Ana sayfa » Etkinlikler » İzmir » İzmir Etkinlikleri

İzmir Etkinlikleri

Türkiye, nitelikli nüfus ve güzel şehirleri ile birçok uluslarası etkinlik ve fuarlara ev sahipliği yapıyor. Ancak İzmir etkinlikleri Türkiye’nin diğer aktif etkinlik şehirleri arasında ayrı bir konumda. Elbette ülkemizin etkinlik konusunda canlı ve aktif şehirleri var. Diğer şehirlerimizin etkinlik ve organizasyonlarını da ayriyeten paylaşacağız. Güzel ülkemizdeki etkinlikleri bir başlık altında üstünkörü bir şekilde sizlere aktarmak yerine şehir şehir detaylı bir şekilde sizlerle buluşturmayı amaçlıyoruz.

Bilenler bilir, İzmir etkinlikleri 2019 yılında da her yıl olduğu gibi yoğun ve canlı. İzmir’e seyahat etmeyi düşünen veya herhangi bir sebeple İzmir’e gelecek olan okurlarımız için güzel bir İzmir etkinlik takvimi de paylaşacağız ki seyehatlerinize denk gelmesi durumunda güzel vakit geçirebilin. Fazla da uzatmadan klasik hale gelen İzmir etkinliklerimize başlayalım.

İzmir Etkinlikleri Neler?

İzmir Fuarı Etkinlikleri

izmir etkinlikleri, izmir fuarı etkinlikleri

Türkiye’nin belli başlı fuarları var. Ancak uluslararası itibarı çok yüksek olan İzmir Fuarı sadece fuarcılıkla kalmayıp İzmir Fuarı etkinlikleri ile de birçok alanda ilk ve tek. Yerli yabancı birçok sanatçı etkinlikler kapsamında konserlere çıkıyor. Tiyatrolar ve sempozyumlar düzenleniyor. Tüm iş kollarından yeni teknoloji ürünler, tasarımlar, sergiler de burada diğer rakiplerine gövde gösterisi yapıyor. Çocuklar için düzenlenen etkinliklerden tutun tüm yaş gruplarına ve halkın her kesimine hitap eden bir fuar.

88. İzmir Enternasyonal Fuarı bu yıl 6-15 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenecek. Fuarın sitesiüzerinden tüm etkinlik ve konserlere erişebilirsiniz.

İzmir Sanat Etkinlikleri

izmir sanat etkinlikleri

Kültür ve sanat meraklısı insanlar için haftasonları bir tiyatroya ya da bir söyleyişe gitmek çok özeldir. Hele ki katıldıkları etkinlikten haz alarak çıkmışlarsa dünyanın en mesut insanları olurlar. İzmir kültür ve sanat hayranı insanlar için etkinlik konusunda çok geniş yelpazeler sunuyor. İzmirde sanat etkinlikleri çeşitliliği ile o hafta ruh haliniz nasıl olursa olsun size eşlik edebilir.

İsmet İnönü Sanat Merkezi, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir Sanat, Selçuk Kültür Merkezi gibi 20 adet sadece İzmir Belediyesi’ne ait merkezi var. İzmir Belediyesi resmi web adresinden istediğiniz haftadaki programları öğrenebilir ve takip edebilirsiniz.

Ben oradaki programları değil de başka bir şey arıyorum diyorsanız İzmir Devlet Tiyatroları ile devam ediyoruz. Türkiyenin en çok tiyatro seyircisine sahip olan İzmir Devlet Tiyatrosu hafta içi veya hafta sonu planlarınız için güzel bir seçenek. Hiç gitmediyseniz ve ilginiz yoksa bile gidilip görülmeye değer bir havaya sahip. Deneyimleyebilirsiniz.

Daha farklı, daha özel şeyler varsa kafanızda İzmir Devlet Opera ve Balesi de sizin için iyi bir seçenek olabilir. Sergilenen oyunlar ve müzikaller sizlere sevdiklerinizle beraber nitelikli vakit geçirme konusunda fayda sağlayacaktır. Eğer çocuğunuz varsa çocuk müzikallerini tercih edebilirsiniz.

İzmir Alışveriş Merkezlerindeki Etkinlikler

Listemize devam ederken biraz da İzmir etkinlikleri ücretsiz olanları ekleyelim. İzmir’de alışveriş merkezleri her hafta etkinlikler düzenliyor. Birçoğu ücretsiz olmakla beraber bazı etkinlikler ücretli olabiliyor ancak izlemesi her zaman bedava. Yazımıza İzmir avm etkinlikleri bölümüyle devam ediyoruz. İlk sırada İzmir park etkinlik listesi var.

İzmir Park Alışveriş Merkezi

izmir avm etkinlikleri, izmir park etkinlikleri

İzmir Park, İzmir’in Konak ilçesinde bulunuyor. Ulaşımı ve park yeri sorunu yok. İzmir’deki diğer alışveriş merkezlerine kıyasla küçük olması dezavantajı. Ancak sineması ve çocuk eğlence bölümü çok rağbet görüyor. Etkinliklerin çoğu çocuklara yönelik etkinlikler. Merkezde olmasına rağmen fazla kalabalık olmaması, ulaşım rahatlığı ve güncel etkinlikleri ile tercih edilebilir bir yer. Özellikle çocuğunuz varsa size ve çocuğunuza çok iyi gelecektir.

Bu haftaki İzmir Park etkinlik listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İzmir Optimum Alışveriş Merkezi

izmir etkinlikleri, izmir optimum etkinlikleri

Diğer alışveriş merkezlerine kıyasla kalabalık. Buz pateni pisti gibi her yerde bulunmayan sadece belli başlı yerlerde olan mağazalara ve dükkânlara sahip. İzmir Optimum nerede derseniz hemen söyleyelim Gaziemir’de. Merkeze biraz uzak olması sebebiyle eğer toplu taşıma kullanacaksanız sizleri yorabilir.

Ancak büyük ve her aradığınızı bulduğunuz bir alışveriş merkezi olması sebebiyle etkinlikleri sadece çocuklara değil yetişkinlere de yönelik aynı zamanda. Kısaca İzmir Optimum etkinlikleri ve imkanları nelerdir sorusuna cevap verelim. Müşteri kitlesi çok geniş bir yelpaze olduğu için çok sık etkinlik yapmaktan ziyade az ve öz etkinlikler yapıyorlar. Örnek verecek olursak Ramazan ayında iki hafta semazen gösterileri olacak. Çocuklar için oyun ve eğlence alanları olduğu için çocuk etkinliklerine sık rastlamıyoruz. Nitelikli etkinlikleri ile sizin için bir seçenek de burası.

Bu haftaki İzmir Optimum etkinlik listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İzmir Mavibahçe Alışveriş Merkezi

izmir mavibahçe etkinlikleri

Kendisine has Açıkhava Alışveriş Merkezi konseptiyle İzmir’de oldukça popüler bir alışveriş merkezi. Çok bakımlı, geniş ve ferah bir yapıya sahip.  Evinizin bahçesindeymiş hissi yaratan bir aurası var. Diğer alışveriş merkezlerine göre en büyük artısı haftanın belli günlerinde farklı sanat dallarından ve tarzdan 1sanatçıların, grupların sahne alması. Kalabalık olur genelde ancak çok rahat alışveriş de yapılır etkinlikler de ferah bir ortamda geçer. İzmir Mavibahçe nerede? Sorusu akıllara gelebilir. Hemen Mavişehir’de cevabımızı verelim.

Dans gösterilerinden canlı müziğe, konserlerden tiyatrolara, mini fuarlardan kişisel eğitime varasıya bir çok alanda etkinlik yapılıyor. Ayrıca çocuklara özel alanlar ve eğlence bölümleri mevcut. Ayrıca IMAX sinema salonu da var Mavibahçe’nin. Daha önce açıkhava alışveriş merkezi deneyiminiz olmadıysa kesinlikle burada bir Pazar tatili geçirin derim.

Bu haftaki İzmir Mavibahçe etkinlik listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazımda İzmir haftasonu etkinlikleri neler, İzmir etkinlikleri konser takvimi nasıl ve İzmir ücretsiz etkinlikler neler onları verdim. Bunların dışında İzmir gezilecek yerler listesi yazımdan da İzmir’de gezebileceğiniz yerleri görebilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

Yorum yapın