Ana sayfa » Antalya Yazıları » Antalya Aqualand Dolphinland Nerede? | Giriş Ücreti 2023

Antalya Aqualand Dolphinland Nerede? | Giriş Ücreti 2023

Antalya’da pek çok aquapark bulunsa da en ünlü ve tarihi en geniş olan ilk ve tek aqupark, Antalya Aqualand Dolpinland su parkıdır. Bu park oldukça geniş bir arazi üzerinde bulunmakla birlikte çok fazla kaydırağa ve pek çok gösteriye ev sahipliği yapmaktadır. Bu parkta bulunan pek çok kaydırak diğer parklara göre daha geniş ve daha çeşitlidir. Geçmişe sahip olması nedeni ile de oldukça deneyimli kadroya sahiptir. Bu nedenden dolayı Aqualand ve Dolpinland su parklarına gittiğiniz de her şeyin sizler için özenle ve dikkatle hazırlandığını görebilirsiniz. Ayrıca parkın aldığı pek çok güvenlik önlemi ile de son derece keyifli bir tatil geçirme imkanına sahip olacaksınız.

Yaz tatilinde aileniz ile harika ve mükemmel vakitler geçirebileceğiz, bolca kahkaha ve eğlence dolu anlar yaşayabileceğiniz muhteşem bir temele sahip bir noktadır burası. Öncelikle alınan bütün önlemler ile son derece güvenli olması açısından son derece içinizin rahat olması bir numaraları tercih sebebidir. Antalya’nın sıcağında serinleyebileceğiniz ve serinlerken eğlenebileceğiniz bir nokta Aqualand su parkıdır. Bu park iki bölümden oluşmaktadır. Aqualand ve Dolphinland olarak ikiye ayrılmıştır. Su kaydırakları ile birlikte Yunus gösterilerinin de olduğu bu parkta son derece eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Antalya Aqualand Dolpinland misafirlerine mükemmel anılar bırakarak oradan ayrılmalarını sağlamak için tüm hizmetlerini en iyi şekilde tasarlamıştır. Aile ve gençler için oldukça ideal olan bu yerde pek çok etkinlik yapılmaktadır.

Antalya’nın en eski ve ilk su parklarından olan Antalya Aqualand Dolpinland 1996 senesinde misafirlerine hizmet vermeye başlamıştır. Yıldan yıla geçen zamanlar ile birlikte sürekli olarak kendini yenilemekte ve son dönemdeki halini almaktadır. Son hali misafirleri için oldukça yeterli bir sistem üzerine kuruludur. Antalya’nın en popüler ve son dönemlerde oldukça fazla ziyaret alması ile birlikte daha fazla popüler olan bir su parkıdır. Oldukça eski bir geçmişe sahip olduğu için güvenilirlik açısından pek çok misafir tercih etmektedir. Hizmet verdikleri alanlar iki alandan oluşmaktadır. Bunlardan birisi yüzme havuzlarının ve kaydırakların olduğu bölüm diğeri ise gösterilerin yapıldığı bölümdür. Bu bölümleri sizler için detaylı bir şekilde paylaşacağız.

Aqualand Antalya

antalya aqualandAntalya’nın en büyük ilk ve tek aqua su parkı olan ve oldukça mükemmel bir kapasiteye sahip olan bu park son derece temiz ve büyüktür. Ayrıca bu su parkının en büyük özelliği doğa ile barışık bir park olmasıdır. Oldukça fazla yeşilliğin bulunduğu ve parkın kaydıraklarının arasında ağaçların olduğu bir alana sahiptir. Misafirlerini yeşilin ve mavinin en güzel tonlarında karşılamaktadır. Antalya merkezde bulunmasına rağmen eşsiz yeşilliğe sahip olan bu park yeşille birlikte mükemmel bir gün geçirmenizi sağlıyor. Eşsiz güzelliğe sahip olan bu parkta son derece eğlenceli vakitler geçireceksiniz. Parklarda bulunan kaydıraklar ile son derece keyifli ve heyecanlı dakikalar yaşayacaksınız. Adrenalin dolu kaydırakları ile Antalya’nın en sıcak günlerinde bile yeşil ile birlikte vakit geçirecek ve serinleyeceksiniz.

Aqualand Antalya misafirlerine son derece mükemmel bir hizmet vermek için çalışmaktadır. Tüm çalışanları misafirlerine karşı oldukça ilgili ve saygılıdır. Antalya’nın kavurucu sıcaklarında serinlemek isteyen misafirleri için son derece mükemmel imkanlar sunmaktadır. Özellikle çocuklu aileler için oldukça avantajlı olan bu parkta diğer aqua su parklarına göre kaydırak sayısı biraz daha az olsa da son derece yeterli gelmektedir. Bu kaydıraklar ile mükemmel vakitler geçirebilirsiniz. Burada eğlencenin dozunu istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca giriş ücretleri de abartı fiyatlara sahip değildir.

Aqualand Antalya Giriş Ücreti 2023 Yılında Ne Kadar?

Burada yer alan ücretler 2019 senesine aittir. Yeni fiyatlar güncellendiği zaman yeni fiyatlar ile değişiklik olacaktır. İşte Aqualand Antalya su parkının 2019 giriş ücretleri:

0 -6 Yaş Ücretsiz
7-12 Yaş 50 Yemek Menülü 75 TL
Öğrenci 55 Yemek Menülü 80 TL
Yetişkin 70 Yemek Menülü 90 TL

 

Yukarıdaki Antalya Aqualand fiyatları 2019 giriş fiyatlarıdır. Ayrıca bu su parkına giriş için aile fiyatları da bulunmaktadır. Bu fiyatlar ile giriş ücretleri daha avantajlı hale gelmektedir. Eğer aileniz ile geliyorsanız bu fiyatlardan giriş ücretini temin edebilirsiniz. Antalya Aqualand giriş ücreti aile paketi fiyatları aşağıda ki tablodaki gibidir:

1 Yetişkin ve 1 çocuk 100 TL
2 Yetişkin ve1 çocuk 175 TL
2 Yetişkin ve 2 çocuk 220 TL

 

Aile paketleri bilet fiyatları yukarıda ki şekildedir. Bu ve bunun gibi kampanyalı fiyatlardan yararlanılarak oldukça uygun fiyatlara biletinizi alabilirsiniz. Bunun dışında da 2’li bilet seçeneği bulunmaktadır. Bu şekilde de 2. Bileti alana %50 indirim yapılmaktadır. Örnek verecek olursak aşağıdaki tabloda bir fiyat örneklemesi yapalım:

2 Çocuk Bileti 82,50 TL
2 Öğrenci Bileti 90 TL
2 Yetişkin Bileti 112,50 TL

 

Yukarıdaki tabloya göre 2 kişilik bilet alacak olursanız normal fiyattan %50 indirim yapmış olacaksınız. Yani çocuk 41,25 TL ‘ye öğrenci 45 TL’ye ve yetişkin ise 56,25 TL’ye gelmiş olacak bu şekilde daha uygun fiyatlara bilet almış olacaksınız.

Bu fiyatlar online bilet alımlarında geçerlidir. Eğer giriş kapısında bilet almayı düşünüyor iseniz bu fiyatlara +5 TL daha eklenmektedir. Yani 45 TL’lik bilet eğer gişede alacaksanız 50 TL’ye gelecektir. Yani internet alımlarında daha avantajlı oluyorsunuz. İnternet üzerinden aldığınız biletlerde bilet size daha uygun fiyatlara gelmektedir.

Antalya Aqualand Çalışma Saatleri

aqualand antalya giriş ücretiPark tüm yaz boyunca en sıcak saatlerde sizlere hizmet vermektedir. Yani günün en sıcak ve en sıkıcı saatlerinde parka gelerek istediğiniz gibi serinleyebilir eğlenebilirsiniz. Bu eğlencenin arından park sizler için temizlenmekte ve ertesi güne hazırlanmaktadır. Bu nedenle park giriş ve çıkış saatleri belli aralıklardadır.

Giriş saati: 10.00

Çıkış Saati: 17.00

Yani parktan en geç akşam 5’de çıkmanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise parkın havuzlarının ve park kaydıraklarının ertesi gün için hazırlanmasıdır. Giriş ve çıkış saatleri sizlerin doyasıya eğlenebileceğiniz, sıcakta serinleyebileceğiniz vakitlere göre ayarlanmıştır.

Aqualand Dolphinland

antalya dolphinland giriş ücretiÖzellikle son yıllarda oldukça ilgi gören ve parkın içerisinde bulunan Yunus gösterilerine ilgi sürekli olarak artmaktadır. Sizler için bu parkın içerisinde Yunus gösterileri düzenlenmektedir. Yunus Balıklarının akrobasi hareketleri yaptığı ve pek çok insanı büyüleyen bir gösteri düzenlenmektedir. Aqualand Dolphinland olarak bu gösterilere ev sahipliği yapmaktadır. Burada yer alan gösteriler yaklaşık bir saat sürmektedir. Eğer dilerseniz bu akıllı Yunuslar ile bir hatıra fotoğrafı çektirebilir, bir tatil anısı olarak saklayabilirsiniz. Yunusların hayretler içerisinde bıraktığı bu gösteriyi izlemek isteyenler için aşağıda tabloda giriş ücretleri yer almaktadır. Bu fiyatlar 2019 sezonuna aittir. Fiyatlar güncellendiği zaman burada da güncelleme olacaktır.

Aqualand Dolphinland Giriş Ücretleri 2023

 

0-2 Yaş Ücretsiz
3-12 Yaş 45 TL
Öğrenci 45 TL
Yetişkin 65 TL

 

Yukarıda yer alan fiyatlar internet fiyatlarıdır. Yani bu fiyatlar ile online bilet alarak giriş yapabilirsiniz. Eğer gişeden satın almak istiyorsanız burada yer alan fiyatlara +5 TL ile sahip olabilirsiniz. Gösteriyi izlemek için gişeden bilet alacak olanlar için + fiyattır. Bu fiyatlar ile son derece keyifli bir Yunus gösterisi izlemeniz mümkündür.

Aqualand Yunus Balıkları ile Yüzme

Gösteri sonrasında Yunuslar ile beraber yüzmek isteyen misafirler belirli bir ücret karşılığında Yunus Balıkları ile yüzerek harika vakitler geçirebilir. Son derece farklı hatıralar ile buradan ayrılabilirsiniz. Yunuslarla beraber yüzmek isteyenlerin 550 TL gibi bir fiyat ödemesi gerekmektedir. Bu fiyat ile 5 dakika boyunca Yunus Balıkları ile birlikte yüzebilir, keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Antalya Aqualand Dolphinland Ulaşım

Antalya Aqualand Dolphinland nerede ve nasıl gidilir sorusuna yanıt bulmak çok kolay, uzunca bir geçmişi sahip olduğundan dolayı pek çok insan burayı bilmektedir. Aynı şekilde Antalya merkezde olduğu için ulaşımı oldukça kolaydır. Dumlupınar Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Aynı zamanda Antalya’nın en ünlü plajı olan Konyaaltı Plajı’nın hemen arkasında bulunmaktadır.  Toplu taşıma ile gitmek isteyenler için Yüzüncü Yıl Caddesi’nden geçen LC07 hat numaralı otobüsler ile oldukça rahat bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır. Navigasyon ile kendi aracınız ile gelmek isteyenler için tam adresi ise:

Meltem Mah. Dumlupınar Bu. Konyaaltı Koruluğu Yanı No:203 Muratpaşa/ Antalya

Aqualand telefon numarası: +90 242 249 09 08

Yukarı yer alan adres ile kolaylıkla su parkını bulmanız mümkündür. Aynı zamanda konum bilginizi yine yukarıda yer alan iletişim numarasını arayarak isteyebilirsiniz. Rahatlıkla ulaşmanız mümkündür. Son derece kolay ve merkezi bir bölgede yer almaktadır.

Konaklama

Eğer bir otelde veya herhangi bir tesiste konaklamıyorsanız ve bu parktan ücretsiz olarak yararlanmak istiyorsanız Hotel Su’yu tercih edebilirsiniz. Bu otelde kalan misafirlere Aqualand Aquapark ücretsizdir. Bu parktan Hotel Su müşterileri ücretsiz olarak hizmet alabilmektedir. İstediği gibi giriş yapabilir kapanış saatinde çıkış yapmaktadır.

Yazımızda Aqualand Antalya Dolphinland nerede, giriş ücreti ne kadar gibi soruları yanıtladık. Antalya gezilecek yerler ve Antalya plajları yazılarımızı da inceleyerek Antalya hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yorum yapın