Ana sayfa » Gezilecek Yerler » İsfanbul Vialand Nerede? | İsfanbul Tema Park Giriş Ücreti 2023

İsfanbul Vialand Nerede? | İsfanbul Tema Park Giriş Ücreti 2023

Vialand AVM ile Vialand Tema Park iç içe geçmiş yerler. Tıpkı burada eğlence ve adrenalinin iç içe yaşanacağı gibi! Vialand Tema Parkı İsfanbul olarak da biliniyor. Çünkü birkaç yıl önce adı değiştirildi. Ama müthiş eğlenceli ortamı hâlâ aynı.

Otur otur nereye kadar diyorsanız, bol kahkaha ve enerji servisi için sizi buraya alabiliriz. Birbirinden eğlenceli üniteleriyle sizi heyecanın doruklarına çıkaracak olan Vialand Tema Parkı, tabii ki bolca alışveriş ve yeme-içme imkânı da barındırıyor. Bize de böylesi bir yeri bütün ayrıntılarıyla anlatmak düşüyor.

Vialand İstanbul Hakkında Bilgi

2013 yılında kurulan ve 600 bin metrekarelik alanı kaplayan Vialand, İstanbul’un en büyük eğlence ve alışveriş merkezlerinden biri. Ayrıca İsfanbul AVM, İstanbul’un ilk temalı parkı olma özelliğini taşıyor.

Tema park-AVM bütünleşik konseptiyle hizmet veren park, uluslararası birçok ödüle de lâyık görüldü.

Avrupa’daki 800 tema park arasından en iyi 10 parktan biri seçilen İsfanbul, bu başarıların hakkını da çok iyi veriyor hani.

Bünyesinde alışveriş merkezi ve Tema Park özelliğini bulunduran Vialand 360 derece entegre perakendecilik anlayışı ile faaliyet gösteren bir yer.

Klasik alışveriş merkezlerine pek benzemiyor. İçerisinden nostaljik tramvay geçiyor mesela. 3 katlı açık-kapalı alışveriş caddelerinden meydana gelen Vialand AVM; otel, gösteri merkezi ve 200’den fazla mağaza barındırıyor.

Vialand Tema Park ise 120 bin mtrekarelik alana yayılmış durumda. Masal diyarına gelmiş izlenimi veren görkemli şatosuyla merhaba diyor size İsfanbul Tema Park.

İçindeki tüm oyun âletleri ayrı eğlenceler sunsa da, 3 saniye içinde 110 km hıza ulaşmayı başaran Vialand Nefeskesen, gerçekten de nefes kesiyor!

Çeşit çeşit oyuncakların bulunduğu Vialand İsfanbul Tema Parkı, sadece miniklerin değil, yetişkinlerin de zamanın nasıl geçtiğini anlamayacakları bir yer. Burada eğlencenin dozunu çok fazla kaçıracaksınız ama nasılsa yan etkisi yok!

Vialand Tema Parkı içinde yolunuzu kaybetmeyin ve hangi ünite nerede, ânında görün diye, birçok yere park haritaları konumlandırılmış.

Öte yandan parkı daha kolay dolaşmak isterseniz Gezi Treni’nden de yararlanabilirsiniz.

Eğer Vikingler sizi biraz fazla ıslatırsa tema parktaki kurutucular imdadınıza yetişecek. Fiyatı sadece 2 TL.

Yanınızdaki eşyalar rahatça eğlenmenizi önlemesin diye onları güvenli bir yere bırakmak isterseniz Emanet Dolapları’nı kullanabilirsiniz.

Maceradan maceraya koşacağınız Vialand AVM, bir alışveriş merkezinden çok ama çok daha fazlası. Dev alışveriş kompleksinde gezmek bile tüm gününüzü alır zaten ama ilk önceliğimiz Vialand eğlence üniteleri olmalı.

Sonuç olarak burası ailecek unutulmaz bir gün geçireceğiniz yerlerden. Her yaş grubuna hitap eden özel aktivitelerin olduğu bu yerde çocukların ‘ne zaman eve gideceğiz?’ diye tutturması mümkün değil!

Şimdi huzurlarınızda tüm detaylarıyla Vialand Tema Parkı:

Vialand Giriş Ücretleri 2023

 • Bebek Giriş (0-3 Yaş): Ücretsiz
 • Çocuk, tam ve 60 Yaş Üzeri Giriş: 109,00 ₺
 • Vialand Günlük Bilet: 80 ₺
 • Vialand Yes Club Kart alırsanız 1 yıl boyunca İsfanbul Tema Park ve Jungle İstanbul’a bununla giriş yapabilirsiniz. Kartın ücreti yıllık 499 TL. Yes Club Kart sahibi olanlar yıl boyu başka Vialand giriş ücreti ödemiyor. Tema park içindeki konserlere de ücretsiz katılabiliyor. Kartın yenileme ücreti ise 319 TL.
 • Vialand bilet fiyatları 2023 yılının ilerleyen aylarında değişebilir. Güncel bilgi için Vialand İsfanbul sayfasını takip edebilirsiniz.
 • Hamile ziyaretçiler gişeden hamile bileti alıp ücretsiz giriş yapabiliyor. Fakat hiçbir eğlence ünitesini kullanamıyorlar, öyle de bir durum var.
 • Günlük bilet ile içerideki bütün hizmetleri sınırsız kullanabiliyorsunuz. Hızlı geçiş (Fast Pass), yiyecek-içecek ve emanet dolapları gibi hizmetler ek ücrete tâbî.

Konu fiyattan açılmışken bazı Vialand oyuncak ücretleri hakkında da bilgi verelim:

 • Safari Giriş Ücreti: 25,00 ₺
 • Zindan Giriş Ücreti: 25,00 ₺
 • Jungle Park Giriş Ücreti: 30,00 ₺
 • Jungle Park-Zindan-Safari Giriş Ücreti: 45,00 ₺

Vialand Ziyaret Saatleri 2023

Yaz-kış sezonuna göre Vialand açık mı? Sorusunun cevabı değişiyor. 10:30’da açılan Vialand Tema Park, 21:30 saatine kadar ziyaret edilebiliyor. Vialand AVM ise 10:00 ile 22:00 arası açık.

Haftanın 7 günü ziyaret edilebilir. Tabii hafta sonu çok kalabalık olur, orası ayrı.

Vialand Tema Park Kuralları

 • Tema Park alanına alkolsüz veya alkollü içecek ya da herhangi bir yiyecek getirmeniz yasak.
 • Patlayıcı, silahlı, kesici, parlayıcı maddelere de izin verilmiyor.
 • Evcil hayvan girişine müsaade edilmiyor.
 • Top ve frizbi gibi nesneler, tekerlekli paten, bisiklet, kaykay, scooter gibi ekipmanlar da getiremezsiniz. Çünkü bunlar yaya trafiğini etkileyebilir, görevliler veya ziyaretçiler için tehlike oluşturabilir.
 • Bazı alanlarda sigara içmeye izin verilmiyor. Buralarda sigara içerseniz ceza yiyebilirsiniz.
 • 15 yaşından küçük olanlar parka tek başlarına giremez. Yanında bir refakatçi bulunması gerekir fakat 18 yaşından küçük olursa o da kabul edilmez.
 • 1 yaş altındaki çocuklar tren hariç diğer eğlence âletlerine binemiyor.
 • Ünitelerde refakatçi, yaş, boy ve kilo gibi sınırlamalar mevcut. Eğer girmek istediğiniz ünitenin şartlarını karşılamıyorsanız yapacak bir şey yok.
 • Parkta selfie çubuğu kullanmak da yasak.

Vialand Nerede?

İstanbul-Eyüp’e bağlı Yeşilpınar mevkiinde bulunuyor. Tam adresi ise şöyle:

Yeşilpınar Mahallesi, Şehit Metin Kaya Sokak, No:11, 34065 Eyüp/İstanbul

Vialand iletişim için de aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz:

E-Mail: info@isfanbul.com ·

Çağrı Merkezi: 0850 210 85 63

Telefon: +90 212 600 01 00

Vialand Nasıl Gidilir?

Toplu taşımayı kullanacaksanız 39, 47, 47L, 39Y, 39D,   39O, 49E, 49Y, 49K, 49G, 49A, 49T numaralı İETT otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Özel araç tercih edecekseniz 8 bin araç kapasiteli otoparkı olduğundan dolayı yer bulmakta zorlanmazsınız.

Vialand Ulaşım

Dilerseniz buraya Eminönü’nden kalkan Vialand servisleri ile gelebilirsiniz. Eminönü’nden İsfanbul’a sabah 10:00 ile akşam 20:00 arası servis var. İsfanbul’dan Eminönü’ne de her saat başı 11:00-21:00 arası ücretsiz servisler kalkıyor.

İsfanbul Alibeyköy-Küçükköy kapı girişi ile İSFANBUL Alışveriş Caddeleri giriş katı arasında ücretsiz ring seferleri düzenleniyor.

Vialand Tema Parkı Gezilecek Yerler

Ülkemizin Disneyland’ı olan Vialand Tema Park, tüm haftayı bırakın, tüm yılın yorgunluğunu sonuna kadar atacağınız bir yer.

Fakat bazı Vialand Tema Parkı eğlence üniteleri hava şartları nedeniyle bazen kapatılabiliyor. Görevlilerden detaylı bilgi almanız mümkün.

Küçük-büyük herkesi eğlendirmeyi başaran bu parkta birbirinden ilginç şeyler sizi bekliyor. O zaman turlamaya başlayabiliriz:

Vialand Adalet Kulesi

vialandAdrenalin ve heyecanı en yüksekte yaşayacağınız Adalet Kulesi, şehre en tepeden bakma olanağı sunuyor. 50 metre yüksekte nasıl hissedeceğinizi tahmin ediyorsunuzdur.

Gökyüzüne doğru yükselirken İstanbul’u kuşbakışı izleyeceksiniz. Çığlık çığlığa bağırdığınız o anları unutamayacaksınız. Tabii buradan inmesi ayrı mesele. 50 metreden serbest düşüş heyecanıyla çılgınlar gibi eğlenmeye hazır olun!

Burada 130 cm boy, 13 yaş sınırı var. Bu kriterlere uymayan çocukların Vialand Adalet Kulesi macerasına yanında bir refakatçiyle katılması gerek.

Vialand Nefes Kesen

vialand avmBir şey adıyla bu kadar mı uyumlu olur dedirten Vialand Nefeskesen, benzersiz bir adrenalin deneyimi vaad ediyor. Daha önce böylesini yaşamadığınıza eminiz. Çünkü size 3 saniye içinde 110 km’lik hıza çıkmaktan bahsediyoruz.

Yapmanız gereken tek şey kendinizi rahat bırakmak. Bol bol çığlık atmanız serbest.

Dünyadaki en iyi 4. Roller coaster seçilmiş olan bu adrenalin pompası, sınırları zorlamak isteyenlere hitap ediyor.

Ayrıca Uluslararası Eğlence Parkları Birliği IAAPA tarafından bir yarışma düzenlenmiş: European Star Award. İşte Vialand Tema Park oyuncakları içinde gurur kaynağı olmuş bizim Nefeskesen! (!) Avrupa’daki birçok parkı geride bırakıp ödülü havada kapmış.

Sizi de havalara uçuracak, acayip havaya sokacak orası kesin. Bu arada minimum boy sınırı 140-195 cm.

Nefeskesen Sahnesi

Burası her zaman değil, sezonluk olarak faaliyet gösteriyor. Kukla tiyatroları, animasyon şovları, sihirbaz ve dans gösterileri burada sahneleniyor.

Parkın maskotu Vega ile Viking de eğlenceye eğlence katıyor.

Viking

vialand tema parkBirbirinden keyif dolu üniteleri ile Vialand Tema Parkı, 1 yıllık adrenalin ihtiyacınızı karşılayacak öyle söyleyelim. 😊

Şekil A, burası. Vikingler tarihin vazgeçilmez karakterleri ve hepimiz onları severiz. Öyleyse neden onların eğlence davetine katılmayalım?

Sulu eğlencelerden hoşlanıyorsanız tam size göre zaten. Önce 15 metre yükseliş, sonra hiç beklemediğiniz bir anda birden düşüş! Korkmanıza gerek yok. Maximum adrenalinle kalp atışlarınızın hızlanmasını göze almanız yeterli!

Vialand Maceraperest

vialand avmAdı kendi kendini anlatmaya kâfi geliyor ama biz de birkaç spoiler verelim. Sizi 30 metre yükseğe çıkaracak, üstelik saniyede 70 kilometre hızla!

Açık havada eğlenceli bir tur için Maceraperest’i de tercih etmeyi unutmayın.

Bir Zamanlar İstanbul

vialandVialand’ın içinde neler var
? Sorusunun en güzel cevaplarından biri daha. Hafızanıza kazınacak eski İstanbul gezisi için buraya davetlisiniz. Hani siyah-beyaz filmlerde izlediğimiz, romanlarda okuduğumuz o nostaljik İstanbul var ya, hani hepimizin özlem duyduğu? ‘Nerede o eski İstanbullar?’ diyenlerdenseniz burası sizin için.

Sokağa girdiğiniz an, kendinizi bambaşka bir atmosferin içinde buluyorsunuz. Çeşmeler, cumbalı evler, mahalle araları, göz kamaştıran dükkanlar, Arnavut kaldırımlı sokaklar…

Burası Vialand Tema Parkı içinde apayrı bir dünya. Geçmişe yolculuk yaparken eşsiz lezzetlerle bu anların tadını daha iyi çıkaracaksınız.

Aklınızda eski Türk filmlerinden sahneler canlanacak. Bir zaman makinesi sizi almış, taa yıllar öncesine götürmüş gibi.

O zaman size iyi flashback yapmalar!

Vialand 360

vialand tema parkEğer gerçek bir adrenalin tutkunuysanız, cesaretinizi burada eğlenceye dönüştürebilirsiniz. Vialand’ı hem 28 metre yukarıdan hem de tersten görmek nasıl bir duygu acaba? Denemeden bilinmez, deneyince unutulmaz. Nefes Kesen bunun yanında çok masum kalıyor diyeceksiniz belki.

Vialand üniteleri arasında kamikaze diye de bilinen 360, 13 yaş ve 140 cm boy sınırına sahip, aklınızda bulunsun. Daha küçük çocukların yanında biri olması gerek.

Heyecanı iliklerinize kadar hissedeceğiniz Vialand 360, başınızı 360 derece döndürecek! Ama burada eğlencenin kalitesi 360P değil 1080P! 😂

5D Little Dolphin

Vialand’da hangi oyuncaklar var? Diye merak ediyorsanız daha yeni başladığımızı bilin. Bunun gibi onlarca seçenek sizi bekliyor.

Esrârengiz su canlıları ve rengârenk güzellikleriyle büyüleyen 5D Little Dolphin, sizi okyanus hayatıyla tanıştıracak. Küçük yunus Stella ile eğlenceden eğlenceye sürükleneceksiniz.

Vialand Angry Birds

Kızgın Kuşlar olarak bilinen Angry Birds oyunu, akıllı telefonlarla birlikte hayatımızda yer edindi. İşte bu kızgın kuşları bir de Vialand Tema Parkı içerisinde görebilirsiniz. 3 boyutlu görüntüler, patlama sahneleri, özel efektler ve hep bir ağızdan vızıldayan arı sürüleriyle oyun keyfini maximum FPS alarak yaşayabilirsiniz!

King Kong

vialandTüm dünya onu yakından tanıyor. Kimilerinin korkulu rüyası, kimileri için bir efsane. İşte bu dev yaratık Hollywood’dan çıkıp o kadar yol tepmiş, Vialand Tema Park içerisindeki yerini almış.

Ama yaratık dediğimize bakmayın! Sizi ve sevdiklerinizi kahkahalara ve tabii ki çığlıklara boğacak. Hem de yerden 15 metre yüksekte. Modası hiç geçmeyen bu Hollywood efsanesi, kendine adrenalin yüklemek isteyenler için! O zaman bir an önce binin!

Vialand Atlı Karınca

vialand tema parkTüm düşlerin vazgeçilmezidir, beyaz atlı prens olmazsa olmaz! Çocukların da en büyük eğlencesi.

Hatta eskiden mahalle aralarında dolaşırdı salıncaklı atlı karıncalar. Belki biz de çocukken sıraya girebilmek için koştururduk.

O zaman Atlı Karınca bizi çocukluğumuza geri döndürsün. İsfanbul Tema Park ile bu keyfi de doyasıya yaşayalım.

Renk renk atlarla kendinizi masallar ülkesinde geziyormuş gibi hissedin. Rüya gibi bir yolculuğun adresi İsfanbul Tema Parkı, sizi mutluluk şölenine çağırıyor. Umarım en kısa zamanda bu çağrıya kulak verirsiniz.

Bulut Ekspresi

Herkes trenle gezmeyi sever, öyle değil mi? Ee, bu kadar eğlence olur da tren seyahati olmaz mı?

Parkın bir ucundan öbür ucuna gezerken bulutların tadını çıkarmak. Biz durumu özetledik. Siz eğlencenin kitabını yazın!

Vialand Küçük Madenciler

Heyecan ve adrenalin dolu bu tren, hem çok güvenli hem de çok eğlenceli. Çocuklar hayatlarında böylesine muhteşem bir tren gezisini ilk kez yaşayacak.

Fatihin Rüyası

vialandHem gizem, hem eğlence! Bilindiği gibi uğruna birçok devletin birbiriyle savaştığı İstanbul, Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedildi.

Kahraman Osmanlı ordusu şehir surlarını aştı ve bir çağ son bulup, yeni bir çağ başladı. İşte Vialand Tema Parkı İsfanbul içerisinde yer alan bu bölüm, o hikâyeyi çarpıcı bir şekilde anlatıyor.

Tüylerinizin diken diken olacağı bu yerde, İstanbul’un yüzbinlerce yıllık tarihine tanıklık edeceksiniz. Hologram, video mapping gibi tekniklerin kullanıldığı Fatih’in Rüyası, sizi bu muazzam şehrin hiçbir zaman eskimeyen ruhuyla yeniden, yeniden büyüleyecek.

Kadim uygarlıkların merkezi, kültürlerin, tarihin köprüsü olan, mitolojik hikâyelerin ve efsanelerin kaynağı İstanbul, burada dile geliyor! Hani bazen ‘duvarların ağzı olsa da konuşsa, neler neler anlatır.’ Deriz ya, burada koca bir şehir konuşuyor!

Vialand Çılgın Nehir

vialand avmNasıl ama? Vialand aletleri şimdiden sizi heyecanlandırmaya başladı diye düşünüyoruz.

O zaman ‘yok mu artıran?’ diyoruz ve eğlencede çıtayı yükseltiyoruz. Kendinizi Karadeniz’in coşkuyla akan bir nehrine, maceranın tam kalbine, azgın dalgaların ortasına bırakmak isterseniz rotanızı buraya çevirin.

Irmak gibi çağlayan bir şelâle, sizi 700 metrelik çılgın mı çılgın bir macerayla buluşturacak. Her bot 9 kişi kapasiteli. Ama eğlencede limit yok!

Suyu severim diyorsanız, sudaki bu rafting macerasını da sevecek, pardon bayılacaksınız!

Kahraman İtfaiyeciler

Herkesin içinde bir kahraman yaşar aslında. Kimileri için babası dünyanın en büyük kahramanıdır, kimileri için sevgilisi.

Ama birileri var ki, onlar hepimiz için hakkı ödenmez kahramanlar: İtfaiyeciler! Ülkemizin ilk tema parkı Vialand, onları da ihmâl etmemiş. Çocukların favorisi olacak bu eğlence ünitesi, geleceğin itfaiyecileri için dizayn edilmiş.

Burada gerçek bir itfaiyeci gibi tatbikat yapacaklar. Üstelik inanılmaz eğlenecekler. Onları buradan çıkarmak sizin için kolay olmayabilir. Böyle keyifli bir macerayı, hangi çocuk olsa bırakmak istemez tabii.

Cesur Sürücüler

Her çocuk araba sürmeyi hayal eder. Peki ilk sürüş deneyimi? Mesela siz direksiyona oturduğunuz ilk günü hatırlamıyor musunuz? İşte çocuklar aynısını Vialand Tema Parkı içindeki bu bölümde yaşayacak.

Ama bu öyle çarpışan araba kullanmak gibi değil. Daha gerçekçi, unutulmaz ve heyecanlı. Adı üstünde ‘Cesur Sürücüler’. Koca bir parkur ve dünya kadar oyuncak araba! Direksiyonun başında küçük afacanlar! O zaman gaza bassınlar, onları kimse durduramaz!

Çarpışan Arabalar

İyi oyuncak lafının üstüne gelirmiş. Demin sözünü ettiğimiz çarpışan arabalardan da bahsedelim istiyoruz. Bunlar sizin bildiğiniz çarpışan arabalara benzemez diyemeyiz, ama gerçekten çok eğleneceksiniz! Bunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Konu Vialand Tema Park ise çarpışan arabalar bahane, eğlence şahane! Bu kadar basit!

İsfanbul AçıkHava Sahnesi

Ülkemizin en büyük açıkhava LED Ekranı burada. Her şey sizin için, kıymetinizi bilin! Etkinlik ve konser sahnesi 10 bin kişi kapasiteli. Meşhur sanatçıların konserlerinden özel şovlara ve festivallere kadar pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Burası da Vialand Tema Parkı Nefeskesen Sahnesi gibi belli zamanlarda açılıyor.

Zıp Zıp Kanguru

Bütün çocuklar zıplamaya bayılırlar. İşte bu kıpır kıpır kanguru ile yorulana kadar zıplayacaklar. Bizim kanguru pek hareketli, yerinde durdurabilene aşk olsun. Tabii daha ilk dakikada minikleri de kendine benzetecek!

(Ama üzücü bir haberimiz var: Şimdilik kapalı. Niye ballandıra ballandıra anlattınız demeyin. Sonuçta Vialand İsfanbul Tema Parkı ile ilgili her şeyi bilmek hakkınız!)

Masal Ağacı

Ah o masallar… Çocukluğumuzun unutulmazlarından. Masal dinleyerek uyumayı hangimiz ara sıra özlemiyoruz ki?

İşte Vialand Tema Parkı, bunu da hesaba katmış. Çocuklar Masal Ağacı’ndan dinlediği hikâyelerle hayal dünyasında gizemli bir keşfe çıkacak. Üstelik bu sırada onlara arı, tırtıl, ayıcık ve baykuş gibi birbirinden sevimli hayvanlar da eşlik edecek.

Minik Pedallar

Her çocuk için en keyifli eğlencelerden biri şüphesiz ki bisiklet sürmek. Onları bıraksanız saatlerce kalırlar. Pedal çevire çevire yorulmazlar da hiç. Vialand İsfanbul Tema Park, minikler için çok güzel bir pist barındırıyor. ‘Minik Pedallar’ ismi verilen bu pistte hız, kahkaha ve eğlence minik bisikletçileri bekliyor.

Vialand Şelale

Hiç durmadan akan suları altında sınırsız, heyecan dolu bir eğlence! Vialand fırsat ve sürprizler dünyası! Bu da onların başında geliyor.

Suyu seviyosanız sizin favoriniz olacak. Dilerseniz şelalenin önünde bulunan çimlere oturun ve manzaranın keyfini sürün. Az evvel bahsettiğimiz İsfanbul Açıkhava Sahnesi de hemen yan tarafta.

Millet yukarıda Nefeskesen ile adrenalinin doruklarına çıkarken, siz de şelale manzarasıyla beraber onları seyredebilirsiniz. Tabii şelale her zaman açık olmuyor, denk gelirseniz ne âlâ!

Saray Salıncağı

vialandSalıncağı sevmeyen bir çocuk var mı? Bizce yok. Ama bu hepsinden farklı. İsfanbul Tema Park içerisindeki eğlence yelpazesinde kendine yer bulan bu salıncak, çocuklara sanki bir Osmanlı sarayındaymış gibi hissettiriyor.

20 metre çapındaki bu salıncakta heyecan zirveye tırmanacak! Aynı anda 40 kişi binebiliyor.

O zaman bir gün işi gücü her şeyi sallayın, buraya gelip Saray Salıncağı’nda sallanın!

Uçan Çocuklar

Dedik ya burada her yaştan herkes için sınırsız eğlence mevcut diye. Alın size başka bir örnek. Hepsi birbirinden şirin hayvan figürlerinin üzerinde bir yukarı, bir aşağı, uçuyormuş gibi hareketler yaparak, döne döne çok eğlenecekler.

Vialand İsfanbul eğlencesinde level atlayacakları bir yer yani burası. Tatlı dostlarımız uçmaya hazırlar, istikamet bulutlar! Öyleyse haydi çocuklar! 😂

Minik Kâşifler

Hepimiz çocukken dünyayı kurtarma hayalleri kurmuşuzdur. Şimdi bile, tüm dünyayı keşfe çıkmayı istiyoruz belki. Yapamayacak olsak da bir yerlerde saklıyoruz o hayalimizi.

Gidilmemiş yerleri ziyaret etmek, değişik kültürlerle tanışmak, farklı ülkeler görmek. Ne kadar heyecan verici!

İsfanbul Vialand, tüm çocuklara dünyayı keşfetme olanağı tanıyor. Görüp gezerek dünya kültürlerini öğrenen çocuklar hem bilgi dağarcığını genişletiyor, hem de eğlenceye eğlence demiyor!

Vialand Neşeli Çiftlik

vialand tema parkÇuf çuf çuf… 😊

Bu tren çocukları gezdirirken, onları çiftlik hayatının güzellikleriyle de bir araya getirecek.

O zaman doğaya yolculuk için geç kalmayın! Şehirde büyüdüğü için köy hayatı nedir bilmeyen çocuklar, burada çok şey öğrenecek.

Vialand Sihirli Oda

vialandBurası da İsfanbul Tema Park Vialand içerisindeki en gizemli yerlerden. Hem kafa karıştırıcı, hem büyüleyici ve şaşırtıcı.

‘Beynim bana oyun mu oynuyor?’, ‘neler oluyor böyle?’ tarzı sorular aklınızı karıştırırken bunları pek de önemsemeyeceksiniz. Çünkü o an sadece, muhteşem eğlenceye odaklanacaksınız.

Mesela bir köşede duruyorsunuz, ama diğer köşedeki insandan kat kat büyük görünüyorsunuz. Bunun bir illüzyon olduğunu bilseniz de kısa bir şok geçirmekten kendinizi alamıyorsunuz.

Yüzüklerin Efendisi üçlemesini hepimiz biliriz. İşte bu film tekniği Gandalf ve hobbitlerin iç sahne çekimlerinden alınmış. O zaman Sihirli Oda’nın kapısından girin, kendinizi esrârengiz bir dünyada bulun!

Vialand Mini Kule

Şimdi Vialand İsfanbul, minikleri yükseğe, daha yükseğe çıkarsın. Minik Kule’de minik kalpler heyecanla çarpsın. Böylelikle unutulmaz anılarının arasına bir yenisi daha girsin. Tabii tüm güvenlik önlemleri üst düzeyde. Endişelenmenize gerek yok.

Bırakın çocuğunuz şehre yükseklerden baksın, o eğlendikçe siz de eğlenin. Gözü yükseklerde olan minik pilotlar, havalara uçmak için can atarken siz sadece onları bu eğlenceyle bir araya getirin. Gerisini kendileri halleder.

4D Journey To The West

Burası Vialand Tema Parkı içinde tehlikeli bir yolculuk mekânı. Daha doğrusu Maymun Gezegeni. Uçan motosiklette heyecan dolu fantastik bir deneyim yaşayacak olan çocuklar, bunu asla unutamayacak. O zaman 4D uzay yolculuğunda tüm çocuklara bol şanslar!

Vialand Jet Ski

İstanbul’da Jet Ski yapılır mı? Eğer tercihimiz Vialand Tema Park ise öyle bir yapılır ki! Parkın sayısız eğlenceleri arasında bulunan Jet Ski, Vialand gezi serüvenini renklendirmeye aday.

Çocuklar direksiyona sıkıca tutunsun vee 3, 2, 1! Kahkahalar start!

Öte yandan Vialand Safari ile Vialand Zindan burada deneyimlemeniz gereken diğer eğlencelerden. Zindan’da korkuya meydan okuyabilirsiniz. Korkunç canavarlar ödünüzü patlatabilir!

Safari Tüneli ise çocukların lazer tabancalarıyla safari gezisi yapacağı bir bölüm. Gezi sırasında karşılarına bazı hedefler çıkıyor, bunlara ateş etmeleri gerekiyor. En son puanlar toplanıyor. Tabii bu puanlar bir işe yaramıyor ama olsun! 😂

Vialand Hayvanat Bahçesi

Burası artık Vialand Jungle İstanbul olarak anılıyor. Ülkemizin ilk iç mekân tematik hayvanat bahçesi olma özelliğini taşıyor. Nâdir rastlanan hayvan türleri dâhil yüzlerce hayvan türünün bulunduğu bu ortamın oldukça eğlenceli ve egzotik bir havası var.

Kaplumbağalar, renkli kurbağalar, maymunlar, örümcekler, köpekbalıkları, timsahlar, kuş türleri, balıklar ve daha fazlası. Canlıların rengârenk dünyasını yakından görmek isterseniz burayı da ziyaret etmeyi unutmayın.

2500 metrekarelik bir alanı kaplayan Vialand Tema Park Hayvanat Bahçesi, vahşi doğadaki en tehlikeli canlılardan tarantulalara ve zehirli kertenkelelere bile ev sahipliği yapıyor.

Dünyadaki en büyük yılan türleriyle de burada tanışacaksınız. Dünyanın en ağır yılanı olarak kabul edilen Yeşil Anakonda bunlardan biri.

Burma Pitonu’nu ise tam 600 cm uzunluğa sahip! Kırmızı Kuyruklu Boa yılanının da ondan aşağı kalır yanı yok! 400 cm uzunluğuyla sizi hayrete düşürecek.

Jungle İsfanbul Vialand, bünyesinde Yağmur Ormanı canlılarına da yer veriyor. Yaklaşık 30 milyon canlının bulunduğu Yağmur Ormanları’ndan kuşlar, memeliler, amfibiler ve sürüngenler Jungle İstanbul’da toplanmış.

Mesela Güney Amerika’da yaşayan Marmosetler bunlardan. Her şeyi yiyen maymunlar olarak biliniyor. Dünyanın en büyük ikinci akrebi İmparator Akrep de burada. Boncuklu Kertenkele de bu kadar canlının arasında dünyanın en zehirli kertenkelesi ünvanıyla son derece iddialı!

Fantastik bir yolculuğun kapılarını aralayan bu dünya, Vialand Tema Park AVM, giriş katında yer alıyor. Vialand Hayvanat Bahçesi giriş ücreti ise 30 TL. (Yine 0-3 yaş grubu için ücretsiz.)

Vialand Tema Park Hizmetleri

Dediğimiz gibi Vialand Tema Parkı sadece eğlenceden ibaret değil. Bir yarısını da AVM oluşturuyor. Dolayısıyla yeme-içme, alışveriş vb. olanaklar çok. Bazı Vialand hizmetleri ile ilgili en güncel bilgileri sizin için derledik.

Vialand Zoom My Day

O kadar eğleneceksiniz, bu anları ölümsüzleştirmemek olmaz. Zoom My Day uygulaması ülkemizde ilk defa Tema Park Vialand AVM tarafından hayata geçirildi. Adrenalin dolu çığlıklar ve keyif dolu kahkahalarla eğlendikten sonra kendinizi izleyerek bu eğlenceye çift dikiş atmak istemez misiniz?

Zoom My Day ile 15-30 saniyelik videolarınız ve fotoğraflarınız kaydediliyor. Böylece biriktirdiğiniz tatlı hatıralar eve sizinle beraber geliyor! Çılgınca eğlendiğiniz bu anları her izleyişinizde Vialand Tema Parkı aşkınız depreşecek!

Bu hizmetten faydalanmak için nitelere binmeden önce kendinize bir dijital bileklik alıyorsunuz. Sonra onu takıp taratıyorsunuz.

Ayrılma vakti geldiği zaman çıkış mağazalarından birine uğruyorsunuz. Buradan görüntüleri USB ile alabiliyorsunuz. Dilerseniz size verilecek olan kodla web sitesinden de indirebilirsiniz.

Vialand Hızlı Geçiş/Fast Pass

Adrenalin beklemez! diyenlerdenseniz Hızlı Geçiş Bilekliği sizin için. Bu, bazı ünitelerde öncelikli geçiş hakkına erişmenizi sağlıyor. Her ünitede geçerli değil. Böylece kuyruk alanında sıraya girmeniz gerekmiyor, eğlenceye hızlı bir başlangıç yapabiliyorsunuz. Bileklikler hediyelik eşya mağazalarından temin edilebiliyor.

Bilekliklerin tek kişilik olduğunu, iade edilemeyeceğini veya satılamayacağını, VIP hizmeti yerine geçmeyeceğini unutmayın.

Peki Fast Pass Vialand Tema Parkı içindeki hangi ünitelerde geçerli derseniz:

Viking, Nefeskesen, Çılgın Nehir, Maceraperest, Adalet Kulesi, Minik Kâşifler, Saray Salıncağı, Journey the West ünitelerinde kullanabilirsiniz.

Vialand AVM Mağazaları

Eğlenirken sevdiklerinizi unutmayın diye çeşit çeşit hediyelik eşya mağazasıyla donatılmış Vialand AVM. Kahkahaya kısa bir mola vermek isterseniz bu mağazalara uğrayabilir, hem kendiniz hem de sevdikleriniz için binlerce ürün arasından seçim yapabilirsiniz.

Elbette yalnızca hediyelik değil; ev tekstili ürünleri, elektronik eşyalar, oyuncak ve kıyafet dâhil pek çok şeyi bu mağazalarda bulabilirsiniz.

Vialand Yeme-İçme

Karnınızı doyurmak için eğlenceye ara vermeniz gerekmez. Atıştırmalıklardan dünya mutfağına sayısız lezzet alternatifi İsfanbul Tema Park bünyesinde. Fast-food ürünlerinden tatlılara ne ararsanız var. Kafeler ve restoranlar diz boyu.

Onlardan bazıları şöyle:

İsfanbul Cafe, Algida Evi, Bobs Kitchen, İsfanbul Cafe Wiking, Bloom&Bloom Burger.

Not: Engelli misafirlere tekerlekli sandalye de Vialand AVM hizmetleri arasında bulunuyor. Merak ettiklerinizi danışma ünitesine sormanız mümkün. Terzi, araç yıkama, ATM noktaları ve ücretsiz Wi-Fi de Vialand Tema Parkı içindeki diğer olanaklardan.

MACFİT Vialand

Hem sağlık dostu, hem de 110 TL’den başlayan fiyatlarla bütçe dostu bir yer. Fit bir vücuda kavuşmak istiyorsanız spora ilk adımınızı burada atabilirsiniz. Profesyonel ekipmanlar ve grup dersleriyle MACFİT İsfanbul, Vialand AVM bünyesindeki en güzel hizmetlerden.

Vialand JoyPark

7D sinema, bowling, paintball alanı, karaoke gibi muhtelif eğlence olanaklarıyla burası Vialand AVM’nin gözdesi.

Her yaştan sınırsız eğlencenin yaşandığı JoyPark’ta bulunan diğer fırsatlardan bazıları şöyle:

Video oyunları, bilardo, Air Hockey, 360 Derece VR, Laser Game, Bilet Biriktir Kazan, Hayal Dünyası, Kum Park, Sportif Park, JoyKids Oyun Alanı, Sweet Land Hediye Küresi.

Birçok kampanyanın da gerçekleştirildiği bu alanda kazandığınız biletleri kullanarak oyun makinelerinde oyun oynayabiliyorsunuz. JoyPark İsfanbul, Vialand AVM’nin cadde katı bölümünde yer alıyor.

 

Görüldüğü gibi Vialand AVM gezilecek yerler bakımından çok zengin. Vialand Tema Park ise uçsuz bucaksız bir eğlence dünyası. O zaman bu kadar şey gözünüzü korkutmasın, fazla vakti olmayanlar için kısa bir tekrar yaparak Vialand gezi rehberi yazımızı noktalayalım:

Vialand Açık mı?

Haftanın her günü açık. Vialand açılış-kapanış saatleri 2023 itibariyle Vialand AVM için 10:00-22:00 şeklinde.

Vialand Tema Park ise 10:30-21:30 arası açık.

Vialand Giriş Ücreti 2021 Yılında Ne Kadar?

 • Vialand Günlük Bilet: 80 TL
 • Çocuk, tam ve 60 Yaş Üzeri Giriş: 109,00 TL
 • Bebek Giriş (0-3 Yaş): Ücretsiz
 • Vialand Yes Club: 499 TL
 • Vialand Yes Club Yenileme: 319 TL

Vialand’da Neler Var?

Mağazalar, JoyPark, restoranlar, Vialand Nefeskesen Sahnesi, gösteri merkezleri, nostaljik tramvay, Vialand Hayvanat Bahçesi, İsfanbul AçıkHava Sahnesi, Gezi Treni, park haritası, Emanet Dolapları, kurutucular, bowling ve oyun alanları, onlarca eğlence ünitesiyle Türkiye’nin ilk tema parkı.

Vialand’ın İçinde Hangi Oyuncaklar Var?

Kahraman İtfaiyeciler, Çarpışan Arabalar, Cesur Sürücüler, Çılgın Nehir, Fatihin Rüyası, Bulut Ekspresi, Vialand Atlı Karınca, King Kong, Angry Birds, 5D Little Dolphin Vialand Tema Parkı içindeki oyuncaklar arasında.

Vialand 360, Bir Zamanlar İstanbul, Vialand Maceraperest, Viking, Nefes Kesen, Adalet Kulesi de Vialand Tema Parkı içerisinde sizi eğlenceye doyuracak yerler.

Vialand Tema Parkı’nda Neler Var?

Jet Ski, Mini Kule, Sihirli Oda, Neşeli Çiftlik, Minik Kâşifler, Uçan Çocuklar, Saray Salıncağı, Şelale, Minik Pedallar, Masal Ağacı, Zıp Zıp Kanguru Vialand Tema Parkı üniteleri yelpazesinde kendine yer buluyor.

En detaylı Vialand Tema Park gezi rehberi burada sona erdi. O zaman sahne sırası sizde!

İstanbul gezilecek yerler yazımızı da mutlaka okuyun!

Yorum yapın