Ana sayfa » Gezilecek Yerler » İzmir’de Fotoğraf Çekilecek Yerler [EN İYİ 25 YER]

İzmir’de Fotoğraf Çekilecek Yerler [EN İYİ 25 YER]

İzmirde fotoğraf çekilecek yerler nereler ve İzmir’de güzel fotoğraf çekilecek yerler nereler sorunsallarına bu yazımızda açıklık getireceğiz. Instagram veya diğer sosyal medya mecraları için profilinizde yer edinmesi gereken pozlar ve kareler için bir nevi İzmir’de en güzel fotoğraf çekilecek yerler listemiz sizlerin sosyal medya profiline renk katacak.

Eğer profesyonel bir çalışma düşünüyorsanız mutlaka objektifinizde yer almasını düşündüğümüz yerler ve mekanlar da bu listeye dahil. Ayrıca İzmirde düğün fotoğrafı çekilecek yerler neler onları da ara ara yazıların içerisinde belirteceğiz.

İzmir’de Fotoğraf Çekilecek Yerler

Yazımızda İzmirde fotoğraf çekilecek yerler detaylı şekilde yer alacak. Güzel fotoğraflarınız olmasını istiyorsanız, siz de buraları ziyaret ederek fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca eminim ki İzmirde güzel fotoğraf çekilecek yerler konusunda bu yazıyı okuduktan sonra tamamen bilgi sahibi olacaksınız.

1. BALÇOVA TELEFERİK

izmirde fotoğraf çekilecek yerler, balçova teleferik

Bir anda teleferik sayesinde şehir içinden tertemiz ve canlı bir doğaya geçiş. Aslında sadece teleferikte iken bile güzel gün batımları veya gece pozları yakalanabilir ancak biz sizlere zirveye çıkmanızı ve muhteşem İzmir manzarasına oradan da eşlik etmenizi tavsiye ederiz. Oradaki mesire alanlarında manzara ve doğa temalı fotoğraflar çekebilirsiniz. Ulaşımı teleferik ile sağladığımız için yolculuğumuzun başında tepeden deniz ve kuşbakışı İzmir fotoğraflarımız cepte. Yukarıda ise doğal ortam ve baraj tarafındaki manzara ile galerinizi bayram edecek.

Sizlere aşağıda eklediğim fotoğraflara iyice bakmanızı tavsiye edeceğim. İzmir’de fotoğraf çekilecek mekanlar arasında belki de en afilli olan yer, mekandasınız. Buradan size haftada bir paylaşım yaptığınızı düşünürsek en az bir aylık fotoğraf deposu çıkar.

2. BELKAHVE

izmir belkahve, izmirde en güzel fotoğraf çekilecek yerler

Eğer Belkahve’den konuşacaksak ilk önce buranın önemini sizlerle paylaşmama izin verin. En kısa tabirle burası Atatürk’ün kurtuluş Savaşı esnasında İzmir’e seyrederken düşman askerlerini denize dökmeyi planladığı yer. Bu tepe ilk olarak tarihi ile sizleri karşılayacak. Fotoğraf çekimlerine başlamadan önce gittiğiniz yerlerin anlam ve önemlerini de bilmeniz iyi olur. Araştırmanızı tavsiye ederim. Özellikler Belkahve konusunda bir araştırma yapmadan gitmeyin.

Buradaki İzmir manzarası harikadan da öte olduğu için İzmirde fotoğraf çekilecek yerler listemizde olmayı hak ediyor. İzmir’e hakim bir tepede olduğu için buradan çektiğiniz fotoğraflar tabiri caizse evlere şenlik olacaktır. Kişisel fotoğraflardan daha çok profesyonel anlamda arşivinizde bulunması gereken bir mekan.

Burada bahsettiğim gibi manzara fotoğrafları çekilebilir ama Atatürk heykelinin hemen yanında güzel bir şekilde fotoğraf çekilip konsepte uygun özel gün veya haftalarda hikayelerinizi ekleyebilir, profillerinizde paylaşabilirsiniz. Benim sizlere tavsiyem burada çektiğiniz fotoğrafları 9 Eylül yani İzmir’in kurtuluşu tarihinde profillerinizde paylaşmanız daha şık ve daha içten olacaktır. İnternetten hazır tasarımların ekran görüntüsünü alıp paylaşım yapmaktan ziyade elinizde güzel bir hatıranın olması daha hoş olur.

3. VARYANT

izmir'de fotoğraf çekilecek yerler

Halk dilinde Konak’a inen dolambaçlı yol. İzmir’de en güzel fotoğraf çekilecek yerler yazımızda gece manzarası ile öne çıkan bir yer. Burası Konak Meydanı’nı havadan görebileceğiniz en güzel yer. Ayriyeten sahip olduğu sahil manzarası ile güzel bir gecede ziyaret edildiğinde mükemmel kareler yakalamamız çok olası. Tek dezavantajı çok yüksek araç trafiğinin sahip olması. Ancak körfezi ve konak meydanını gören en hakim nokta olması onu vazgeçilmez yapıyor.

Buraya geldiğinizde yeni evli çiftlerin gelinlik ve damatlıkla fotoğraf çekimleri yaptıklarını görürseniz şaşırmayın. Biraz önce bahsettiğim gibi konak meydanında be körfezi en güzel gören yer olması sebebiyle çok meşhur bir bölge. Şehir dışından gelip de burayı ziyaret eden insanlar genellikle ‘modern dağ burası’ diye tepki verirler manzaraya.

Aşağıya yüklediğim fotoğrafları incelerseniz nasıl bir manzara sizleri bekliyor anlarsınız.

4. SEYİRTEPE

izmirde sevgiliyle gidilecek sakin yerler

Seyirtepe aynı zamanda İzmir’de düğün fotoğrafı çekilecek yerler arasında gösteriliyor. İzmir’i ayaklarınızın altına aldığınız çok güzel bir tepe. Sahip olduğu manzarasıyla oldukça romantik konsepte sahip. Çok kalabalık ancak sahip olduğu manzarası ve bahsettiğim gibi romantik aurası ile oraya ulaşasıya kadar çekilebilir bir eziyet diyebilirim.

Eğer güzel bir kameranız varsa burada size tavsiye edebileceğim en güzel poz panoramik olarak çektiğiniz pozlar olur. Herkesin malumudur ki o panoramik fotoğraf çekmek birazda yetenek ister. İsterseniz panoramik fotoğraf çekimi konusunda biraz araştırma yapıp gidebilirsiniz.

İzmirde fotoğraf çekilecek mekanlar arasında da gösterilen kafeteryaları mevcut. Kır düğün salonlarına sahip. Aşağıya eklediğim fotoğrafları inceleyerek manzara hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

5. ALAÇATI

alaçatı gezi

Cennet bahçelerinden bir bahçeye hoşgeldiniz. İzmirde fotoğraf çekilecek yerler listemizin şimdiki durağı Alaçatı. Nam-ı diğer İzmir’in incisi olan bu yer fotoğrafçılar ve fotoğraf meraklısı okurlarımız için kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Caddelerden tutun dükkanlarına kadar her şey yöreye ait konseptte ve dekorasyonda. Burada geçirdiğiniz vakitte kendinizi özel hissedeceksiniz. Küçük bir uyarıyla yazıya devam edelim. Buraya gelecekseniz topuklu ayakkabı giymeyin. Giyecekseniz yanınızda mutlaka spor ayakkabı veya sandalet alın.

Yel değirmenlerinin güzel ambiyansına şahit olun, taşevlerin o güzel ahengine kapılın. Alaçatı’da düz yolda bile yürüken güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz ama bu saydığımız yerleri not etmenizi, unutmamanızı tavsiye ediyoruz. Bunlara ek olarak ise buradaki müzeler ve tarihi yerler galerinizi bayram yerine çevirecektir.

Sosyal medya araçlarını etkin kullanmayı biliyorsanız Alaçatı etiketiyle paylaşılan fotoğrafları inceleyerek kendinize uyarlayabilirsiniz.

Bu arada Unutmadan İzmirde düğün fotoğraf çekilecek yerler listelerinde de burası yer aldığı için gelin damat ikilisini görüp evlenmeye heveslenmeniz çok olası 🙂

6. SULTANLAR VADİSİ

izmirde düğün fotoğraf çekilecek yerler

Geldik İzmir’de en güzel fotoğraf çekilecek yerler arasında gösterilen Sultanlar Vadisi’ne. En sonda söyleyeceğimiz şeyi hemen ilk başta söyleyelim. Buraya gelipte mekanlarda çok fazla vakit kaybetmeyin. Çünkü doğa manzarası ve vadi ortamında ister profesyonel ister kişisel fotoğraf çekimleriniz sabahtan akşama kadar bile sürebilir. Sahip olduğu çevre ile birbirinden farklı bir çok alternatif fotoğraf çekim seçeneğine sahip olmanız sizleri şımartacaktır.

İlk önce insan kalabalığından ve şehirden uzaklaştığımız için daha rahat bir ortama sahibiz. Ormanlık alanda doğanın tam içinde hemen yanıbaşımızda bulunan göl ve iskele ile bahsettiğimiz gibi bir çok fotoğraf çekim konsepti mevcut.

Eşsiz manzarasıyla İzmir’de fotoğraf çekimi yapılacak yerler listemizde özel bir konuma sahip. Ziyaretiniz sizi kesinlikle tatmin edecektir fotoğraf çekimi konusunda. Aşağıya örnek fotoğraf çekimlerini ekledim.

7. İNCİRALTI KENT ORMANI

inciraltı ken ormanı fotoğraf

İzmir’de en güzel fotoğraf çekilecek yerler listemizin en sportif, en rahat maddesinde geçiyoruz. Burası sizin için sadece doğa manzarasıyla deniz kenarı olmasıyla güzel alternatif fotoğraf çekimleri sunmakla kalmıyor, aynı zamanda yepyeni bir konsepte imkan sağlıyor. Konseptimiz şu; yürüyüş ve bisiklet gezintisi.

Ayrıca İnciraltı Kent Ormanı’nın ardından İnciraltı sahiline de inebilirsiniz. Balıkçı barınaklarından da fotoğraflar için güzel kareler çıkacaktır.

Yazımızı okuyanlar için önemli bir öneri de İnciraltı Müze gemileri. İnciraltı Sahili’ne demir atmış müze gemilerini gezdiğinizde hayatınızda az rastlayacağınız karelere şahit olacaksınız. Eminim buradan da size çok güzel fotoğraflar çıkacak.

8. EFES

izmir selçuk gezilecek yerler
Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti, İzmir’de fotoğraf çekilebilecek en güzel yerler arasında yer alıyor. Baştan aşağı tarih kokan bu yerde çekilecek fotoğraflar, çok kaliteli ve egzotik olabiliyor. Siz de eğer fotoğraf çekilecek bir yer arıyorsanız, İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Efes’e gelebilirsiniz.

Geniş bir alana yayılmış Efes Antik Kenti’nde Celsus Kütüphanesi, Artemis Tapınağı,Yamaç Evler ve Büyük Antik Tiyatro bulunuyor. Bu yerlerin hepsinden onlarca poz çıkabilir. Buraya geldiğinizde gelinlikle düğün fotoğrafı çekilmeye gelenleri de görebilirsiniz. Ayrıca Selçuk’a kadar gelmişken yakında bulunan Selçuk Kalesi, Yedi Uyuyanlar, Meryem Ana türbesi gibi yerleri de ziyaret edebilirsiniz. Ve tabiki Şirince.

9. ŞİRİNCE

selçukta gezilecek yerler, şirince
Şirince

Selçuk’a gelmişken Şirince’yi unutmamalısınız. İzmir gezilecek yerler yazımızda da genişçe yer verdiğimiz Şirince, fotoğraf çekilmek için de oldukça güzel bir yer. Buraya geldiğinizde dar ve tarihi sokaklarda kendinize birçok manzara bulabileceksiniz. Şarap evleri ve mahzenlerde de fotoğraflar çekebilecek ve çekilebileceksiniz. Ayrıca Şirince içerisinde bulunan tarihi inşalarda da güzel manzaralar sizi bekliyor.

Eğer düğün fotoğrafı için burayı tercih edecekseniz, düğün günü çekimi için tercih edilmemekte. Düğün sonrası gelip burada fotoğraf çekilebilirsiniz. Çünkü şehre uzak olması nedeniyle vakit kaybedebilirsiniz.

10. FOÇA

izmir turistik yerler, eski foça
Eski Foça

Foça, İzmir’in en güzel yerlerinden biri olduğu gibi fotoğraf çekilecek en güzel yerler arasında da yer alıyor. Eski Foça ve Yeni Foça için de bu geçerli. Buraya geldiğinizde ufak bir balıkçı kasabası gibi göreceksiniz. Her yerde tekneler, balıkçılar göreceksiniz. Ayrıca dar ve tarihi sokaklarında fotoğraf çekilmek için güzel kareler bulabileceksiniz.

Güneş batımı için Foça, en iyi manzaraların çıktığı yerlerden biri. Güneş batarken çok güzel kareler yakalayabilirsiniz. Ayrıca düğün fotoğrafları için de Foça, en vazgeçilmez yerlerden biri. Eşinizi ya da nişanlınızı alıp burada güzel hatıralar bırakabilirsiniz.

11. KUŞADASI

kuşadası fotoğraf çekilecek yerler, izmirde düğün fotoğrafı çekilecek yerler

Kuşadası artık Aydın’a bağlı olsa da eski bir İzmir ilçesidir. İzmir’e de baya yakındır. Onun için İzmirde fotoğraf çekilecek yerler listesinde ona da yer veriyoruz. Kuşadası’nda birçok koy bulunmakta ve bu koylarda çok çeşitli manzaralar ve kareler yakalanabilmekte. Siz de buraya gelirseniz şehrin içini gezdikten sonra koylarını da gezmelisiniz.

Düğün fotoğrafı çekimleri için de tercih edilen yerlerden biri Kuşadası. Çevrenizde yazın sıcağında gelinlikle ve damatlıkla birçok kişiyi görebilirsiniz. Eğer siz de düğün fotoğrafı çekilecekseniz, düğünden önce veya sonra burayı tercih edebilirsiniz.

12. DARİO MORENO SOKAĞI

dario moreno sokağı nerede

Dario Moreno Sokağı, İzmirde fotoğraf çekilecek yerler arasında ençok tercih edilen yerlerden biri. Zaten siz de sokağa girdiğiniz anda kendinizi fotoğraf çekmekten ve çekilmekten geri alamayacaksınız. Bu sokak Tarihi Asansör’ün alt kısmında bulunuyor. Dolayısıyla ulaşımı kolay ve Asansör’e geldiğinizde buraya da uğrayabiliyorsunuz. Çok fazla fotoğraf çekilecek imkan olmasa da sokaktaki birkaç pozunuz bile sizi tatmin etmeye yetecek.

13. EDWARD KÖŞKÜ

edward köşkü, izmir'de düğün fotoğrafı çekilecek yerler

Edward Köşkü İzmir’de fotoğraf çekilebilecek bir diğer yer. Özellikle İzmirde düğün fotoğrafı çekilecek yerler arayanlar için burası ideal. Köşk nerede? Edward Köşkü, Bornova’da bulunuyor. Eğer sade dış çekimlere merakınız varsa burası size göre diyebilirim.

14. DELİKLİ KOY

izmirde fotoğraf çekilecek yerler

Delikli Koy, Çeşme’de bulunan bir yer. Oraya gittiğinizde fotoğraf çekilmekten kaçamayacaksınız. Çünkü mükemmel manzara, anı ölümsüzleştirmenizi gerektirecek. Denizin güzel rengi, karşıda görünen adalar fotoğraflarınıza mükemmellik katacak. Buraya geldiğinizde çevrede düğün fotoğrafı çekenleri de göreceksiniz. Eğer siz de İzmir’de düğün fotoğrafı çekilecek yerler arıyosanız, burayı tercih edebilirsiniz. Fakat yaz günleri kalabalık ve sıcak olacak. Onun için biraz zorlanabilirsiniz.

15. BOZDAĞ GÖLCÜK YAYLASI

bozdağ gölcük yaylası, izmir'de düğün fotoğrafı çekilecek yerler

İzmir merkeze uzak konumlardan biri olsa da sonbahar ve ilkbaharda buraya gitmenizi tavsiye ederim. Gittiğinizde karşınıza mükemmel bir manzara çıkacak. Özellikle İzmirde dış çekim yerleri arayanlar burayı çok tercih etmekte. Tabi dediğim gibi merkezden biraz uzak. Tavsiyem buraya sadece fotoğraf çekmek için gitmeyin. Doğasını gezmek, havasını solumak için gidin.

16. İZMİR DOĞAL YAŞAM PARKI

izmir gezilecek yerler
İzmir Doğal Yaşam Parkı

İzmir Doğal Yaşam Parkı, Türkiye’deki en büyük yaşam parklarından biri. İçerisinde 2000’den fazla hayvanı barındırıyor. Dolayısıyla çok farklı karelerin burada çıkması muhtemel. Siz de İzmirde fotoğraf çekilecek yer arıyorsanız, burayı tercih edebilirsiniz. İçerisinde yer alan ve ilginizi çeken hayvanların önünde fotoğraflar çekebilir, onların hayatlarını gözlemleyerek güzel kareler çıkarabilirsiniz. Ayrıca burası İzmirde düğün fotoğrafı çekilecek yerler arayanlar için de ideal bir yer. Gittiğinizde gelinlik ve damatlıkla çiftlerin fotoğraf çekildiklerini görebilirsiniz.

17. TARİHİ HAVAGAZI FABRİKASI

izmirde düğün fotoğrafı çekilecek yerler

Havagazı Fabrikası, İzmir dış çekim mekanları arasında yer alıyor. Alsancak’ta bulunan bu mekan yaklaşık 150 yıllık tarihiyle fotoğrafçıların ilgi odağı haline gelmiş. İçeriye girdiğinizde duvarların fotoğraf çekimi için ilginç fikirler verdiğini göreceksiniz. Burada ayrıca düğün fotoğraflarının da çekildiğini görmeniz muhtemel. Ayrıca ulaşım da çok rahat. İZBAN Alsancak durağında indikten sonra 5 dakika içerisinde Havagazı fabrikasına ulaşabiliyorsunuz.

18. KORDON

izmir'de sevgiliyle gidilecek yerler, kordon gezilecek yerler

Kordon, İzmir’e gelenlerin mutlaka uğramak istedikleri muhteşem bir yer. Bir tarafında deniz, bir tarafında Alsancak çimler, bir tarafında da sahil boyu uzanmış kafeler yer alıyor. Sahil boyunca insanların oturduklarını, geçen gemileri seyrettiklerini, balık tuttuklarını görebilirsiniz. Buraya geldiğinizde fotoğraf çekmek ve çekilmek için kendinizi zor tutacaksınız. Hele ki güneş batıyorsa, elinizi fotoğraf makinesine ya da cep telefonunuza götürmekten kaçamayacaksınız.

Kordon Boyu’nda gelin ve damatların da fotoğraf çekildiklerini görebilirsiniz. Eğer siz de düğün fotoğrafı için İzmir dış çekim mekanları arıyorsanız, Kordon’u bir düşünün derim. Kordon’u gezdikten sonra ara sokaklara girdiğinizde de fotoğraf çekmek için güzel kareler yakalayabilirsiniz.

19. BOSTANLI

bostanlı gezilecek yerler, izmirde düğün fotoğrafı çekilecek yerler

İzmir’de deniz ve gün batımı denince akla ilk gelen yerlerden biri Bostanlı. Bostanlı, Karşıyaka’da bulunuyor ve uzun sahiliyle İzmirlilerin ilgisini görüyor. Buraya geldiğinizde sahil boyunca birçok insanı görebilirsiniz. Oturanlar, gezenler, spor yapanlar, denize taş atanlar. Ayrıca burada gün batımını izlemek de çok popüler. Günbatımı İskelesi de var. Yani fotoğraf çekmek için çok ideal bir konum. Elinize fotoğraf makinesini alıp, birçok poz çıkarabilirsiniz. Günbatımını izlerken Instagram’da güzel hikayeler paylaşabilirsiniz.

20. SIĞACIK KALEİÇİ

İzmirde fotoğraf çekimi yapılacak yerler arasında Sığacık Kaleiçi de yer alıyor. Burası, nostaljiye merakı olanlar için muhteşem bir yer. Sokakları tarih kokan Kaleiçi’nde çiçeklerle donanmış pencerelerin önünde, turuncu kiremitli evlerin önünde ve arnavut kaldırımlarının üzerinde çok güzel kareler yakalayabilirsiniz. Ayrıca Sığacık’ın düğün fotoğrafı çekmek için de tercih edildiğini söyleyebiliriz. Zaten gezerken çiftlere rastlamanız muhtemel.

21. İSMET İNÖNÜ SOKAĞI

İzmir’in yerlilerinin bile çok bilgi sahibi olmadığı bir sokak İsmet İnönü Sokağı. İzmir şehrinin birçok sokağı gibi burası da keşfedilmeyi bekleyen sokaklara arasında. Burayı önemli ve özel kılan etken ise Türkiye Cumhuriyetinin 2. Cumhurbaşkanı olan Sayın İsmet İnönü’nün burada doğmuş olması.

Sokaktaki evler ve yolları tam bir nostalji esintisi sunuyor sizlere. Burada nostalji evlerin ve yol düzenlerinin eşliğinde fotoğraflar çekilebilirsiniz. Ayriyeten içerisinde bulunan müzeyi de ziyaret edebilirsiniz.

Her şehirde vardır özel sokaklar. Herkesin bilmediği, kimsenin görmediği yerler. Sadece meraklı gözlerin farkettiği sokaklar. İşte o sokaklardan biri olan İsmet İnönü Sokağı size hem farkındalık kazandıracak, hem de güzel hatıralar bırakacak. İzmirde fotoğraf çekilecek yerler arasında en özel ve anlamlı önerilerimizden.

22. ARKAS SANAT MERKEZİ

izmirde fotoğraf çekilecek yerler

Hem içerisindeki sanat eserleriyle büyüleneceğiniz, hem de çekildiğiniz fotoğraflar ile insanları büyüleyebileceğiniz bir yerdeyiz. Osmanlı döneminde çizilen ve hatrı sayılır bir kısmı Osmanlı subaylarının eserleri olan resimler tam bir sanat eseri. İşin garip tarafı ise birçok eserin subaylar yani askeri insanlar tarafından çizilmiş olması.

Arkas Sanat Merkezi’nin ışıklandırmaları ve gölgelendirmeleri çok iyi. Ayriyeten binanın içi de sizleri sanki başka bir evrene sürüklüyor. İçerisindeki düzen ve duvarlarından sanat fışkıran eserler de çok güzel bir hava yaratıyor. Bunların birleşiminde ise ortaya harika fotoğraf kareleri çıkıyor.

Ek olarak burada birçok sosyal medya platformunda olan hikaye özelliğini çok etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Eserler çok güzel ve harika ambiyanslara sahipler. Eminiz ki takipçilerinizi de meraklandıracak, ilgilerini çekecektir.

23. KUŞ CENNETİ

izmir kuş cenneti

İzmirde en güzel fotoğraf çekilecek yerler arasında gösterdiğimiz Kuş Cenneti mükemmel bir ortama sahip. İçerisinde 300’e yakın kuş türünün barındığı cennet aynı zamanda sit alanı ilan edildiği için doğa ile iç içe bir ortama sahip.

Buradaki gezi bisikletleriyle gezerken harika pozlar ve kareler yakalamamanız imkansıza yakın bir ihtimal diyebiliriz. Her anında ve heryerinde güzel bir ortama sahip olan Kuş Cenneti sizler için çok özel fotoğraflar ve hatıralar sunacak. Çekildiğiniz fotoğrafların içerisinden huzur fışkırdığını hissedeceksiniz.

Bu arada biz burayı sadece fotoğraf çekilmek amacıyla gelmenizi tavsiye etmiyoruz. Güzel ve kaliteli vakit geçirebileceğiniz, doğa ile iç içe ve huzur dolu olan Kuş Cenneti, hazırlıklı gelmeniz durumunda sabahtan akşama kadar gezseniz de bitiremeyeceğiniz bir yer. Siz tadını çıkarın, çekileceğiniz fotoğraflar zaten güzel olacak.

24. HOMEROS VADİSİ

homeros vadisi nerede, bornova gezilecek yerler
Homeros Vadisi

Şehrin canlılığından ve hareketliliğinden uzak bir yer olan Homeros Vadisi ismini burada yaşadığı tahmin edilen Homeros isimli bir şairden alıyor. İçerisinde bir çok farklı doğal manzara seçeneği bulunduran vadide güzel pozlar yakalamanız mümkün.

Doğanın içinden güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz. Bunun yanı sıra ise manzara fotoğrafçılığı meraklısı olan okurlarımız için de burası harika bir seçenek olacaktır. Tabi kişisel fotoğraflarınız için doğal bir mekan, manzara arıyorsanız ve İzmir gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız burası sizler için harika bir fırsat.

Homeros Vadisi İzmirde güzel fotoğraf çekilecek yerler arasında öne çıkan yerlerden. Tercihen hafta içi buraya gelmeniz daha isabetli olacaktır. Hafta sonlarında çoğu insanın huzur bulmak için kendini attığı vadi çok kalabalık olabiliyor.

25. KARŞIYAKA KARAGÖL

Karagöl Vadisi Yamanlar Dağı’nın tepesinde bulunuyor. Ama daha zirveye çıkmadan fotoğraf makinelerinizi çıkarmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü İzmir körfezine en hakim noktalara Yamanlar Dağı’na tırmanırken rastlayacaksınız. Manzara harika. Hem de en tepeden seyretmek mükemmel bir his uyandırıyor insanda.

İzmir körfezi manzarası eşliğinde bol bol fotoğraflar çekildikten sonra sırada Karagöl Vadisi var. Küçük bir göle sahip olan vadi tam bir doğal cennet. Kendisine ait bir habitatı olan vadide bir çok hayvana ve canlıya rastlayabilirsiniz. Bizim favorimiz olan ördekleri fotoğraflamayı unutmamanızı tavsiye ederiz. Doğal konseptte birçok fotoğrafınıza eşlik edebilecek manzaraları ise anlatılmaz yaşanır cinsinden.

Girişi ücretli olan vadinin İzmirde fotoğraf çekilecek yerler dışında ekstra özellikleri de var. Buradaki lokantada kahvaltı yapabilirsiniz. Ama en güzel özelliği ise kamp alanlarının bulunması. Kamp yapmak isterseniz çadırınızı alıp gelin. Mükemmel bir hafta sonu için daha ne istenir ki?

Yazımızda mümkün olduğunca en güzel yerleri ve en güzel kareleri vermeye çalıştık. Burada listelenen yerler sadece fotoğraf çekilmek için gidilecek yerler değil. Ayrıca İzmir’de sevgiliyle gezilecek yerler arasında da yer alıyor. Bizim tavsiyemiz boş vakitlerinizde mutlaka buralara uğrayın. Tabi ki gitmişken de Instagram’ınızı hareketlendirmek için İzmir de fotoğraf çekilecek yerler albümü yapabilirsiniz.

Ayrıca İzmir’e geldiğinizde nereleri gezebileceğinizi İzmir Gezilecek Yerler yazımızdan öğrenebilirsiniz.

 

İzmir’de Fotoğraf Çekilecek Yerler Nereler?

İzmir fotoğraf çekimi için çok zengin bir yerdir. Özellikle Balçova Teleferik, Tarihi Asansör, Efes, Şirince, Foça ve Bostanlı fotoğraf çekimi için görülmesi gereken yerlerdir.

İzmir’de Düğün Fotoğrafı Çekilecek Yerler Nereler?

Düğün fotoğrafı için en uygun yerler; Alaçatı, İnciraltı Kent Ormanı, Sultanlar Vadisi, Delikli Koy, Kordon, İsmet İnönü Sokağı ve Homeros Vadisi’dir.

İzmir İçi Dış Çekim Mekanları Nereler?

Dış çekim için Tarihi Havagazı Fabrikası, Edward Köşkü, Sığacık Kaleiçi, Sultanlar Vadisi, Dario Moreno Sokağı ve Şirince tercih edilebilir. İzmir’de fotoğraf çekilecek yerler listesi ile de bu yerler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapın