Ana sayfa » Gezilecek Yerler » Ankara Atakule Nerede? Ankara Atakule Giriş Ücreti 2023

Ankara Atakule Nerede? Ankara Atakule Giriş Ücreti 2023

Atakule, Ankara’nın simgelerinden ve mimari estetiği sayesinde çok popüler olan bir AVM dir. Turgut Özal tarafından 13 Ekim 1989 tarihinde Cumhuriyetin 66. yılına özel olarak inşa edilmiştir. İnşa edildiği dönemde Türkiye’nin ikinci, başkentin ise ilk AVM si olma özelliği taşımıştır. Atakule ismi ise Ankara’da yaşayan vatandaşlar tarafından seçilmiştir. Bu zamana kadar birçok restorasyon ve yenileme çalışmaları yapılan kule şuan faal bir şekilde Ankaralılara hizmet vermektedir.

Atakule içerisindeki mağazaları ve herkesin çok sevdiği teras bölümünü sizlere anlatmadan önce bina hakkında kısa bilgiler verelim. Kulenin uzunluğu 125 metre. İçerisinde iki adet asansör bulunan kulenin, 4 adet katı bulunuyor. Çoğu insanın sandığının aksine AVM katları ayrı bir bina ya da kule içerisinde yer almamaktadır. Kulenin bir AVM alanı içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

Yazımızda Neler Var? (Başlıklara Tıklayıp Oraya Gidebilirsiniz)

Ankara Atakule AVM

Atakule AVM içerisindeki mağaza ve işletmelerden öne çıkanları sayacak olursak;

FAST FOOD: Burger King, BigChefs, Luigi’s

GİYİM: Penti, Lacoste, İpekyol

KOZMETİK: Gratis

KAFE: Starbucks, Tea&Co

Bu markaların yanı sıra ise Cinemaximum Atakule ve D&R mağazası da var. İçerisinde restaurant seçeneğinin çok olduğunu da düşünürseniz istediğiniz damak tadında ve alışveriş tarzında mağazanın burada mevcut olduğunu anlayabilirsiniz.

Atakule Teras

Atakule Teras şu an tadilatta olan bir bölüm. Bu bölümde Atakule’nin açık ve kapalı seyir terasları bulunuyor ve Ankara manzarasına hakim bir yükseklikten manzarayı izleyebiliyorsunuz. En yakın zamanda açılacağını umuyoruz.

Güncelleme; Teras AÇILDI

Atakule Giriş Ücreti 2023

Seyir terasına çıkabilmek için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ankara Atakule Giriş ücreti Türk vatandaşlarına 80TL, öğrencilere ve 65 yaş üstü vatandaşlara 40TL, 0-6 yaş arasındaki çocuklara, şehit ve gazilerimizin yakınlarına da ücretsiz. Türk vatandaşı olmayanların 180TL olarak ödeme yaptıklarını da belirtelim.

Ankara Atakule Nerede – Nasıl Gidilir?

atakule sinema, atakule avmAtakule nerede sorusuna cevap verelim ilk önce. Atakule Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Haritalar uygulamanızdan veya navigasyon cihazınızdan Atakule AVM araması yaptığınızda rahatlıkla tam konum olarak bulabilirsiniz. Ancak bulamazsanız da Gazi Osman Paşa Mah. üzerinden aramalısınız.

Atakuleye nasıl gidilir sorusu ise şahsi araçlarınız için navigasyon yardımı ile veya cep telefonlarınızın haritalar uygulamaları sayesinde ulaşabilirsiniz. Şahsi aracınız yok ise halk otobüslerinin içerisinden bulunduğunuz konumu dikkate alarak size uygun olan otobüse binerek gidebilirsiniz. Güvenpark’tan da otobüsler kalkıyor.

Yazımızda tüm detayları vermeye çalıştık. Ankara’da sevgiliyle gidilecek yerler yazımıza da göz atabilirsiniz.

Ankara Atakule Nerede?

Çankaya ilçesinde bulunan Gaziosmanpaşa mahllesinin, Cinnah Caddesi ile Çankaya Caddesi’nin kesiştiği noktada bulunmaktadır.

Atakule Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ankara Atakule giriş ücreti 80TL. 65 yaş üstüne ve öğrencilere 40TL, 0-6 yaş çocuklara ve şehit gazi yakınlarına ücretsiz. Yabancılar için 160TL.

Atakule İçerisinde Neler Var?

Atakule sinema, avm ve restaurantların bulunduğu bir kuledir. İçeride alışveriş yapabilecek birçok yer bulunmaktadır.

Atakule Açıldı Mı?

Evet tekrar ziyarete açıldı.

Atakule Çıkış Ücreti Ne Kadar?

Ankara Atakule giriş ücreti 80TL. 65 yaş üstüne ve öğrencilere 40TL, 0-6 yaş çocuklara ve şehit gazi yakınlarına ücretsiz. Yabancılar için 160TL. 

“Ankara Atakule Nerede? Ankara Atakule Giriş Ücreti 2023” üzerine bir yorum

Yorum yapın