meze ve salata çeşitliliği de tahmin ettiğinizden de fazla bir şekilde karşınıza geliyor.

Adres: Kocavezir Mah./ Melekgirmez Sok./ Mestan Hamamı’nın hemen yanındaki dükkan

Eyvan Kebap

adana ne yenirAdana’da gidilmesi gereken kebapçılar
listesi hazırlarken, diğer kebapçılar gibi Eyvan Kebap da mutlaka listede yer almalıdır. Kebap lezzet olarak şahane iken, salata ve açık ayranının da yine aynı derecede güzel olduğunu söylemek isteriz. 36 yıldır hizmet veren bu işletme çok tanındığı için müşterileri hep sabit. Haliyle mekandakiler ve işletme çalışanları birbirlerini tanıyan kişilerdir. Eğer giderseniz il dışından geldiğiniz çabucak anlaşılır bir anda ilgi odağı olursunuz. Böylelikle hem çok iyi misafir edilir hem de lezzetli kebabın tadını çıkarırsınız.

Adres: Turguz Özel Bulvarı/ Polisevi Kavağı/ 81075 Sok. No:3, Seyhan/ ADANA

Elem Restoran

Adana’da ne yenir
 sorunuzun araştırmasını farklı kaynaklardan yapıyor olsanız bile Elem Restoran’ı mutlaka bu kaynaklarda da görürsünüz. Adananın kaliteli ve ünlü kebapçılarından biri olarak tanır. Üstelik kebap türü olarak da son derece zengindir. Kebap yemek istemeyen, diğer lezzetleri de rahatlıkla tadabilir. Menüde yer alan her türlü yemeği, rahatlıkla ve güvenerek sipariş edin. Her yemeğin tadına bayılacağınızı söylemek isteriz.

Adres: Havutlu Mah,/ Karataş Cad. No: 527/A, Yüreğir/ ADANA

Cik Cik Ali

adana ne yenirAdana meşhur kebapçıları
arasında yer alan Cik Cik Ali, 40 yılı aşkın bir süredir Adana’da hizmet vermektedir. Eğer kebap konusunda hafif, kolay yenilebilir ve yedikten sonra sindirimi zor olmayan ancak lezzetinden de ödün verilmemiş bir arayış içerisindeyseniz, Cik Cik Ali’yi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tıpkı Coca Cola gibi kebabında çözülemeyen bir sır olan Cik Cik Ali Restoran, Adana’da alışılmışın dışında kebap tatmak isteyen kişilerin mutlaka uğraması gereken noktalardan biridir.

Adres: İstiklal Mah./ Kurtuluş Cad./ Sedef Otel’in arka tarafı

Kebapçı Şeyhmus

Adanada ne yenir
 listemizin kebap kısmının son bölümünde ise Kebapçı Şeyhmus’a yer verelim istedik. Kasıntı mekanlarda yemek yemek istemiyor ve daha çok salaş restoranları tercih ediyorsanız, Kebapçı Şehmus tam sizin içindir. Açık ayranın yanında, kebap, salatalar ve yemekten sonra çay, mini bir ziyafet çekmenize neden olacaktır. Üstelik bu kadar yeme içmenin ardından ödediğiniz düşük miktardaki hesap da sizi çok şaşırtacaktır.

Adana’da Nerede Kahvaltı Yapılır?

Adana’da ne yenir sorusunun yanıtını ararken, kebap bölümüne iyi tecrübeler yaşamanız adına büyük bir yer verdik. Adana kebabıyla ünlü bir şehirdir ancak sadece kebaba odaklanmamak gerekir. Bu şehirde güzel bir kebabın yanı sıra kaliteli bir kahvaltı yapmanız da önemlidir. Adana’da nerede kahvaltı yapılır? Sorusuna istinaden, gezi rehberinize kahvaltı yapabileceğiniz mekanları da eklemenizi önermekteyiz.

Kazım Büfe

Adana’da nerede kahvaltı yapılır
? diye düşünüp, serpme kahvaltıdan kaçmaya çalışıyorsanız Kazım Büfe’nin tam size göre olduğunu söylemek isteriz. Ufak atıştırmalıklarla veya meyvelerle kahvaltı yapabileceğiniz bu büfe, Adanalıların vazgeçilmez mekanlarından biridir. Mekanın kahvaltısının yanı sıra muzlu sütünün son derece meşhur olduğunu söylemek isteriz. Adana’da muzlu süt denildiği zaman ve hatta çevre illerde bu içeceğin adı zikredildiği zaman Kazım Büfe akla gelir.

Adres: Cemalpaşa Mah./ Toros Cad.i Bahadır Apt. D:No.34/B, 01120 Seyhan/ ADANA

Petek Pastanesi

Kahvaltı denildiği zaman aklınıza serpme kahvaltı geliyorsa, Adana’da ne yenir sorusunun kahvaltı kısmının en güzel serpme kahvaltısını Petek Pastanesi’nde bulacağınızı söylemek isteriz. Pastanenin kahvaltısı, dillere destan olacak kadar lezzetlidir. Üstelik serpme kahvaltıda kullanılan ürünlerin çoğu doğaldır. Bu yüzden lezzetleri, tabakların dibini sıyırmanıza neden olacaktır. Ayrıca sucuklu yumurtası, hayatınız boyunca yediğiniz en güzel sucuklu yumurta olabilir.

Adana’da kahvaltı yapılacak yerler içerisinde Petek Pastanesi yalnızca serpme kahvaltısı ile ünlü değildir. Aynı zamanda hamur işi konusunda da Adana’nın en meşhur pastanelerinden biridir. Poğaçalar, simitler, börekler ve dahası, harika bir kahvaltı deneyimi yaşamanıza neden olur.

Adres: Turgut Özal Bulvarı, Kurttepe Kavşağı, Petek Apartmanı, ADANA

Levent Börekçilik

adana ne yenirAdana kahvaltı yapılacak mekanlar
neresidir diye yerel halka sorarsanız, muhtemelen Levent Börekçilik de saydıkları listede yer alır. Böreklerini Adana’da bilmeyen yoktur ve böreklerinin ünü, il sınırlarını da aşmış durumdadır. Her çeşit böreği en lezzetli şekilde müşterilerine sunan bu işletme, Adana’da mutlaka kahvaltı için uğramanız gereken mekanlar arasında yer alır. Adana’nın köklü börekçilerinden biri olarak bilinirken, Adana’dan ayrılırken bu börekleri kilolarca alıp yanınızda götürmek isteyeceksiniz.

Adres: Cumhuriyet Mah./ Süleyman Vahit Cad, 780. Sokak, Yüreğir/ ADANA

Börekçiğ

Adanada ne yenir
 diye düşünürken, kahvaltı kısmını da araştırarak liste hazırlamanızda fayda vardır. Adana mutfak, yemek çeşitliliği ve gıda sektörü konusunda Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Bu yüzden her öğün için harika işletmelerde karnınızı doyurabilirsiniz. Börekçiğ ise Adana’nın en meşhur börekçilerinden biridir. Uygun fiyatlı ve fazlasıyla lezzetli börekleri, gerçekten sizi büyüleyecektir. Ayrıca Börekçiğ, porsiyon olarak da gerçekten oldukça bonkör bir işletmedir.

Adres: Reşatbey Mah. 62003. Sokak, Seyhan/Adana

Ziyapaşa Börekçisi

Adana kahvaltı yapılacak yerler
arasında Ziyapaşa Börekçisi’nin hem konum hem de lezzet nedeniyle en iyi yerlerden biri olduğu rahatlıkla söylenebilir. Ziyapaşa Börekçisi, yıllardır Adana’da en tanınan börekçilerin başında gelir. Üstelik yıllardır süregelen lezzet, hiçbir zaman değişmemiştir. Peynirli ve kıymalı böreklerinin fazla satması nedeniyle sabahın erken saatlerinde gidip, tatlarına mutlaka bakmanızı önermekteyiz.

Adres: Mustafa Kemal Paşa Bulvarı/ Seyhan Başkent Hastanesi Civarı/ Groser Market Karşısı, Seyhan/ ADANA

Atosev Sosyal Tesisleri

adana ne yenirSeyhan Nehri manzaralı, huzur dolu ve uygun fiyatlı kahvaltı yapmak istiyorsanız, Atosev Sosyal Tesisleri harika bir yerdir. Üstelik Adana’da ne yenir sorusuna istinaden hazırladığınız listede, öğle ve akşam yemekleri için de bu mekanı kullanabilirsiniz. Serpme kahvaltısı son derece zengin olan bu mekan, tıka basa kahvaltı yapmak isteyenlerin adresidir. Ne kadar çok yerseniz yiyin, bu mekanın zengin serpme kahvaltısını tamamıyla bitirebilmeniz mümkün değildir. Bu denli zengin bir kahvaltıyı, 60 TL gibi bir fiyatla yapmanız, sizi fazlasıyla şaşırtacaktır.

Adres: Beyazevler Mah./ Dilberler Mevki, DSİ yanı, ADANA

Van Kahvaltı Salonu

adana ne yenirAdana kahvaltı yapılacak yerler
listemizin son sırasında ise Van Kahvaltı Salonu yer alıyor. Mekan, adından da anlaşılacağı üzere Van usulü serpme kahvaltıyla karşınıza çıkıyor. Özellikle otlu peynir, serpme kahvaltının en lezzetli ve en dikkat çeken parçalarından biriyken, çeşit olarak da menünün fazla olması, harika bir deneyim yaşamanıza neden oluyor. Adana’da mutlaka kahvaltı yapmanız gereken yerlerden biri olarak karşınıza çıkan bu mekan, Turgut Özal Caddesi’nin güzide mekanlarından biri olarak biliniyor.

Adres: Mahfesığmaz Mah./ Önder Apartmanı Altı/ Final Temel lisesi Karşısı, Damar Arıkoğlu Bulvarı, Çukurova/ ADANA

Adana’da Şırdan Nerede Yenir?

Adana’da ne yenir sorusu sorulduğu zaman akla ilk olarak kebap gelir ancak şırdanı da unutmamak gerekir. Adana’nın en meşhur yemeklerinden biridir. Görüntüsü ilk başta size biraz tuhaf gelebilir ancak hayatınızda deneyimleyebileceğiniz en farklı yiyeceklerden biridir. Şırdan koyunun midesine piriç doldurulması, baharat ve soslarla karıştırılmasıyla yapılan bir yiyecektir. Değerlidir çünkü koyunların midesi diğer hayvanlar gibi değildir. Sadece bir tanedir ve bu yüzden her bir şırdan, bir koyun anlamına gelir.

Adana’nın birçok yerinde şırdan yiyebilirsiniz. Eğer ilk defa şırdan yiyorsanız, şırdan tecrübenizin çok iyi bir şekilde başlamasını isteriz. Bu yüzden sizin için Adana’da en iyi şırdan yiyebileceğiniz yerleri derledik.

Şırdancı Bedo

Adana’da nerede şırdan yenir
şeklinde bir soruyu yöre halkına yöneltirseniz, size birçok yer sayarlar ancak en başında Şırdan Bedo gelir. Eğer Adana’da kebap yenecek yerler listemizdeki Kebapçı Mesut’a giderseniz, hemen arka sokağına dalarak Şırdancı Bedoyu da görebilirsiniz. Sakatat konusunda Şırdancı Bedo’nun üstüne herhangi bir mekan yoktur. Lezzeti de bu durumun bir ispatıdır. Şırdancı Bedo’da sakatat çorbaları, mumbar ve daha birçok lezzeti de tatmanızı öneririz. Bu sayede Adana’nın mutfağının derinliklerine inmiş olursunuz.

Adres: Kocavezir Mah./ Karacaoğlan Cad, Seyhan/ ADANA

Şırdancı Ali Baba

Şırdancı Bedo’nun en büyük rakiplerinden biri Şırdancı Ali Baba’dır. Adanada ne yenir diye düşünüp, şırdan yemeye karar verdiyseniz, Şırdancı Ali Baba’yı da mutlaka tatmanızı önermekteyiz. Şırdancı Bedo ile kıyas yaparak, hangisinin daha iyi olduğuna siz karar verebilirsiniz. Her iki mekanda da karnınızı tıka basa doyurabilir, çok az bir miktar ücret ödeyerek çıkarsınız. Üstelik şehir dışından geldiğinizi belirtirseniz, size olan ilginin çok daha başka boyutlara geçeceğini görürsünüz.

Adres: Kocavezir Mah./ Karacaoğlan Cad./ Kocavezir İş Merkezi D:7, 01060 Seyhan/ADANA

Şırdancı Naci Dayı

adana ne yenirAdana’da şırdan nerede yenir
? diye düşünüyorsanız ve Seyhan taraflarındaysanız, Şırdancı Naci Dayı’ya da mutlaka uğramanızı önermekteyiz. Yıllardır şırdan, mumbar ve diğer sakatat türleriyle bölgede önemli nam salmış şırdancılardan biri olarak bilinmektedir. Fiyat olarak son derece uygun, salaş mekanıyla oldukça mütevazi bir yerdir. Ayrıca her saat yoğun olmadığı için daha rahat bir şekilde yemek yemeniz mümkündür.

Şırdancı Kemal

Adana ne yenir
sorusu, birçok yemek seçeneğini beraberinde getirir ancak bunlardan en güzelleri kebap ve şırdan olarak bilinir. Şırdan gerek satıldığı yerler gerekse şekli itibariyle pek hijyenik görünmeyebilir. Şırdancı Kemal ise bu sorunu aşabileceğiniz en iyi mekanlardan biridir. Hijyen anlamında diğer şırdancılara göre çok daha iyi bir görüntü ile müşterilerini ağırlayan Şırdancı Kemal, Adana’da kesin olarak uğramanız gereken şırdancılardan biridir.

Adres: Kocavezir Mah./ Karacaoğlan Cad./ 01060, Seyhan/ADANA

Şırdancı Güven

Adana’da şırdan nerede yenir
? sorusu sabah saatlerinde aklınıza gelirse, belirtmek isteriz ki sabah saatlerinde açık şırdancı pek görmeniz mümkün değildir. Görseniz bile hijyen veya tat nedeniyle kötü deneyimler yaşayabilirsiniz. Şırdancı Güven ise sabah saatlerinde rahatlıkla şırdan yiyebileceğiniz bir mekandır. Ayrıca Şırdancı Kemal’e de çok yakın bir mekandır. Seyhan’ın en önemli şırdancıları denildiği zaman özellikle sabah açık olması nedeniyle Şırdancı Güven’in ön planda olduğu söylenebilir.

Adres: Adres: Kocavezir Mah./ Karacaoğlan Cad./ 01060, Seyhan/ADANA (Asya Mobilya Karşısı)

Adana’da Nerede Tatlı Yenir?

Adana’ya gittiğinizde tatlı yemeden dönmeniz, gezi planınızın en büyük hatalarından biri olacaktır. Adana’da ne yenir sorusunun cevabı, kebap ve şırdan ile başlar, tatlılarıyla devam eder. Adana’da tatlı konusunda çok farklı seçenekler karşınıza çıkar. Künefe, kadayıf, baklava gibi birçok tatlı türü aklınıza gelebilir ancak tahmininizden de farklı tatlılarla karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Gönül Kardeşler

adana ne yenirAdana tatlı yenecek yerler
denildiği zaman Gönül Kardeşler hemen hemen ilk sıralarda yer alır. Bunun nedeni ise Adana’nın en köklü tatlıcılarından biri olmasıdır. Ayrıca yıllardır mekanın işleyiş tarzı hiç değişmemiştir. Self servis tarzı, enteresan bir satış şekli vardır. Tatlıları daima sıcak ve tazedir. Lezzet bakımından ise bulunmayacak türden tatlılarıyla, mekandan çıkmak istemeyebilirsiniz. Mekanın halka tatlısı, künefesi ve kadayıfı son derece meşhurdur.

Adres: Kuruköprü Mah./ Kuruköprü Sok./ No:25, 01060 Seyhan/ADANA

Bici Bicici Abuzer Usta

Bici Bici hem tatlı hem de içecek olarak kabul edilebilir. Kategorisini siz belirleyin ancak mutlaka öncelikle bu lezzeti tadın. Harika bir tatlı olan bici bici, Adanada ne yenir ne içilir  denildiği zaman akla gelen ilk yiyecekler ve tatlılar arasında yer alır. Bici Bicici Abuzer Usta ise bu konuda Adana’nın zirvesi olarak kabul edilebilir. Mükemmel sunum ve 5 TL’ye yakın bir fiyatıyla, Adana’nın bunaltıcı yaz sıcağında mutlaka denenmesi gereken bir tatlıdır.

Doğan Kaymaklı

Adana tatlı yenilecek yerler
neresidir diye yöre halkına sorarsanız, size belli başlı yerlerin isimlerini verirler. O isimler arasında da mutlaka Doğan Kaymaklı yer alır. 1974 yılından bu yana aynı yerde hizmet veren bu işletme, fıstıklı kadayıf ve kaymağın mükemmel uyumunu yıllar öncesinden keşfetmiştir. Çayla birlikte harika bir uyum yakalayan bu tatlı, Adana’da mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında yer alır.

Adres: Bakımyurdu Cad. (Doğum Evi civarı) No: 105/A Seyhan / ADANA

Çukurova Şekerleme

Adana’da ne yenir
 listenizi hazırlarken, sizi harika bir şekerleme diyarına davet ediyoruz. Cezeryeler, sucuklar ve çok daha fazlası için Çukurova Şekerleme tam size göre bir işletmedir. Üstelik tadını merak ettiğiniz her şekerlemenin tadına bakıp, sonrasında satın alabilmeniz mümkündür. İster atıştırmalık olarak isterseniz de yakınlarınıza götürmek için Çukurova Şekerleme’ye mutlaka uğramanızı önermekteyiz.

Adres: Tepebağ Mah./ Hilal Han İş Merkezi/ No:25 01010, Seyhan/ADANA

Adana’da Yenilecek Yemeklerin Diğerleri

Adana’da yenilecek yemekler o kadar fazladır ki saymakla bitirmek pek mümkün olmayabilir. Kebap, şırdan ve kahvaltı konusunda içeriğimizde detaylı bilgiler yer alırken, tatlı konusunda da en iyi seçenekleri sunduğumuzu söylemek isteriz. Eğer bu yiyecekler dışında farklı lezzetlere de göz atmak istiyorsanız, size yine birkaç işletme ve bu işletmelerin meşhur yiyeceklerinden bahsetmek isteriz.

Birbiçer Kebap Salonu

adana ne yenirAdana’da ciğer yenecek yerler
denildiği zaman Birbiçer Kebap Salonu üst sıralarda yer alır. Her ne kadar ciğer sunumları biraz zayıf görünse de ciğerin tadı, yanında yağladıkları ekmek ve salatası, sizi ikinci porsiyonu istemeye itecektir. Ayrıca ciğerin yanında açık ayran ya da şalgam istemeyi kesinlikle ihmal etmeyin

Kara Çizmeli Lahmacun ve Pide Salonu

Adanada ne yenir listenizin içerisinde Kara Çizmeli Lahmacun ve Pide Salonu’nun, adından da anlaşılacağı üzere lahmacun ve pidelerine mutlaka yer vermeniz gerekir. Mekan dıştan fırın olarak gözükebilir ancak içeri girdiğinizde karşılaştığınız lahmacun kokusu, direkt olarak karnınızı hareketlendirmeye neden olur. Ayrıca kıymalı pidesini tatmadan gitmek de büyük bir eksiklik yaşamanıza yol açacaktır.

Adres: Cemalpaşa Mah./ 63004. Sok. 01120, Seyhan/ADANA

Ciğerci Mahmut

Adana’da ciğer yenecek yerler konusunda Ciğerci Mahmut önde gelen isimlerden birisidir. Mekan Adana’daki popülaritesini ülke geneline taşımış durumdadır. Bunun nedeni ise mekanın Vedat Milör gibi bir isimden yüksek bir puan almasıdır. Ciğerinin enfes tadı, ömür boyu bu tadı unutmamanıza neden olacaktır.

Adres: Reşatbey Mah./ Cumhuriyet Cad./ 14. Sokak No: 22 (Cumhuriyet Caddesi), Seyhan/ADANA

Seyhan Paça Salonu

Adana’da ne yenir ve Adana’da nerede çorba içilir? Sorularını birlikte soruyorsanız, eşsiz lezzetler tadacağınız bir başka mekana sizi yönlendirmek isteriz. Seyhan Paça Salonu, Adana’nın mutfağının zenginliğinin ortaya çıktığı mekanlardan biridir. Ürün çeşitliliğini görünce şaşıp kalmanız söz konusuyken, her türlü ürünü lezzetli bir şekilde yapmaları da sizi şaşırtacak bir başka noktadır.

Adres: Cemalpaşa Mah./ Gazipaşa Bulvarı/ Cevdet Yurdakul Cad./ No: 41/C, Seyhan/ADANA

Gültekin Pirzola

adana ne yenirAdana’da ete fazlasıyla doyabilirsiniz ancak Gültekin Pirzola’nın meşhur pirzolalarına da mutlaka göz atmanızı önermekteyiz. 60 yıldır süregelen bir lezzeti olan bu pirzolaları, Adana başta olmak üzere Türkiye’nin başka hiçbir yerinde görmeniz mümkün değildir. Pirzolaların yanı sıra sucuğu da mutlaka denemenizi tavsiye etmekteyiz. Bu mekana bir nevi Nusret’in, Türkiye ve dünya çapında ün kazanmamış tanımını yapabiliriz.

Adres: Yurt Mah./ Kasım Ener Bulvarı/ No: 26/A, Çukurova/ADANA

Kaburgacı Yaşar Usta

Adana’da ne yenir sorusunun artık son bölümünde Kaburgacı Yaşar Usta’ya yer vermek istedik. Kaburga denildiği zaman Adana’da ilk olarak yer olan Kaburgacı Yaşar Usta, kıyma, ciğer ve kaburga şiş konusunda harika lezzetleri misafirlerine sunuyor. Mekanın en güzel yanlarından biri, salataların sınırsız bir şekilde masanıza getirilmesi olarak karşımıza çıkıyor. Adana’nın her anlamda en bonkör mekanlarından biri olarak kabul ediliyor.

Adres: Sinanpaşa Mah./ 4038. Sok./ No: 13, Yüreğir/ADANA

Adana yemek rehberi ile size en güzel yemekleri anlattık. Adana’ya geldiğinizde nereleri gezebileceğinizi, Adana gezilecek yerler rehberimizden görebilirsiniz.

Yorum yapın