Ana sayfa » Isparta Yazıları » Isparta’da Sevgiliyle Gidilecek Yerler [EN GÜZEL 34 YER]

Isparta’da Sevgiliyle Gidilecek Yerler [EN GÜZEL 34 YER]

Isparta’ya sevgilinizle beraber gitmeyi planlıyorsanız Isparta’da sevgiliyle gidilecek yerler nerelerdir? Diye araştırma yapmaya başlamışsınızdır. Halıları ve gülleriyle ünlü şehrimiz Isparta’da sevgiliyle gezilecek yerler hakkında bilgi verdiğimiz bu liste, romantik bir gün geçirmeniz için size rehberlik edecektir.

Isparta’da Sevgiliyle Gidilecek Yerler Nereler?

Isparta gezilecek yerler listesi bir hayli kabarıktır. Fakat söz konusu sevgiliyle eğlenceli bir gün geçirmek olunca daha özel bir filtreleme yapma ihtiyacı doğmaktadır. Sizin ve sevgilinizin zevkleri farklı olsa da ikinizi ortak noktada buluşturacak onlarca doğal güzellik Isparta’da sizi beklemektedir. Seyir terasları, gölleri, plajları, mağaraları, vadileri, dağları, milli parkları, yaylaları, kanyonları, eğlence merkezleriyle birbirinden güzel tatil rotalarının oluşturduğu Isparta gezilecek yerler sevgilinizle unutulmaz bir gün yaşamak konusunda size fazlasıyla kâfi gelecektir.

Sevgilinizle beraber zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız Isparta’nın gezilecek yerleri şunlardır:

1. Eğirdir Gölü

ısparta'da sevgiliyle gidilecek yerlerBurası ülkemizin en büyük tatlı su göllerinden ikincisi ve biyolojik çeşitlilik bakımından zengin. 225 kuş türüne ev sahipliği yapan Eğirdir Gölü ‘Yedi Renkli Göl’ diye de anılıyor. Büyüleyici doğasıyla sevgilinizin ve sizin gözlerinizi kamaştıracak olan Eğirdir Gölü bol bol fotoğraf çekebileceğiniz, doğayla iç içe vakit geçirebileceğiniz; manzarasını seyretmeye doyamayacağınız bir yerdir. Gölün çevresinde yeme-içme ve konaklama ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz mekânlar var. Buraya gelmişken mutlaka Sandy Belediye Plajı’na, Altınkum ve Bedre plajlarına, Yeşil Ada’ya, Kovada Gölü Milli Parkı’na ve Can Ada’ya uğramalısınız.

Göle doğru yol alırken veya gölden dönerken karşınıza çıkacak meyve ağaçlarının mis kokusu size ayrı bir zevk verecektir. Dalından yeni toplanmış vişne, şeftali ve elma gibi meyveleri koklamak ruhunuza, tadına bakmak da midenize bayram ettirecektir.

Gölde Çim Sazanı, Sazan, Eğrez, Sudak, Gümüş balığı, kerevit, Su yılanı, Yengeç, Kurbağa, Su faresi, Su kaplumbağaları yaşamaktadır. Bu göl, Göller Yöresi diye isimlendirilen bölgenin merkezidir. Buraya gelmişken Eğirdir Kalesi de mutlaka görülmelidir. Öte yandan gölün kenarındaki işletmelerde Çapak Dolması, Sıyırgı, Papaz Yahnisi, Çakal tatlısı ve Bütünet gibi sıradışı lezzetleri de tatmadan dönmemeniz önerilir.

2. Kovada Gölü

ısparta'da sevgiliyle gidilecek yerlerEğirdir’e 25 kilometre uzaklıkta bulunan Kovada Gölü de kesinlikle yakından görmeniz gereken muhteşem bir güzellik. Göl son derece sığ ve etrafı milli park ilan edilmiş. 6534 hektarlık alana kurulu bu muazzam göl ve çevresi tırmanış, kuş gözlemciliği, doğa fotoğrafçılığı, trekking ve kamp için elverişlidir. Bunları sevgilinizle birlikte yapmak istiyorsanız buraya gelmemek için hiçbir sebebiniz yok. Gölde balık tutulması da mümkün. Yürüyüş parkurunda biraz bir yürüyüş yaptıktan sonra yarımadanın manzarasını tüm ihtişamıyla seyredebilirsiniz. (Tabii ki fotoğraflamayı unutmadan.) Buradaki bisiklet parkurunu da kullanabilir, elma bahçelerine uğrayabilirsiniz. Fakat Eylül-Ekim ayında gelirseniz yolun üzerinde traktörlerle karşılaşırsınız; onu belirtelim.

3. Karacaören Baraj Gölü

ısparta'da sevgiliyle gidilecek yerlerBu göl Aksu Çayı’nın üzerine kurulu ve Isparta’nın enerji üretimine yardımcı oluyor. Anıt ve kızılçam ağaçlarının manzarası görenlerde hayranlık uyandırıyor. Bölge su sporlarına da elverişli. Buraya uğrayıp da balıkçı lokantalarından birine oturup güzel bir balık ziyafeti çekmemek olmaz.

Isparta’da sevgiliyle gidilecek yerler yazımıza Beyşehir Gölü ile devam ediyoruz.

4. Beyşehir Gölü

ısparta'da sevgiliyle gezilecek yerlerÜlkemizin Tuz Gölü ile Van Gölü’nden sonraki 3. Büyük gölü burası. Isparta ve Konya arasındaki bu gölün bulunduğu parkta dağ ve su sporları yapılıyor. Bademli, Karadiken ve Üstünler plajları da burada. Kısaca yapılacak çok şey var; önemli olan sevgilinizle beraber buraya gelmeniz…

5. Yeşilada

ıspartada sevgiliyle gidilecek yerlerEğirdir ilçesinin en popüler turistik yerlerinden birindeyiz. Yemyeşil doğasıyla size huzur verecek olan Yeşilada’ya sevdiğiniz kişiyle birlikte gelirseniz çok keyifli vakitler geçireceğiniz muhakkaktır. Adayı ziyaret ederken tarihi yapılarını unutmamalı, balıkçı lokantasında lezzetli balıkların tadına bakmalısınız.

Isparta’da sevgiliyle gidilecek yerler yazımıza Can Ada ile devam ediyoruz.

6. Can Ada

Yeşilada ile Eğirdir arasında kalan bu adacık piknik amacıyla kullanılıyor. 1933 yılında burası Atatürk’e hediye edilmiş ve sonra onun mirasçılarına intikal etmiş. Ama bugün  Eğirdir Belediyesi’nin bünyesinde yer alıyor. Burası karavan ve çadır için gayet uygun. Sessiz-sakin bir atmosfere sahip olan ve yeşilliklerle kaplı piknik alanları stres atmak, dinlenmek, pozitif enerji depolamak için biçilmiş kaftan. Sanıyoruz ki sevgilinizle neden gitmeniz gerektiğini daha fazla açıklamamıza gerek yok.

7. Bedre Koyu Plajı

‘Isparta’ya geldik, denize girmeden dönmeyelim’ diyorsanız sizi buraya alalım… Bedre Köyü’nün kıyısındaki bu plajın sahil şeridi 1500 metre uzunluğunda. Her 100 metresinde duş ve soyunma kabinleri var; bir de plajın içinde 3 tane su kaydırağı bulunuyor. Otoparkı, büfesi, karavan ve çadır alanları da tamam. Öyleyse siz de sevgilinizle burada olmalısınız.

Ispartada sevgiliyle gidilecek yerler yazımıza Altınkum Plajı ile devam ediyoruz.

8. Altınkum Plajı

ısparta'da sevgiliyle gidilecek yerlerKoy içinde bulunan plaj ince kumlu, mütevazi ve yüzmek için oldukça ideal. İsterseniz kıyıdan 200 metre açılın; fark etmez… Nasıl olsa boyunuzu geçmeyecektir. Plajın Mavi Bayrak ödülü var; güvenliği tescillenmiş. Kamping alanında 50 çadırlık yer mevcut, siz de bekleniyorsunuz.

9. Akpınar Köyü Seyir Terası

ısparta da sevgiliyle gidilecek yerlerBu köy Isparta merkezinin 7 km. uzağında ve manzarası tek kelimeyle müthiş. Burada Anamas Dağları, Barla Adaları, Can ve Yeşil Adalar, Eğirdir Gölü, Boğaz Ova doyasıya seyredilebilir. Çayınızı ve gözlemenizi alıp sevgilinizle yan yana oturarak manzaranın tadını çıkarmaya ne dersiniz? Fakat tepeye ulaşabilmek için bir yokuşu tırmanmanız gerekecek ve bu yokuşun uzunluğu 200 metre. ‘Sevgilim yanımdayken bana vız gelir.’ Diyorsanız problem yok. Mustan’ın Yeri’nde beraber köy kahvaltısı yapmayı ihmal etmeyin. Zirveden Eğirdir Gölü’nün manzarasını kuşbakışı izlemek sevgilinizle bu zamana kadar yaptığınız en keyifli şeylerden biri olacak.

10. Yazılı Kanyon

Burası 1989 ‘da milli park ilan edilmiş. Sütçüler ilçesi’nde bulunuyor ve mis gibi havasıyla, upuzun yürüyüş yollarıyla sevgilinizle size huzurlu dakikalar vaad ediyor. Ayrıca kanyon zakkum ağaçlarına ev sahipliği yapıyor, Kral Yolu da bu kanyondan geçiyor. Paraşütten pikniğe kadar birçok etkinliği burada deneyimleme şansınız var. Kanyona gittiğinizde sizi göz alıcı güzellikte bitki örtüsü karşılayacak. Burada piknik mi yaparsınız; dağ tırmanışıyla tempoyu mu yükseltirsiniz; yoksa manzarayı seyre mi dalarsınız, o ikinizin bileceği iş. Yalnız vakit kalırsa adadaki Antik Kent’e de uğrayıverin.

11. Yaka Kanyonu

Bu kanyon Yaka Köyü’nde bulunuyor, onun için bu şekilde isimlendirilmiş. Aksu ilçesinde yer alan kanyonnun genişlik seviyesi 1.5 – 2.5 metre civarında. Ev sahipliği yaptığı kuş ve bitki türleriyle, şelâleleriyle ve rengârenk kelebeklerle bu kanyon size ‘iyi ki gelmişiz’ dedirtecektir. Yürürken havuzlarla karşılaşacaksınız fakat korkmayın; bunlar tehlikeli değil, size zorluk çıkarmayacak. Şu var ki; buraya kaymaz ayakkabılarla gelmeniz lâzım! Yoksa istenmeyen bir kaza yaşamanız muhtemel… Kask da şart… Sevgilinizle geçireceğiniz gün tatsız bir olaya sahne olsun istemezsiniz, değil mi?

Isparta’da sevgili ile gidilecek yerler yazımıza Lavanta Vadisi ile devam ediyoruz.

12. Lavanta Vadisi

Adı bile insana huzur veren, ‘ah keşke orada olsak’ dedirten Lavanta Vadisi gülleriyle olduğu kadar lavantalarıyla da ünlü olan Isparta’nın sevgiliyle gezilecek yerleri arasında… Bilhassa Keçirborlu’da’ki Lavanta Vadisi görülmeye değer. Temmuz-Ağustos ayları buralar öyle güzel kokar ve lavantalar öyle güzel görünür ki; onları bırakıp ayrılmak insana çok zor gelir. Kuyucuk Köyü yolu’nun her iki yanında boylu boyunca uzanan lavanta tarlaları size –deyim yerindeyse- göz banyosu yaptıracak. Kendinizi masallar diyarında hissedeceğiniz bu yere kesinlikle sevgilinizle beraber gelmelisiniz. Kamp yapmak isterseniz civardaki köylere uğrayabilirsiniz. Tabii ki buraya gelip de eli boş dönmemelisiniz. Lavantadan yapılmış birbirinden güzel hediyelikler sevgilinize tatlı bir sürpriz olacak ve onu çok mutlu edecektir.

13. Zindan Mağarası

Bu mağara Aksu’ya 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Uzunluğu tam 765 metre. İçerisi aydınlatılmış ve mağarayı asma köprüler sayesinde rahatça gezebiliyorsunuz. Mağaranın sonunda hamam denilen bir yer var; burada mozaik biçimine sahip kalsit kristalleri yer alıyor. Dikkatinizi çekeceği şüphesiz fakat okumakla olmaz; sevgilinizle tatbik etmelisiniz.

Isparta da sevgiliyle gidilecek yerler yazımıza Kuz Mağarası ile devam ediyoruz.

14. Kuz Mağarası

ısparta'da sevgiliyle gidilecek yerlerSütçüler ilçesindeki bu mağaraya ulaşmak biraz zor. Giriş kısmının da tehlikeli olduğu bir gerçek. İçeri girdikten sonra dar bir geçit size merhaba diyecek… Ortalara doğru damlataş, dikit ve sarkıtlar var. ‘Biraz değişiklik yapalım, adrenalin olsun’ diyorsanız sevgilinizle buraya uğrayarak anılarınızın arasına farklı bir deneyim katabilirsiniz.

15. İnönü Mağarası

Bu mağara da etkileyici bir doğal güzellik . Yatay bir yapısı mevcut, dar galerilerden meydana geliyor. Uzunluğu 227 metre, gez gez bitmez fakat siz geçerken ziyaret ederek buradan da payınıza düşeni alın; Isparta’nın bir doğal güzelliğini daha keşfetmiş olmanın sevinciyle yolunuza devam edin.

16. Pınargözü Mağarası

ısparta'da sevgiliyle gezilecek yerlerMağaranın içinde gürül gürül akan bir su kaynağı bulunuyor. Sonuna henüz kimse ulaşamamış; ne kadar gizemli öyle değil mi? İçinde farklı büyüklüklere sahip şelaleler, gölcükler ve damlataş havuzları var. Ülkemizdeki mağaralar içinde suyu en soğuk olan mağara da burası, en uzun geçidine sahip olan mağara da… Özetle buraya sevgilinizle uğramanız için birçok sebep sıralanabilir.

17. Kızıldağ Milli Parkı

Mavi sedir ormanlarıyla kaplı bu park Şarkikaraağaç ilçesinde yer alıyor. Beyşehir Gölü de burada… Havası tertemiz; o kadar ki astıma ve göğüs hastalıklarına iyi geldiği söyleniyor. Burayı farklı kılan en önemli özellik mavi yapraklı sedir ormanına sahip olması… Meşe, köknar, karaçam, ardıç, sedir, kavak, söğüt gibi pek çok ağacı barındıran parkta kamp sahaları ve dağ evleri var. Sevgilinizle buraya geldikten sonra Büyüksivri Tepesi’ne tırmanıp doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Piknik alanları da yine hoş vakit geçirebileceğiniz yerlerdendir. Parkta yeme-içme tesisleri var. Doğal bitki örtüsünün ve yaban hayvanlarının çeşitliliğine hayran kalacaksınız. Her yıl Temmuz ayının 2. Haftasında Pazar günü bu parkta Helva Bayramı yapılır; ona denk gelseniz çok iyi olur fakat elbette sevgilinizi ikna edip buraya gelmeniz için Temmuz’u beklemeyin…

18. Gölcük Krater Gölü Milli Parkı

Ona kısaca Gölcük Tabiat Parkı diyebiliriz. İsminden de belli olduğu üzere Gölcük Gölü bu parkın içinde. Gölün etrafında akça kesme ve akasya gibi maki bitki türleriyle tilki, tavşan, kaplumbağa, sincap ve muhtelif kuş türleri yaşıyor. Manzarasıyla sizi geldiğinize memnun edecek gölün kıyısındaki restoranlar da lezzet bakımından tam puan vereceğiniz mekânlar… Gölün çevresinde gezinirken yaban hayatına tanıklık edebilirsiniz.

Ispartada sevgiliyle gezilecek yerler yazımıza Başpınar Tabiat Parkı ile devam ediyoruz.

19. Başpınar Tabiat Parkı

Kıl Çadır Sosyal Tesisleri’nin, bungalov evlerin ve tesislerin bulunduğu Başpınar Mesirelik Alanı Dedegöl Dağı’nın yakınlarında yer alıyor ve kış aylarında da kayak yapmak amacıyla tercih ediliyor. Burada yapacağınız doğa yürüyüşü Isparta gezinizin en güzel aktivitelerinden biri olacak. Parktan ekipman kiralayarak balık da avlayabilirsiniz. Doğa tutkunlarına hitap eden bu parka geldiğinizde ATV motorlara ya da bisiklet turlarına da katılmanız önerilir.

20. Milas Mesire Yeri

Yanınızda sevgiliniz ve sizi çepeçevre saran doğa… ‘Hayali bile güzel’ diyorsanız burayı da Isparta’da sevgiliyle gidilecek yerler listenize eklemelisiniz. Kalabalıklardan kaçarak soluğu Isparta merkezinden 11 km. uzaklıkta bulunan Milas Mesire Yeri’nde almak ikinize çok iyi gelecektir.

21. Kirazlıdere Ve Gökçay Mesireliği

Burası da şehir merkezinde konumlanıyor ve Isparta’yı âdeta ziyaretçilerinin ayakları altına seriyor… Nefis manzara eşliğinde sevgilinizle sohbet etmek size çok keyif verecektir, bizden söylemesi… Kendinizi doğanın tam ortasında bulacağınız mesirelikte kamp kurma olanağınız mevcut.

22. Ayazmana Mesire Yeri

Senirkent ilçesinde bulunan Yassıören Kasabası’ndaki Buz gibi kaynak suyuyla, süs havuzlarıyla ve kestane ağaçlarıyla burası tam kafa dinlemelik bir yerdir. Az evvel okuduğunuz mesireliklerden fazlası var, eksiği yok diyebileceğimiz bu yer; sevgilinizle baş başa kalmanız için çok isabetli bir rota…

Mesirelik demişken Pınar Pazarı Mesireliği’ni ve Kasnak Meşesi Tabiati Koruma Alanı’nı da unutmamak gerekir. Buralar da sevgilinizle doğanın keyfini çıkarabileceğiniz nâdide yerlerdendir. Özellikle değişik bitki ve hayvan türlerinin yoğunlukta olduğu Kasnak Meşesi Ormanı, doğayı iliklerinize kadar hissetmenizi sağlayacaktır.

23. Dedegöl Dağı

Isparta'da Sevgiliyle Gidilecek YerlerBurası 2998 metreyi bulan yüksekliğiyle Orta Toroslar’ın en zirvedeki tepesidir. Yılın hemen hemen tamamında beyaz örtüye rastlanan bu alan; sevgilinizle görmeniz gereken müstesnâ bir doğal güzelliktir… Pınargözü Mağarası’nın tepesindeki bu dağ trekking ve tırmanış etkinlikleri için de elverişlidir. Dedegül Çiçeği sadece bu dağın etrafında yetişir. Biz gerekenleri söyledik; sıra sizdedir!

24. Gelincik Dağı

ısparta'da sevgiliyle gidilecek yerlerKonu dağlardan açılmışken Gelincik Dağı’ndan da söz etmeliyiz. Ormanın içerisinde bulunan dağ ardıç ağaçlarının ve sedir-karaçam ormanlarının çoğunlukta olduğu bir yerdir. Dağ iki bölümden oluşmaktadır: Çam Dağı ve Kapı Dağı… Çiftlerin bu doğal ortamda vakit geçirmesi inanıyoruz ki aşklarını tazeleyecektir.

25. Tota Yaylaları ve İçmeleri

Sütçüler bölgesindeki kocaman bir ormandadır. Yeşilin bütün tonlarını barındıran yaylaların akarsuyu içilebilir özelliktedir, sindirim sistemine yararlı olduğu düşünülmektedir. O halde suyundan içmek, tertemiz havasını solumak ve manzarasıyla gözlerinize ziyafet çekmek size kalmıştır.

26. Melikler Yaylası

Yenişarbademli ilçesindeki bu yayla Dedegöl Dağları’nın yamacındadır. Şehrin kamp yapılacak en güzel yerlerinden biri olan Melikler Yaylası; sizi birkaç saatliğine alıp başka diyarlara götürecek, tüm sıkıntılarınızı unutturacaktır.

27. Eğirdir Beşkuyular Yaylası

Isparta'da Sevgiliyle Gidilecek YerlerKasnak Meşesi Tabiat Koruma Alanı’ndan söz etmiştik… Bu yayla o bölgenin güneyindedir. İsmi; yaylanın içindeki 5 kuyudan gelmektedir. Sahip olduğu doğal güzelliklerle sizi hayrete düşürecek olan bu yayla sevgilinizle planladığınız Isparta gezinizin bir parçası olmalıdır.

28. Davraz Kayak Merkezi

Davraz Dağı’nın zirvesi 2635 metre yüksekliğindedir, etrafında Kovada ve Eğirdir gölleri bulunmaktadır. 1995 yılından beri turizm merkezi olan dağı yoğun bir bitki örtüsü kaplamaktadır. Kış sporları sizin ve sevgilinizin ilgi alanına giriyorsa bu kayak merkezi tam sizliktir.

29. Gökçay Mesireliği

Burası 600 dönümlük bir arazi üzerine kuruludur ve içinde sosyal tesis, çeşme, gölet, lokanta, tarih yolu, piknik ve çadır alanları vardır. Yaz mevsiminde buranın panaromik görüntüsü oldukça cezbedicidir. Öyleyse gidip keyfinize bakın demek bize, uygulamak size düşer…

30. Çamyol Dinlenme Parkı

Eğirdir-Sütçüler karayolu’nun 15. Kilometresindeki bu tesis; ferahlatan orman havasıyla, lezzetli doğal içme suyuyla, konforlu piknik alanlarıyla uzun süre ayrılmak istemeyeceğiniz yerlerdendir. Milli Parklar İdaresi bünyesinde hizmet veren bu tesisler sevgilinizle Isparta gezinize mola verip doğayla kaynaşabileceğiniz birr alan olup ‘Isparta’da nereye gitsek?’ diye düşünürken imdadınıza yetişecek harika alternatiflerden biridir.

31. Sorgun Yaylası

Yukarıda yaylalardan epey bahsetmiştik. Aynı mevzuya tekrar dönecek olursak; Aksu ilçesinde yer alan bu yaylanın da gidilip görülesi kıymetli bir yer olduğunu belirtmeliyiz. Burada film çekimleri de yapılmıştır. Ancak şu an bizim için mühim olan doğal güzellikleri, barındırdığı su kaynakları ve sizin burada sevgilinizle ne kadar keyifli vakit geçireceğinizdir.

Ayrıca Felepınarı ve Tarlapınarı da ziyaret etmeniz gereken Isparta’nın doğal güzelliklerindendir.

32. Isparta Müzesi

Isparta'da Sevgiliyle Gidilecek YerlerIsprta’da sevgiliyle gidilecek yerler hep doğal güzelliklerden müteşekkil değildir… Beraber tarihi açıdan önemli yerlere de uğramanız tavsiye edilir. Şehir merkezindeki Isparta Müzesinde 15 binden fazla eser Isparta tarihini tüm ayrıntılarıyla yansıtmaktadır. Etnografya, Arkeoloji, Halı,, Hazine salonları’nda tarihi yolculuğa çıkacağınız Isparta Müzesi, sevgilinizle yapacağınız gezide uğrak yeriniz olmalıdır.

Uluborlu ilçesinde yer alan Uluborlu Müzesi’ne ve Yalvaç’ta bulunan Yalvaç Müzesi’ne de gidilebilir.

Not: Gelendost ilçesindeki Afşar Köyü, Gönen ilçesindeki Manastır Koruluğu, Güvercinlik Mağarası, Senirkent ilçesindeki Santral Mesireliği de sevgilinizle gerçekleştireceğiniz Isparta gezisinde uğrayabileceğiniz yerler arasındadır.

33. Hoyran Gölü

ısparta'da sevgiliyle gidilecek yerlerYalvaç ilçesinde bulunan göl, doğayı keşfedip foto safari yapabileceğiniz; doğanın tam ortasında bir yerdir. Gölde yüzmek veya doğa yürüyüşüne çıkmak tercihinize bağlıdır… Neden ikisini de sevgilinizle beraber yapmayasınız? Eğirdir Gölü’nün kuzey yarısı Hoyran gölü diye adlandırılmaktadır, yani burası Eğirdir Gölü’nün bir uzantısıdır. Göl sazlık ve sığdır. Kar sularından beslenen göl windsurf yelken ve kürek-kano için de uygundur.

Buraya uğramışken Yalvaç Taşevi Plajı’nı ve Limneia Adası’nı da ziyaret etmeden ayrılmamalısınız.

34. Kız Kalesi Adası

Burası Yenişarbademli ilçesinde, Beyşehir Gölü yakınlarındadır. Manyas Gölü’nden sonraki en büyük kuş cenneti burasıdır. Kendinizi doğanın kollarına bırakacağınız ve kuş çeşitliliğinin başınızı döndüreceği bu yer; sevgilinizle gittiğiniz yerler arasına girmeyi hak etmektedir.

Bu arada şehir merkezine 12 km uzaklıktaki Gölcük Tabiat Parkı da barındırdığı endemik bitki türleriyle gezilip görülmeye lâyıktır.

Isparta’da Sevgiliyle Gezilecek Yerler

Isparta’da sevgiliyle nereye gitmeli?, nereleri gezmeli sorusunu ayrıntılı olarak cevapladığımıza göre şimdi iş size düşmektedir. Umarız Isparta’da sevgiliyle gidilecek yerler hakkında yazdığımız bu yazı size rehberlik eder. O halde Isparta sevgiliyle gezilecek yerler listemizi sonlandırırken size mutluluklar diliyoruz.

Yorum yapın