Ana sayfa » İstanbul Yazıları » Adile Sultan Kasrı Nerede? | Düğün ve Fotoğraf | Giriş Ücreti 2023

Adile Sultan Kasrı Nerede? | Düğün ve Fotoğraf | Giriş Ücreti 2023

Adile Sultan Kasrı, İstanbul’un en güzel semtlerinden birinde yer almaktadır. Üsküdar’da ve çevresinde oldukça fazla bulunan saraylar ve kasırlar son dönemde oldukça popüler bir haldedir. Adile Sultan Kasrı, Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılmıştır. Buranın adı Sultan’ın küçük kız kardeşi olan Adile Sultan’dan gelmektedir. Abdülaziz 1853 yılında kız kardeşi için burayı yaptırmıştır.

Mimarı Paris Saint Barbe Mezunu Nigoğos Amira Balyan’dır. Nigoğos Bey olarak da bilinen bu eserin mimarı, eseri dikdörtgen planlı bir yapı inşaa etmiştir.

Dikdörtgen mimarisi ile oldukça görkemli bir yapı halinde olması ile birlikte yapının girişinde çift kollu merdiven sayesinde olduğundan da büyük ve görkemli bir görüntüsü yer almaktadır.

Adile Sultan Kasrı şu anda öğretmen evi olarak hizmet vermektedir. Adile Sultan Öğretmen Evi olarak günümüzde de bilinmektedir. Ayrıca Hababam Sınıfı film serisinin ilk bölümleri burada çekilmiştir. Hatta Hababam Sınıfı’nın olduğu yer Müze olarak düzenlenmekte ve sergilenmektedir.

En son olarak 1916’dan sonra Kandilli Kız Lisesi olarak kullanılmıştır. Restorasyonu 2007’de Sabancı Ailesi tarafından yapılarak hizmete açılmış ve günümüzde hala hizmet vermeye devam etmektedir.

Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi

adile sultan kasrı öğretmeneviValidebağ Korusu içerisinde yer alan Adile Sultan Kasrı Üsküdar Öğretmenevi hizmet olarak pek çok şekilde hizmet vermektedir. Konaklama, özel davetiyeler (düğün, nişan vb.), sabah kahvaltıları ve pek çok organizasyonlar yapılmaktadır. Genellikle şehrin gürültüsünden uzak bir yerde hizmet vermek isteyen kişiler Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi ile iletişime geçerek buradan hizmet alabilir. Ayrıca yemyeşil bir ortam ile çevrelenen bu tesiste görülmesi gereken pek çok manzara bulunmaktadır.

Öğretmenevi 43 oda ve 110 kişilik yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Bu tesiste otopark, restoran, çocuk parkı ve çok amaçlı büyük bir salon da bulunmaktadır. Öğretmenevi olması sebebi ile kamu personeli ve öğretmenlerin indirimli olarak buradan faydalanmaları mümkündür. Bura da konaklama yaparken ya da herhangi bir organizasyona katıldıysanız koru içerisinde bulunan yürüyüş yollarına da girebilirsiniz.

Adile Sultan Kasrı Nerede?

adile sultan kasrı nerede Adile Sultan Kasrı İstanbul’un en eski ve en güzel semtinden olan Üsküdar sınırları içerisinde yer almaktadır. Adile Sultan Kasrı tam olarak Üsküdar’da Validebağ Korusu içerisinde bulunmaktadır. Eğer ulaşım için araç ile gelecekseniz herhangi bir navigasyon aracılığı ile rahatlıkla gelebilirsiniz. Ancak farklı bir ulaşım kullanacaksanız, mesela toplu taşıma gibi o zaman farklı alternatifler bulunmaktadır. Tam adres ise şudur: Kandilli, Vaniköy Cad. Sıraevler Sok. No: 12 Üsküdar/İstanbul

Adile Sultan Kasrı’na Nasıl Giderim?

Buraya Otobüs, Metro, Vapur veya Minibüs / Dolmuş kullanarak herhangi bir ulaşım aracı ile ulaşmanız mümkündür. Ancak tam olarak önünden geçen bir otobüs ya da herhangi bir toplu taşıma aracı geçmemektedir. Yakın mesafeden geçen ulaşım araçları ise şunlardır:

Otobüs: Otobüs – 12C, Otobüs – 14C, Metrobüs – 34AS, Metrobüs – 34Z, Otobüs – 5, Otobüs – 6

Metro: Metro – M4

Bu hatlar ile Adile Sultan Kasrı’nın yakınlarına ulaşarak yürüme mesafesi ile yürüyerek tesislere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Adile Sultan Kasrı Düğün

adile sultan kasrı düğünAdile Sultan Kasrı’nda düğün yapmak isteyen pek çok kişi ve buna nazaran birçok düğün yapılmaktadır. Adile Sultan Kasrı düğün organizasyonları için oldukça uygun ve son derece deneyimli personellere sahiptir. Düğün organizasyonları oldukça güzel olmaktadır. Özellikle Mayıs sonrası yapılan düğünler son derece güzel bir ambiyans sunmaktadır. Misafirlerine oldukça geniş bir ortam sunmakla birlikte muhteşem manzaralar sunmaktadır. Sarayın bahçesi ile birlikte Oval Salon’da da düğün organizasyonları yapılmaktadır. Validebağ Korusu’nun bir parçası olan Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi özellikle son dönemlerde oldukça popüler hale gelmektedir. Covid-19 sonrasında düğün organizasyonları biraz hafifletilmesi ile beraber son dönemlerde yeniden hızlanmaya başlamıştır. Bununla birlikte bu mekanda da düğün organizasyonlarınızı yapabilirsiniz. Tarihi bir mekan olması nedeni ile misafirlerinizi düğününüzde büyüleyebilirsiniz. Oldukça muhteşem bir tarihi yapı ile düğün organizasyonunuzu birleştirerek akıllarda kalıcı bir gün yaşayabilir, yaşatabilirsiniz. Ayrıca korunun muhteşem manzarası ile İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarası sebebi ile büyüleneceksiniz. Burada evlenmek pek çok gelin adayının hayalidir diyebiliriz. Oldukça muhteşem ve görkemli bir düğüne ev sahipliği yapabilirsiniz.

Düğün yapmak isteyen çiftlerine iki seçenek sunmaktadır. İsterlerse muhteşem dekorasyonu ile Oval Salon’da düğünlerini yapabilir, isterlerse ise mükemmel bahçesi ve büyüleyici manzarası ile sarayın bahçesinde bir kır düğünü yapabilir. Yemekli bir davet için gözleriniz kapalı buraya güvenebilirsiniz. Son derece mükemmel yemekler çıkmaktadır. Misafirlerinizin manzarası ile gözlerini doldururken aynı zamanda yemekler ile midesine de hitap edeceksiniz. Peki burada düğün yapmanın belli bir maliyeti bulunmaktadır. Bu kadar güzel manzaralar ile düğün yapmanın bedeli de biraz yüksek oluyor haliyle.

Adile Sultan Kasrı Düğün Fiyatları 2023

Kişi başı olarak düğün organizasyonlarında hizmet vermektedir. Adile Sultan Kasrı düğün fiyatları değişiklik göstermekle beraber kesin fiyatları iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Bu sarayda düğün yapmanın maliyetleri ise şöyle:

4 Farklı menü mevcuttur, bu fiyatlar ise düğün organizasyonlarına bağlı olarak fiyatları 400 TL ortalamasından başlayarak devam ediyor. Eğer gündüz vakitlerinde kokteyl tarzı bir düğün organizasyonu isterseniz fiyatları daha da uygun olmaktadır. Kesin ve net rakamları öğrenmek için istediğiniz organizasyonu iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Adile Sultan Kasrı dışarıdan herhangi bir firma ile çalışmıyor, kabul etmiyor. Bu nedenle misafirlerine saray mutfağını tanıştırmakta ve son derece beğeni toplamaktadır. Aynı zamanda mutfak menüsünde vejetaryen, diyabet ve kosher seçenekleri de bulunmaktadır.

Adile Sultan Kasrı’nda düğün organizasyonları servisi gece 00.00’a kadar sürmektedir. Eğer After Party isterseniz gece 02.00’a kadar hizmet vermektedir.

Müşteri taleplerine göre alkollü ve alkolsüz menü seçeneklerini sunmaktadır. Yani organizasyonlarınızı dilerseniz alkollü, dilerseniz alkolsüz olarak yapabilirsiniz. Ayrıca menülerde tadım yaparak isterseniz menüleri değiştirebilir, farklı ağız tatlarına da erişim sağlayabilirsiniz. Menüyü dilediğiniz gibi düzenleyebilir, oldukça güzel bir menü yapabilirsiniz.

Kapasite olarak ise Adile Sultan Kasrı Oval Salon, yemekli 400 kişilik eğer yemek değil kokteyl seçerseniz bu sayı 700 kişiye kadar çıkmaktadır. Eğer saray bahçesini tercih ederek bir kır düğünü organizasyonu yapmak isterseniz bu sayı yemekli olarak 600, kokteyl olarak ise 1000 kişiye kadar çıkmaktadır. Buna bağlı olarak fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Oval Salon ve Saray Bahçesi arasındaki farkı merak edenler için ise, Oval Salon kapalı bir alana sahiptir. Kapalı alanda düğün yapmak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Eğer yaz dönemi ise Saray Bahçesini tercih ederek bir kır düğünü yapabilirsiniz. İkisinde de misafirlerinizi muhteşem bir mimari ve muhteşem bir İstanbul Boğaz manzarası ile karşılayabilirsiniz.

Otopark konusunda bir sıkıntı yaşamayacağınız bir mekandır. 75 ile 100 araçlık bir otoparkı bulunmaktadır. Aynı zamanda vale hizmeti de verilmektedir. Araçlarınızı rahatlıkla teslim edebilirsiniz.

Son derece mükemmel bir dekorasyona sahip olan bu mekanda, otantik motifler ile yüksek işlemeli tavana sahip bir mekandır. Bu nedenle oldukça güzel ve harika bir manzara ortaya çıkmaktadır. Kır bahçesinde ise canlı bitkiler ile son derece hayran bırakacak bir ambiyansa sahiptir. Ayrıca gelin ve damat dilerse süslemeleri seçerek değişiklik yapabilmektedir. Dilerseniz istediğiniz bir organizasyon firmasını Saray’a getirerek mekanı o firmaya da belli koşullara tabi şekilde planlayabilirsiniz.

Adile Sultan Kasrı’nda düğün yapmak isteyen çiftlerimiz için sizleri nelerin bekleyeceğini belli bir sıralama ile anlatacağız. Oldukça unutulmaz bir gün için neler yaşayabileceğinizi sizlere bahsedersek:

Düğün günü öğlen saatlerinde aileniz ve eşiniz ile birlikte saraya giriş yapabiliyorsunuz. Muhteşem bir boğaz manzarası olan gelin odasına giriş yapabilirsiniz. Hayal ettiğinizin ötesinde bir manzara ve dekorasyona sahip bu odada son derece mükemmel vakitler geçirebilirsiniz. Burada akşam için yemek servisinizi, saçınızı ve makyajınızı yapabileceğiniz sizler için ilgilenen bir yardımcın seni bekliyor olacak. Damar odası da banyolu ve köprü manzaralıdır. Ayrıca bu sarayda aileler içinde hazırlanma odaları bulunmaktadır. Hazırlıklar bitince ise düğün fotoğraflarının çekimine geçebilmeniz mümkündür. Akşamdan önce çok güzel fotoğraflar çekinebilirsiniz. Fotoğraf çekimi için dilerseniz kendi fotoğrafçınız ile çekim yapabilirsiniz. Eğer dilerseniz sarayın sizlere önerdiği fotoğrafçılar bulunmaktadır. Kusursuz düğün fotoğraflarının çekimini yapabilirsiniz.

Çekimlerde bittikten sonra misafirleriniz yavaş yavaş gelmeye başlıyor ve ardından muhteşem ve unutulmaz bir düğün organizasyonunuz başlamış oluyor.

Ayrıca anlaşmalı olunan otellerden birinde 1 gece konaklama ve sabah kahvaltısı dahil gece çorbası, düğün sonrası çay ve kahve ikramları mevcuttur. Bu ve bunun gibi ince detaylar hakkında bilgi almak için iletişime geçebilir fiyat alabilirsiniz.

Ayrıca gece organizasyonları için, Adile Sultan Sarayı Bosna Restoran’da düğün gecesi yapabilirsiniz. Normal organizasyonlarda müzik 24.00’de kesilmektedir ancak gece partisi alırsanız bu müzik süresi 02.00’a kadar uzamaktadır. Buranın kapasitesi ise 500 kişiliktir. Düğün sonrası veya öncesinde organizasyon gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Burada düğün yapmak isteyenler için hafta içi minimum kapasite 150, hafta sonu düğün organizasyonu yapmak ister iseniz minimum bu sayı 300’e çıkmaktadır. Burada organizasyon yapmak istiyor iseniz bu sayıların altında misafiriniz olmaması gerekmektedir. Ayrıca burada tüm bu organizasyonların dışında da fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Dileyen çiftler bu görkemli yapının çevresinde ya da içerisinde bu muhteşem gününü ölümsüzleştirebilir.

Adile Sultan Kasrı Fotoğraf Çekimi

adile sultan kasrı fotoğraf çekimiAdile Sultan Kasrı fotoğraf çekimi
konusunda diğer mekanlara göre oldukça esnektir. Bu demek oluyor ki dışarıdan kendi fotoğrafçınızı getirmenize izin verilmektedir. Anlaştığınız fotoğrafçınız ile burada muhteşem fotoğraflar çekilebilir ve oldukça güzel anılar biriktirmeniz mümkündür. En güzel gününüzü burada ölümsüzleştirebilir, harika anılar biriktirebilirsiniz.

Adile Sultan Kasrı Kahvaltı

Bu muhteşem yapıda oldukça mükemmel bir kahvaltı yapabilmeniz mümkündür. Özellikle hafta sonları son derece yoğun olması sebebi ile önceden arayarak rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir. Adile Sultan Kasrı kahvaltısı ile ön planda olan saraylardandır. Son derece zengin ve bol seçenekli menüsü ile misafirlerine son derece doyurucu bir alternatif sunmaktadır. Bu görkemli yapıda dilerseniz kahvaltınızı yapabilir, dilerseniz günün herhangi bir vakti yemeğinizi yiyebilirsiniz. Burası bir saraya göre oldukça ucuz ve herkese hitap etmektedir. Dilediğiniz vakitte gelip vakit geçirmeniz mümkündür.

Kahvaltı fiyatlarına gelecek olursak eğer, pandemi öncesi açık büfe seçeneği ile kahvaltısı kişi başı 50 TL’ idi. Şuanda fiyatlarda bir değişiklik yapmış olabilir bu nedenle arayıp kesin bilgiyi alabilirsiniz.

Yorum yapın